Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Takarékos és anyagilag tudatos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Takarékos és anyagilag tudatos vagy valóban fillérb.szó vagyok?

Figyelt kérdés
Barátom minden marhaságra elveri a pénzét, én totál az ellentettje vagyok, ezért sem akarok vele soha közös kasszát. Kikötöttem neki, hogy csak úgy megyek hozzá, ha szerződésben rögzítjük, hogy vagyonelkülönítő rendszerben fogunk élni. Ezt nem szeretné, így nem lesz soha esküvőnk. Nem keresek rosszul, ameddig neki jó, ha 30 000 Ft körüli összeg marad a következő fizetésig, nekem hatszámjegyű összeg, így van már egy nagyobb összegű megtakarításom. Akciós újságokat mindig nézem és az épp aktuális akciók függvényében vásárolok élelmiszereket. Ruhákat, szépségápolási termékeket is leárazáskor vagy kuponos kedvezménnyel veszek csak. Tankolni is a hét megadott napján megyek, amikor van kedvezmény. Főzök ebédet, azt viszem a munkahelyemre, nem megveszem vagy rendelem 3-szor annyiért az ételt. Páromra is szívesen főznék, de nagyon más az ízlésünk, nagyon kevés olyan étel van, amit mindketten megeszünk és sokszor nincs energiám kétfele főzni.

2020. szept. 12. 18:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom hogy hány éves vagy viszont az újság nézegetése, kuponozás és a tankolás kiakasztó


Nyugdíjasok szoktak ilyeneket csinalni


Tankolás sem számít szerintem mivel nincs nagy eltérés max 300 Ft sporolsz osszesen


Ezt csak rovid építő kritikanak szantam

2020. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%
1es, lehet a tankolás értelmetlen, de az újság nezegetes kb 15percet vesz el az életedből, és ezreket sporolsz 1vasarlasnal. Plusz ha az akciók alapján tervezed a heti menüt az hónap végén igencsak pluszkent marad a tarcadban.
2020. szept. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Az újsagokat az adott üzletlánc weboldalán szoktam megnézni, nem fizikai formában, 5 percem se veszi el hetente. 5%-os kedvezmény a literenkenti árból tele tanknál nem kevés. Kuponozás is telefonos alkalmazásból megy legtöbbször. 27 éves vagyok.
2020. szept. 12. 19:19
 4/34 anonim ***** válasza:
51%
Mi tele raktuk az autot pedig kiszámoltuk hogy kov. nap 300 Ft tobbet sporolunk de nem számított
2020. szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%
A boltban én is mindig a közeli lejáratú (akciós) termékeket nézem meg először, hátha találok vacsira valót. Szerintem ez nem túlzott anyagiasság, feltéve hogy azért megengeded magadnak a dolgokat akkor is, ha épp sehol nem akciósak ;)
2020. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Nem akciós dolgokat nagyon ritkán veszek. Nagyon extrákat csak születésnapokra, névnapokra, évfordulókra.
2020. szept. 12. 19:27
 7/34 anonim ***** válasza:
99%

Ez nem fog működni hosszú távon. Hogy fogtok saját otthont teremteni? Te fizeted majd az egészet? Vagy nem léptek tovább, mert neki nincs pénze?


Mi lesz, ha gyerekeitek lesznek? Neked kell majd egyedül eltartanod öket, mert ha az apjukon múlik, egy cipőt sem tudsz majd venni?

2020. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
20%
Fillérbaszó.
2020. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Egyelőre albérletben élünk. Saját lakás a mostani ingatlanárak mellett nem valószínű. Gyerekvállalás még odébb van. 2 éve vagyunk együtt, azt ráhagyom, hogy a saját fizetését mire költi, abba nem szólhatok bele, legfeljebb tanácsokat adhatok, amivel aztán eldönti, hogy mit kezd.
2020. szept. 12. 19:40
 10/34 anonim ***** válasza:
88%

Erről a fillérbaszásról saját példám jut eszembe. Én is kerestem jól és félrettem a fizetésem nagy részét, amiből mára nagy tartalékom keletkezett. Mondjuk úgy, nem lenne probléma egy kisebb lakást vásárolnom önerőre, de most lecsúsztam a fizetést illetően. A tartalékom nem szenvedi kárát, de a fizetésem igen.

Én azt vallom, ha keveset keresel, költs magadra, mert többre fogsz vágyni(más munkát keresel stb.). Ha már jól keresel vegyél vissza a költekezésből. Ez általában bejön. Több értelme van, mint a nadrágszíj meghúzásának, ha épp nem keresel olyan jól, mert az nem fog ösztökélni a jobb munka keresésében. Illetve egészségre is káros, ha annyira a fogadhoz vered garast.

2020. szept. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!