Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme a párterápiának?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme a párterápiának?

Figyelt kérdés
Párommal 11 éve vagyunk együtt (16 éves korunk óta). Egyértelműen látszik, hogy én akarom jobban a kapcsolatot, csak én mondom neki, hogy szeretlek, amire a válasz sokszor az, hogy tudom, néha egy elharapott "én is". Az utóbbi 2-3 évben lett ilyen az egész, előtte a csillagokat is lehozta volna nekem... Nem tudom, akkor mi változott, de azóta több a vita is, ezek miatt is, hogy én mondom neki, hogy rosszul esnek ezek a dolgok, illetve, hogy kevesebbet ölel/puszil. Erre annyi a válasza, hogy egy kapcsolatban természetesen, hogy elmúlik a rózsaszín köd...de szerintem ez nem a rózsaszín ködhöz tartozna. Sokszor azt hiszem, hogy nem vagyok neki egyáltalán fontos, mégis, amikor felhozom, hogy ezek miatt szakitsunk inkább, mindig sírni kezd, hogy ő igenis nagyon szeret... Viszont az utóbbi időben nyilván felmerült, hogy továbblépjünk egy szintet, a házasság felé, de ő nagyon ódckodik ettől, mondván, hogy szoktunk veszekedni, és ő tudja, hogy ez valamennyire normális, mégse érzi azt, hogy teljes mértékben velem akarja leélni az életét... Szerintetek van értelme a terápiának, vagy ez már veszett ügy? :( Én teljesen tudom, hogy vele akarom leélni az életem, és bármi probléma is jönne, vele megoldanám. De ehhez egyedül kevés vagyok.
2020. szept. 9. 08:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Megfelelő kommunikációval megoldható.
2020. szept. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Annyi értelme mindenképpen van, hogy legalább pontosan tisztában leszel vele, hogy mit miért tesz / tett, és nyugodt fejjel fogsz tudni döntést hozni (bármi is legyen az).
2020. szept. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

Ezzel csak az a baj, hogy k.vára megy az idő és csak vergődtök.

Ez a pasi max azért fog elvenni hogy abbahagyd a hisztit, és azért lesz gyerek mert TE AKAROD.

Már csak megszokás van, a szerelem elmúlt. A múlthoz való ragaszkodás van és az újtól való félelem. Ezért ragadtok bele ebbe a langyos szarba.

Őszintén szólva én a párterápiában nem hiszek. Simán ostobaság,és pénzlehúzás mert amit két felnőtt ember nem tud megoldani ép ésszel azt egy kívülálló sem fogja tudni. Ez persze szubjektív vélemény, mindjárt jönnek majd olyanok aki esküdnek majd rá.

Ideje szakítani és külön menni had találja meg mindenki azt amire vágyik.

Ebben ennyi volt.

2020. szept. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

Ez kifúlt, már nem szeret és nem kíván, kár terápiás kínzást ráküldeni az ügyre. Lehet, hogy kiöregedtél mellőle, élni akar még picit, fiatal csajokat hajkurászni.


Látjátok gyerekek, ezért nem jövünk össze 16 évesen mega komoly kapcsolatra. Huszonéves korotokra kiégtek, mert rájöttök hogy nem próbáltatok ki semmit. Plusz egy 26-28 éves nő már babás korban van, egy férfi még ráér 10 évet.

2020. szept. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

#3 mekkora szerencse, hogy a segitő szakma nem csökönyös, negativ emberekkel van tele.

A hitet belekeverni az egészbe aztán főleg abszurd.

2020. szept. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
15%

#5 téged ki bántott ennyire, hogy korán reggel ennyire frusztrált vagy?

Szövegértés, értelmezés...

2020. szept. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

#1 butaságot ír, nem oldható meg minden kommunikációval, ha valaki nem szerelmes, és huszonéves, akkor mit kínlódjon?

Én is voltam hasonló helyzetben, 7 év után, pedig már eljegyzésen is túl voltunk, és életem legjobb kapcsolati döntése volt szakítani. Whoa, teljes felfrissülés, új élmények, érzések, vágyak, és kapcsolatok.


#5 "segítő szakma"? Mármint, segít együttmaradni egy rossz kapcsolatban? Hívjük börtönőrnek inkább.

2020. szept. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Első körben inkább valami olyan alkalmat kellene teremteni, ahol csak egymásra figyeltek. Jellemzően ezért szoktak valami wellnessbe elutazni, de lehet az persze túrázás is, lényeg, hogy ne a hétköznapi "sürgősen kell" tennivalók legyenek csak a téma és közös új élmények kerüljenek a tarsolyba. Utána is, ha párterápia, akkor az, de érdemes legalább kéthetente egy délutánt kettesben elandalogni valahová, ahol beszélgettek. Kiállítás, fagyizás, piknik, sport, étterem... - mindegy, mi az, amit szerettek, csak újra rendszeresen randizzatok. Ez is felér a párterápiával - az is kicsit olyan, mint az úszóbérlet, hogy ha már befizetitek, akkor muszáj járni és muszáj a kapcsolatotokra szánni az időt. Csak terápiára a legtöbb férfi nem szeret menni, mert megszégyenítésként éli meg, főleg, ha egy nő (és a pszichológusok többsége az) előtt kell lelkiznie és mindig jön a "sokba kerül és minek, ha mi ketten nem tudjuk megoldani" kifogás. Szerintem neten találsz párterápiás feladatokat is, azt is bevetheted (pl. írjátok össze, mit szerettek a másikban, vagy ő szerintetek, mit szeret bennetek tipikus). Az a lényeg, hogy szánjatok kizárólagos időt egymásra. Amíg nincs gyerek, azért ez viszonylag könnyen megoldható. Házasság meg: 11 év után sajnos nem tudom, mi újat hozna, mit nem kapott meg még belőled. De legegyszerűbb, ha leültök és megbeszélitek, ki hogy képzeli el magát 5-10-20 év múlva. Ha neki nincsenek hosszú távú tervei, "csak majd lesz, amit az élet hoz", akkor nem biztos, hogy valaha ki tudod nyaggatni belőle a házasságot vagy ha mégis, akkor jól jársz vele.
2020. szept. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

Nincs!

Csak abban az esetben, ha mind ketten 100%an helyre akarjátok hozni a kapcsolatot és maximálisan együtt dolgoztok rajta

2020. szept. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Eloszlatva a tévhiteket, a párterápiás szakember nem segít együtt maradni egy rossz kapcsolatban.

Csupán jóval több pszichológiai tudása van, mint neked, és a megfelelő kérdésekkel rávezet titeket a helyes megoldásra. Ő egy segítőnek van ott, moderálja a beszélgetést egy olyan szaktudással, amelyért évekig tanult. Ettől függetlenül ha maga a pár tagjai nem vevők a megoldásra, akkor csinálhat akármit a terapeuta. Helyettetek cselekedni nem tud.

Én mégis adnék neki egy esélyt, hogy egy kívülálló szakember mit mond. Így is lehet szakítás a vége, de legalább úgy érzitek, hogy mindent megpróbáltatok, és ebben tényleg ennyi volt - ami a továbblépést is megkönnyíti.


Egyébként én már nem egyszer hallottam, hogy a párterápiás szakember már az elején, vagy pár ülés inkább a szakítást, válást javasolta. Tehát egyáltalán nem nevezném börtönőrnek.

2020. szept. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!