Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikor kezdtetek el közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kezdtetek el közös kasszát használni a párotokkal?

Figyelt kérdés
2020. szept. 6. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Összeköltözéskor. 1 évvel azután, hogy megismertük egymást.
2020. szept. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Amikor összeköltöztünk és közös lett a háztartás.
2020. szept. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Soha.


Kivéve, ha egyik fél elveszíti a munkáját, akkor mivel párom, engedném, hogy valamennyire hozzáférjen a vagyonomhoz, ami így közös kasszává válik.


Egyébként normál esetben a közös kassza a számlák befizezésére eltett összeget tartalmazhatja.

2020. szept. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Teljesen közöset soha
2020. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Soha.
2020. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Mi úgy állapodtunk meg hogy amíg nem jön a baba(vagyis mindketten ker4esőképesek vagyunk) addig nincs közös kassza és mindenki azt csinál a fizetésével amit jónak lát, van egy havi 200k amit bedobunk a közösbe és abból megy lakhatás, kaja, biztosítás, ami személyes használati tárgyak az viszont saját kassza. Ha elmegyünk szórakozni, azt többnyire én fizetem, vendéglőt szintén, de ha utazunk akkor előfordul hogy a párom intézi. Nálunk teljesen jól működik, sőt a párom még a lakás miatt bérleti díjat akart adni, mondván az ő lakása ki van adva és annak a felét felajánlotta amit nem fogadtam el. Mondjuk rajta kívűl életemben még nem találkoztam olyan nővel aki ennyire korrekt lett volna pénz tekintetében, benne akkor is megbíznák ha nála lenne a kassza.
2020. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mikor összeköltöztünk, de most sem teljesen közös. Csináltunk egy revolut számlát, arra mindketten ugyanakkora összeget rakunk és a közös dolgokat abból fizetjük (kaja, rezsi, szórakozás, üzemanyag stb.). A fizetés többi részével mindenki maga gazdálkodik. De hozzáteszem, nálunk nincs hatalmas különbség a fizetések között, mindketten simán megélünk a sajátunkból. Ez a rendszer szerintem nem működik akkor, ha az egyik fél 150 ezret keres, a másik meg 600 ezret.
2020. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"7" válaszolva

Én a "6" vagyok. Nálunk nagy a különbség és mégis működik. Én min dupláját keresem mint a párom, de van hogy a háromszorosát(változó a keresetem). Nekem sokkal több megtakarításom van mint páromnak, de pontosan nem is tudjuk. Sok olyan dolog van amit szóvá tesz, hogy ezt + azt nem nekem kéne fizetni, de megkértem rá, hogy ezt bízza csak rám, ezt hadd döntsem el én. 2 hete lementünk a Balcsira nyaralni és előre fizettem a szállást, este a szórakozást, viszont a párom fizette a strandot és az ott fogyasztott kaját. Tök jól működik szerintem, néha az zavar hogy elkezd problémázni hogy mi milyen drága volt, és kicsit felelőtlennek tart,de ő már csak ilyen. Szerencsére a szülei nagyon rendesen nevelték, bárcsak előbb hozott volna össze minket a sors, volt néhány rossz tapasztalat is.

2020. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

10 éve együtt 2 gyerekkel, eszembe nem jutna enyém-tiédet játszani vele.

20 évesen járogatáskor még elmegy ez a hozzáállás, de a család ott kezdődik, ahol ez enyém-tiéd véget ér. Tudom, hogy manapság ez már maradi gondolkodás, de mi másképp láttuk. Mindenünk közös, a döntéseink és a hibáink is. A pénzünk és a jövőnk is. El sem tudom képzelni, hogy ne osszuk meg egymással amink van. Mire gyűjtenék, ha nem a mi dolgainkra? Minek? Értelmetlen.

2020. szept. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8: Azt írtam, hogy az nem működne jelentős bevételkülönbséggel, ahogy nálunk van. Csak el kellene olvasni...
2020. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!