Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez már a kapcsolat vége, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez már a kapcsolat vége, vagy menthető?

Figyelt kérdés

(Tudom ez még beleférne a tini párkapcsolatok kategóriába is, de úgy érzem itt tapasztaltabb emberek tudnak tanácsot adni)

Én 18 éves vagyok, a barátom 19 és osztálytásak vagyunk még, ez az utolsó év. 2 éve vagyunk együtt. A 2 év alatt rengeteg olyan dolog történt, amivel az én bizalmamat lerombolta szép lassan, de mindig megbocsátottam neki ezeket végül és együtt maradtunk, mert szerettem, és elhittem hogy dolgozik magán, megváltozik, csak nem megy egyből. Viszont a legutóbbi ilyen eset után, ami kb 2 hete történt, olyan érzésem van, mintha már eltört volna bennem valami és már hiába mondja hogy megváltozott, mostmár végleg, az érzéseim nem változnak ezzel kapcsolatban. Tényleg észrevehető rajta valami változás, főleg ha visszatekintünk a kapcsolat legelejere és a mostra, és nagyon próbálkozik hogy együtt maradjunk, mert nem akar elveszíteni. De nekem nagyon kettős érzéseim vannak sokszor, amik folyton váltakoznak, szóval azóta szakítás széli állapotban vagyunk, de mégis együtt.


Egyrészt ott van, hogy nagyon jól kijövünk (nyilván akkor, amikor nincsenek veszekedések), vele szinte minden témáról tudok beszélgetni, megvan az a "ketten szemléljük kívülről a világot" érzés, és nem tudom hogy ha szakítanánk találnék-e egyáltalán még egy ilyen fiút a jövőben. Lehet, hogy ő az akivel le tudnám élni az életem, csak harcolni kell érte jobban, és kicsit szenvedni is, amíg dolgozik magán eleget? Mi van, hogyha szakítunk, aztán rájövök, hogy nála jobbat nem találnék, és hiányozna? De akkor már késő lenne, mivel azt mondta hogy exszel nem jönne össze.


Másrészt viszont azt érzem, hogy nem tudok túllépni azon amiket tett, és mostmár csak idegesít emiatt ez a kapcsolat, mert egy hülyének érzem magam, aki mindig megbocsát, és most ha együtt maradok vele azzal csak pocsékolom az időm, mert ha majd visszatekintek a középiskolás éveimre mit fogok látni? Hogy egy olyan ember mellett voltam aki meg sem érdemelte volna és emiatt a fiatalkorom egy darabja elveszett, pedig ahelyett törődhettem volna a családommal, barátaimmal, a tanulással, magammal, szerezhettem volna élményeket stb.


Szóval ez a két szemlélet váltakozik bennem jelenleg. A barátommal már sokszor beszéltünk erről a helyzetről, de nem jutottunk semmire. Esetleg volt már valaki ilyen helyzetben? Az én helyemben ti mit tennétek?



2020. szept. 9. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben nem hinnék a csodákban, nem kapaszkodnék tévképzetekbe és pláne nem pazarolnám az életem egy olyan kapcsolatra, ami több szomorúságot hoz, mint boldogságot.. Viszont 18 évesen még én is teljesen hülye voltam, szóval nem hibáztatlak érte.
2020. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Ne aggódj, mindig fogsz találni a 16 éves kori pasidnal jobbat.
2020. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megette a fene azt a kapcsolatot, amin 2 év után is dolgozni kell ilyen szinten, hogy valaki önmagát változtassa meg, illetve ez neki sem jó így, hogy melletted valaki másnak kell lennie, mint ami. Ez rég nem az a szint, hogy össze kell csiszolódni (bár nem írtál arról, hogy mi a probléma).

A szerelem nem elég a párkapcsolathoz, ha harcolni, meg szenvedni kell állandóan, akkor egyszerűen nem illetek egymáshoz, és vesztegetitek egymás idejét.

2020. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nagy jövőtök, mármint közös...
2020. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen beleragadni egy rossz kapcsolatba nem igazán jó dolog.

"Találok-e olyan fiút mint ő". Ugye most csak viccelsz? :D

18 éves vagy, a világból még szinte semmit sem tapasztaltál.

Engedd el ezt a dolgot, és nyiss egy új lapot.

18 évesen ne vergődjetek már egy ilyen langyos szarban ahol "dolgozni kell a jövőn".

2020. szept. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mit tennék a helyedben, ezért nem is adok tanácsot.

De kérlek, ne az alapján dönts, hogy mit mondanak itt gyakorin idegen emberek!

Annyit tudok mondani, hogyha igazán szereted, adj még egy kis időt ennek a dolognak. Persze csak ha nem szenvedsz a kapcsolatban és nem érzed azt, hogy menthetetlen.

2020. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!