Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagiak megbeszelese?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kapcsolatomban ujboli problemaforraskent jon fel allandoan az hogy a parom keptelen elfogadni az arakat az uzletekben.

Jelenleg egy tanfolyamon veszek reszt, de egy honap mulva mar megyek dolgozni a sajat uzletembe. Ennek az elozmenye igy is nezett ki miszerint munkanelkuli lettem, de parommal ezt megbeszeltuk hogy ezt a munkakort ne eroltessem tovabb es jobb ha magam vagyok ne aggodjak a penz miatt, vagy ne erezzem magam rosszul miatta. Nagyon halas voltam ezert de az utobbi 2-3 honapban mar sajnos volt a penzbol vitank. En korabban mikor dolgoztam elegge elkonnyelmuskodtem es koltottem. Miota nem dolgozok, nyilvan nem, es elvarasaim sincsenek csak arra kertem penzt ami mar tenylegesen tonkrement.

Na de a problema itt jon es nem az jogy keves lenne a penz.

A paromnak napi igenye a reggeli ebed/vacsora. Fott etel. En ezeket gond nelkul teljesitem, nagyon szivesen fozok sutok, es ez ido alatt meg boldogabban nyugtaztuk hogy egyre tobb es tobb etelt tudok nagyon izletesen megcsinalni. Viszont a paromnak sem igenye a sima margarinos felvagottas szendvics, neki nem mindegy honnan van a bagett, sajtkremmel kell megkenve lenni nem mindegy milyen felvagottat teszek bele neki ubi paprika alap😃 es ez igy van jol. Ebedre szintugy vacsora ugyanez. Ket naponta csinalok valami desszertet is, pl a palacsintat sem lekvarosan eszi porcukorral, hanem extra toltelekesen, sodot ker a tetejere tejszinhabot csokiontetet 😂 Ami szinten nagyon szupi imadok vele elbibelodni nalunk egy hetkoznapi vacsi ettermi kajanak van talalva 😂 sokszor meg a rantott hus melle ha nem rakok semmi diszitest hianyolja a hullanokat amit a kigyoubibol vahok ki😂😂😂 Na de ez igy viccesen es gyerekesen hangzik, de ez azert lenyegi kerdes, mert ezek a napi etelek napi 5000 forintbol kerulnek az asztalra. Reggeli-ebed-vacsora. Nem iszik vizet csak uditot iszik, es abbol sem midnegyiket, nyilvan csak a jobb minosegut. Sokszor el el fogynak na nem mindennap de a borotva, tusfurdo, szappan, mososzerek, cicanknal a kajaja macskaalma stb.

De ezt ebbol napi 5000 altalaban mind kihozom visitva.

Sok esetben en a keresztanyameknal ebedelek akik a kozelben laknak a legoclsobb menut rendelik ami sok esetben ehetetlen vagy nagyon keves. Es ilyenkor nem igazan marad penzem arra hogy egy gyrost vagy barmit vegyek magamnak amit megtudok enni gyorsan ehsegembe.


Parom szerint meg az 5000 forint is sok es hogy en ezt elbxszom biztos. Jol osszevesztunk ezen es ezek utan felvittem mindig blokkokat minden utan de nem volt hajlando elolvasni, ugyhogy felolvastam neki hangosan.

Utana mar nem reklamalt az otezerre.

Kesobbiekben is mondtam neki mindig mivel en vasarolok be otthonra mig o munkaban van hogy mi mennyibe kerul es sok esetben az utobbi idoben drasztikusan dragult nagyon sok elelmiszer.

Arra se mondd semmit.

Majd ujra feljott ez a problema, mert mondtam hogy adjon mar tobb penzt ne kelljen mar nap mint nap kernem hisz egyutt elunk, meg nekem eg igy rossz hogy kerincselnem kell mindennap, es adjon ide egyszerrr tobbet es abbol gazdalkodok. O nem, na ezen jol osszevesztunk megint en mindennek elhordtam es egy hetig dacbol se ettem inkabb csak vegye eszre magat hogy amiket itthonra veszek fozok mind mind az o holmija meg az o kedveben fozok amiket szeret es kivan.

Kibekultunk, de most megint feljott a tema megpedig a heten most naponta tobb penzt adott 10.000ret valamikor ket napra eleg volt valamikor csak egyre mert kellett tobb minden itthonra plussz vitamint es gyogyszert is kellett vegyek mert beteg lett, meg kell itthonra (pl neocitran).

Tegnap felhivtam mert elvittem keresztanyamat bevasarolni a boltba, es kitalaltam az esti vacsorat.(az eloretervezes kizarva sporolas ugyileg nalunk nem megoldhato, probaltam.) Es nem volt nalam penz megint mert a szukseges dolgokra elment es kicsit idopocsekolas h oda vissza szaladgalok. Lebxszott a telefonba hogy hova lett az a penz amit a hetre adott... en meg visszastromfoltam mert kicsit mar soknak erzem ezt az egeszet es ugy ereztem korabban annak ellenere hogy azt mondta ne foglalkozzak semmivel, meg egyik pillanatba semmi se szamit kovetkezoben meg 3000 forinton gurul kiszamithatatlan szamomra...

Egyik nap is kettonkre vasaroltam be, keszitettem vacsorat jott egy vendegunk termeszetesen megkinaltuk es talaltam neki vacsit (ami az en reszem lett volna) sot meg desszertet is csomagoltam amig vacsoraztak a baratjaval. Parom kerdezte miert nem eszek. Mondtam hogy ah majd eszek mast(nem maradt ugye csak a vendeg elott nem akartam neki mondani) es este miert nem ettem meg az ovet.. mondtam hogy dehogy is, dolgozik stb egyen lehalabb dietazok. Tegnapi nap ugyanigy zajlott telefonban jol osszevesztunk ismetelten ezen a rohadt penzen, meg hogy estig haza se mentem inkabb es kerdoen nyugtazta hogy nincs itthon enni valo. Mondtam hogy ingyen nem adnak semmit sem. Meg kenyeret se azt mondja? Mondtam

Meg azt se plussz azert sem vettem mert dobalom ki szazaval a megpromlott pekarut, plussz nem volt jozza felvagott ae semmi uresen enm fogja enni mint tudjuk.

Este meg kozolte hogy en elmebeteg vagyok, es hogy o en ettem mondom nem tegnap ota egy jo izut sajnos nem birtam enni. Azt mondta gratulal es hogy most o ehesen fekszik le. Mondom en ket napja ehesen fekszek le es jo ejt.



Bocsanat hogy ilyen reszletesen leirtam de egyszeruen keptelenseg kiszamitani ot ezen a teren, megbeszelni vele az adott problemat mert higyjetek el probaltam szepen csunyan noiesen fu alatt burkolva es egyszeruen o nem akar a hulyesegebol engedni. Termeszetesen ha 3000 foritnbol oldottam meg ezt mindet, hianyolta a dolgokat amiket eddig megszokott az etelek melle.


Es szornyu ez a szokasa komolyan nem tudom mit var, meg raadasul en erzem magam duplan is szarul mert tehernek erzem a nyakan mar ezzel a penz keregetessel is, plussz mintha eleve teher lennek mert ennek en is par falatot....


Az anyagiakrpl pedig, nagyon jol keres, tenyleg sok esetben en is kapok egy kis zsebpenz a keresztanyamtol abbol vagy a szukseges dolgaimat veszem meg a masik reszebol pedig magunkra fozok belole.

Hogyan ertethetnem meg vele ha igy akar enni meg ennyit ennyibe kerul? Mondtam jojjon el velem a boltba ha a blokkot nem nezi meg. Epp egyszer volt az hogy a szokasos hetinapi dolgoakt vettem semmi mast es tudom az kifutotta mindig 4000 ft. Es a kasszanal egtem be mert 1600 fttal tobb lett( ennyit dragultak a holmik par nap leforgasa alatt.) ott hagytam amit nem futott es felrerakattam. Hivtam paromat hogy hogy besultem es akkor is lebaszott ha tudom hogy nem futja ki miert nem kerek tobb penzt?!?!?!

Na most ne kapjal agyverzest....


Legyszives lassatok el Megoldasi tanacsokkal, ne sporolassal se semmi ilyesmivel mert mar probaltam, es meg igy is nagyon jol megoldom a napi meunkhoz kepest hogy ilyen jokat fozok, hanem azt hogy hogyan ertessem meg vele hogy ennyibe kerul minden!!! Nem vagyunk amr gyerekek sem 18 evesek, 25 es 34 evesek vagyunk.....


2020. szept. 12. 08:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Keress munkát, és hagyd ott a büdös francba. Nem tisztel, nem becsül téged, elkényeztetett hisztis kölyök.
2020. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a csavo tutira lokott. Mondjuk amugy nehogy mar napi 5000bol ne jojjon ki 2 ember kajaja, ha otthon van fozve. Szoval a fo problema az az, hogy o egyszerre szarrago es vannak igenyei...
2020. szept. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy 5000 forintbol jon ki kettonkre a reggeli-ebed-vacsora ugy hogy en mashol ebedelek. Es o ezt sokallja sokszor. De maskor meg megkerdezi van e nalam penz, en meg mondtam hogy ami a kajara kell annyi igen. Es ideadott egy tizest mert barmi lehet ennyinek mindig kell lennie plusszban. ( es en mig dolgoztam igy is eltem, meg van/volt megtakritott penzem nem nagy osszeg de 150ezer forint amit most az iskolamba fizettem be hogy minel hamarabb tudjak menni penzt csinalni....)
2020. szept. 12. 08:42
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
25 éves vagy. Ha 65 lennél 45 év házasság után, akkor azt mondanám, hogy most már mindegy. De ilyen fiatalon minek teszed ezt magaddal, azt te se tudod. Fizetetlen házi cseledje vagy egy faszinak, aki semmire se becsül téged.
2020. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt tényleg keress munkát mert neked sem jó, hogy ki vagy szolgáltatva. Másrészt a 150 ezer havi szinten szerintem nagyon sok függetlenül attól, hogy milyen ebédet, vacsorát rittyentesz. Nem azt mondom hogy nem lehet lazán elkölteni, de kevesebből is megoldható, akkor is, ha a minőségre is odafigyelsz.

És végül, ami még eszembe jutott...

Jó dolog az ilyen főzőcske és hogy szereted megadni a módját,de fölöslegesen raksz ekkora terhet magadra. Amikor dolgozol nem lesz mindig kedved, időd, türelmed ehhez,de mégis meg lesz az elvárás veled szemben.Néha készíts egyszerűbb menüt..

Ha mégis így szeretnéd tovább csinálni, akkor legyen köztetek munkamegosztás, te főzöl, ő meg intézze a bevásárlást. Aztán majd látja, hogy mi mennyibe kerül és hogy jogos volt e a csesztetés.

2020. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, te valami cseléd vagy, hogy így dirigál neked? Szerintem teljesen hülyének néz.
2020. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Rendelj hazhoz es o fizzese a kartyajaval
2020. szept. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Utolso, koszonom es igazd is van viszont hidd el ez mar olcsobban van megoldva. Sokszor olyan eteleket keszitek mint az ettermekben szokas, mert finom... Nem eszi meg a gyorsfagyasztott termekeket sem, meg a sajtot is en keszitem el az elejetol a vegeig hozza tartarmartassal es friss krumplibol sutott sultkrumplival pl... es ez egy egyszeru olcso kajanak szamitana..Csak ezen nem lat tul hogy a trappista sajt(sajt!nem novenyi szar!) hozza penz, a nem sima ujkrumpli hanem a sarga krumpli😂 hozza penz, sokszor a legolcsobbat vagy a mar leertekelt (-50szazalekos cuccokat) veszem, elmegyek ebbe a boltba ha ott olcsobb amoda megyek ha ott oclsobb es jobb a hus.. ( bicozok es szivesen teszem hisz addig is a szabadlevegon vagyok nem bezarva az idombol energiambol kitelik.)

Sok esetben megkoszoni a vacsorat ha nem voltunk koztunk konfliktus, ha nincs desszert van hozza turorudi, kinder tejszelet stb 😂 valami kis nasi.. es mas teren pedig nem ilyen es engem mar ez duhit hogy kiszamithatatlan ebben a megnyilvanulasa es nem lehet rajta kiigazodni... a tegnapi vitank utan is azt mindta miert nem kertem este penzt ha tudom h nem maradt... a telefonba meg meg delutan azt mindta b elbasztam 30 ezret 5 nap alatt... Na es ezek utan te keregessel meg..... Azert se


Munkaugyileg mar vegeztem a sulival es egy honap mulva mar dolgozni fogok szerencsere veget er ez az idoszak de ez akkor is megoldasra valo problema es nem tudom mikeppen lehetne ezt megoldani... keresztanyam szerint is kiszamithatatlan pedig nincs rengeteg nyugdija megis nyugtazza mi mennyibe kerul es nem erti meg paromnak ezt a hozzaallasat higy ennyire kiszamithatatlan (83 eves keresztanyukam egyebkent sokat temazgatunk)

2020. szept. 12. 09:17
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Ez valami vicc :DD Ilyen szolgalelkű, idióta, ugráltatható nők nem léteznek
2020. szept. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem tök egyszerű a képlet.

1. Kérdezd meg mit enne, írj hozzá bevásárló listát és menjen el ő bevásárolni hazafelé.

2. Főzzél nagyobb adagokat.

3. Ha egyik sem jó és nincs pénz, akkor nincs kaja sem. Ennyi, nincs ezen mit túlragozni.

4. Állíts össze egy heti menüt előre tervezve, hogy mit lehet kihozni kettőtöknek 10 ezerből és tedd elé.

5. Ha továbbra is ezen a témán kell lovagolni, hagyd el.

2020. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!