Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire komolyan vehető egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire komolyan vehető egy olyan lány, akinek a jelenlegi kapcsolata előtt nem sokkal ért véget egy elég hosszú kapcsolata (több mint 6 év) és kiderül, hogy még beszél az exével?

Figyelt kérdés
Az új kapcsolat 1 hónapos és az előző 3 hónapja ért véget

2020. szept. 15. 05:14
1 2
 1/11 Noren1989 ***** válasza:
92%

Kapcsolati szempontból nem túlsàgosan.


Persze lehetséges, h orszàgos jóbaràtok maradtak az exével, de sokkal valószínűbb, hogy az elengedés folyamata még nem zajlott le teljes mértékben.

2020. szept. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most kezdte el keresni a régi pasija társaságát
2020. szept. 15. 06:11
 3/11 Noren1989 ***** válasza:
88%
Akkor wasted.
2020. szept. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Kuka
2020. szept. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt azért te is érzed
2020. szept. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nyilván, de ilyen még soha sem volt részem, ezért kérdeztem
2020. szept. 15. 08:50
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Max csak dugni tartsd, komolyan ne vedd. Ő is lehet visszajár az exéhez ugyanezért, de ha nem is, érzelmileg akkor sem tudta még elengedni.


Beteg ez, amikor sok éves kapcsolat után az emberek regenerálódási időt sem hagynak maguknak (pláne ha még vannak is érzéseik a másik iránt), hanem már egyből ugranak egy másik kapcsolatra.

2020. szept. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Én alapból nem veszem komolyan egyik nemet sem, ha nem tart legalább 5-7 hónapot egy komoly kapcsolat után. Nyilván nem egy kéthónapos, hanem egy több éves kapcsolatra gondolok, ahol azért érzelmileg és fizikailag is "összeolvad" két ember. A fizikai alatt azt értem, hogy használjuk egymás cuccait, az enyém nála van, az övé nálam, esetleg együtt is élünk, tehát a fizikai szétválasztás is idő, nemcsak az érzelmi. De ha pl. indulatokkal válnak el, akkor még úgyis hónapokig ott lesznek a rossz érzések; vagy ha csak az egyik fél miatt, akkor a másikban a nemakarás, fájdalom stb. Ezt tisztességes lenne ki tisztítani egy újabb kapcsolat előtt. Ha barátságban válnak el (inkább ebben van tapasztalatom), akkor meg annak is kell idő, hogy lezárjuk a párkapcsolati részét és kellően letisztítsuk, hogy baráti kapcsolattá válhasson, mindenféle hátsó szándék, gondolat, romantikus emlék nélkül.

Úgyhogy én ismerkedéskor az elsők között kérdezek rá, hogy mikor ért véget az illető előző kapcsolata. Kerülném azt a státuszt, hogy hozzám valaki csak "felejteni" meneküljön, nem akarok harmadik lenni egy le nem zárt kapcsolatban. De nem is csak ez a baj, hanem hogy aki szakítás után rögtön társkeresésbe fog, valószínűleg kapcsolatfüggő, ami további problémákat is felvet/előrejelez. Szeretek olyan kapcsolatban lenni, ahol tiszta szívvel/aggyal dönt mellettem a másik, nem a függőségeinek keres tárgyat. Biztos van olyan is, hogy valami véletlen folytán pont szakítás után ismerkedek meg a nagy ő-nek tűnő valakivel, de ha tényleg ő az, akkor ki fog bírni még pár hónapot, hogy ki tudjak tisztulni érzelmileg. Meg tiszteljem már meg azzal, hogy nem homályosítja látásom az előző kapcsolatom... Sajnos az ilyen függők etikátlanul és mérlegelés nélkül képesek bárkire rácuppanni, csak egy pillanatra se érezzék, hogy magukra maradtak.

Viszont az, hogy valaki beszél az exével, a köreinkben normális. Ahogy írtam is, általában nem haragban válunk el, amit értékeltünk a másikban - azok az emberi tulajdonságok megmaradnak. A szakítás csak azt jelenti, hogy párkapcsolatként nem tudunk együttműködni, de ettől még más emberi kapcsolatok működhetnek: barátság, munkakapcsolat...

Úgyhogy ezt normális körülmények között nem tekinteném intő jelnek, de a normális körülményhez ugye hozzátartozik, hogy adott magának időt az illető, hogy feldolgozza a korábbi párkapcsolatait. Esetedben ez viszont nem áll fenn, gyanús hogy te is csak a harmadik fél vagy az ő le nem zárt kapcsolatában.

2020. szept. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem gyógykapcsolat neki a mostani. Felejtős, ha az exszet próbálja újra felszedni. Ha nem megy, marad ebben. Elég undorító.
2020. szept. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Én 8 éves kapcsolat után jöttem össze másfél hónap egyedül lét után a párommal. Aki mostmár 3 év után a férjem és a gyermekem apja. ❤️ A volt párommal nem haraggal váltunk el, ha összefutunk az utcán beszélünk mizujs, örülünk egymás boldogságának. Teljesen úgy tekintek rá mint egy régi jó ismerősre, semmi más érzés nincs bennem. Mondjuk szakítás előtt már több hónapig se veled se nélküled kapcsolat volt, volt időm lélekben lezárni, sőt megkönnyebbülés volt már amikor vége lett.
2020. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!