Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy vegyem rá a férjemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyem rá a férjemet hogy segítsen a házimunkában?

Figyelt kérdés

Pontosítok, nem kifejezetten segítség kell, csak hogy ne csináljon nekem plusz munkát.


Még csak egy éve vagyunk házasok, eddig tanultam, befejeztem az egyetemet, nem nagyon volt időm a háztartásra. Állandóan rendetlenség volt és többnyire gyorskaját ettünk. Én nem éreztem túl jól magam ebben, ezért elhatároztam hogy ha vége az egyetemnek, kialakítok egy jól követhető rutint, hogy mindenre legyen időm, akkor is ha dolgozni fogok. Sajnos a turisztikai végzettségenmel most nem tudok elhelyezkedni, ezért én most otthon vagyok. Persze mellette keresek munkát, de annak részletei nem a kérdéshez tartoznak.

Alapjában véve nincs bajom a házimunkával, szeretem csinálni meg minden, csak az nagyon ki tud borítani, hogy amikor a férjem hazajön a munkából, szanaszét hagyja a dolgait, nem teszi el a cipőjét, a levett ruháit a szobában hagyja, a koszos zsepiket berugdossa az ágy alá, borotválkozás után nem öblítő le a csapból a szőrét és sorolhatnám... Többször is szóvá tettem neki, mindig igyekeztem szépen szólni, szépen megkérni hogy ne vegye bántásnak, ha esetleg nagy ritkán megcsinálta mindig megköszöntem, de legutóbb, amikor azt kértem hogy ha eszik még este miután lefeküdtem, tegye a tányérját a mosogatóba és áztassa be, hogy reggel könnyebb legyen elmosogatni. Erre kiborult, hogy minek kérek tőle bármit is, amikor ő dolgozó ember, nincs ideje semmire, én meg úgyis itthon vagyok egész nap, igazán ráérek megcsinálni helyette, jogtalan zaklatásnak érzi a kéréseimet.


Most tényleg én reagálom túl? Tényleg túl sokat kérek? Ha nem, hogy érhetném el, hogy csak ennyit megtegyen? A szép szavak nem használták, veszekedni nem szeretnék, ha én nem csinálom meg, nem zavarja.


2020. szept. 10. 11:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Alap igényének kellene lennie, ami nincs. Így meg hogy otthon vagy mindig erre fog hivatkozni. Szerintem sehogy nem tudod, legfeljebb újra tárgyaljátok, ha dolgozol.
2020. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kérsz sokat, de ezen ne fogsz tudni változtatni, mert alapból ilyen.
2020. szept. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ezt látta otthon. Ha ennyire nem partner, akkor reménytelen. Nem éltetek házasság előtt együtt? Én nem mosnám ki, amiket széthagy, nem főznék rá, ha olykor nem mosogat el, stb. Tudom, nem egyszerű, de teljesen cselédnek tekint, legalább egy próbát tegyél, hogy valamelyest hajlandó-e belátni, nem érte létezel.
2020. szept. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
disznóhoz mentél hozzá?
2020. szept. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát figyelj, ha neked egyetem mellett nem volt időd rendet tartani, akkor mit csodálkozol azon, hogy másnak napi 8 óra munka+utazás mellett szintén nincs ilyenekre ideje?
2020. szept. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem besegít, hanem kiveszi a részét a házimunkából! Ő is ott lakik, ott eszik, fürdik, stb...

Ülj le vele és mond meg neki, hogy kapja ősze magát és igenis emelje meg a seggét és csinálja meg akit kell (el is lehet osztani ki mit szeret).

Az meg, hogy rendet rak illetve tart maga körül alap dolog. Ez igénytelenségre utal.

Párommal el van osztva, Ő rendbe rakja a fürdőt.

Én porolok, mosok, én vagy ő tereget.

Ablakot én pucolok, a mosogatás is az enyém. Ő porszívóz szinte minden nap (kuszaly, mert 2 kutya van), én felmosok...stb.

Gyerek játékait ő is el rakja, ha én dolgozom, szemetet leviszi pl.

Kertben nyitja a füvet, én pl a fát meccem, együtt ültetünk ezt azt, kint söpör.

Kocsit én mosok mindig. A garázst ő takarítja.


Exem is hasonló volt, mint a férjed.

Én megelégeltem és hagytam mindent úgy ahogy van. Ha valami volt a földön arrébb rúgtam, ha épp a cipője volt útba, akkor azt.

Én is a szobába dobáltam a szennyest, nem volt már tiszta tányér, csak a magamét mostam el mielőtt ettem.

Mosni is az én ruháimat mostam.

Aztán amiko szóvá tette, akkor mondtam neki, hogy 2 3 napra megyek anyámekhoz, mire haza jövök rend ledyen (vele hiába beszéltem, ez hatott csak).

N28

2020. szept. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6os vagyok, bocsi az előírásért.

Főzés sokszor együtt, van hogy én, néha ő is főz, ha épp megkérem.


És mi van akkor, ha dolgozik? Én is dolgozom, egyedül neveltem a gyereket, kutyával is kellett foglalkozni, főztem, háztartás is mindig meg volt.... Ja csak azért, mert ő dolgozik, otthon hagyhat kúpot? 😂

Valószínűleg, ha a kérdező dolgozni megy, akkor is egy trehány és igénytelen férje lesz.

2020. szept. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de jól bevásároltál vele. Nincs erre igénye, mindig ez lesz. Te pedig cseléd leszel, ameddig együtt vagytok.
2020. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

"Én nem éreztem túl jól magam ebben, ezért elhatároztam hogy ha vége az egyetemnek, kialakítok egy jól követhető rutint, hogy mindenre legyen időm, akkor is ha dolgozni fogok."


És erről vele is beszéltél, amikor ezt a gondolatot kitaláltad? Csak ugyanaz történik itt is, mint a problémák 80%-ában. KOMMUNIKÁCIÓ HIÁNYA.

2020. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Humorral próbáld kezelni a helyzetet. Évek során kialakult rutint próbálsz megtörni, mondjuk rajzolj vicces halálfejeket egy papírra, mindig, ha elfelejt valamit. Vagy legyen egy spricni, amivel lespriccelitek egymást, ha káromkodtok és előlhagyjátok a cipőt, mikor hazaértek. poénra kell venni, abból kell kiindulni, hogy a legjobban akarja csinálni csak nem megy neki. Ha ideges leszel rá, vagy nem tekintesz rá ebben partnerként, akkor folyamatos feszültségforrás lesz.


A másik, hogy egyesével szoktasd rá a dolgokra. Ha azt mondod neki, hogy tarts rendet, az tök nagy mentális energia. Ha azt mondod, hogy rakd el mindig a cipőd (egy hónapig mondjuk), akkor azt könnyebben megszokja. Utána jöhet a kabát is.

2020. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!