Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen tönkre ment kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen tönkre ment kapcsolattal mentetek párkapcsolati terapeutához? Sikerült újra éleszteni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mind a kommunikáció, mind a szex és maga a kapcsolat tönkre ment, elhidegültek a felek egymástól, és már nem vonzódtak egymáshoz, ilyen kapcsolatot van akinek sikerült megmenteni? Ha igen, hogyan, mik voltak a problémák, mi segített tovább lendülni rajta?

(Főleg azoknak a válaszára vagyok kíváncsi akiknek sikerült, a hagyd ezt a kapcsolatot, és egyéb lehúzó kommentekből nem kérek)



2020. szept. 25. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam menni, de az akkori férjem nem akart.... Ezzel mindent elmondtam, ártani nem fog, de ahhoz is akarni kell.
2020. szept. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyira megjavíthatatlan volt, senki nem tudta volna úgymond megjavítani.
2020. szept. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy jó terap. nagyon sokat tud segíteni! Neki ez a szakmája, látja azokat a jeleket is amiket ti nem vesztek észre, érti a motivációt, a személyiség mozgatórugóit. Ne botcsinálta teraphoz menjetek, hanem pszichológushoz (lehetőleg olyanhoz akinek van klinikai szakpszichológusi tapasztalta is).

Nem fognak tudni minden kapcsolatot megmenteni, de akkor segíteni fog abban hogy az embert mentálisan kicsit "összeszedje", illetve hogy kulturáltan, egymás sértegetése, betámadása nélkül rendezetten le tudjátok zárni a kapcsolatotokat.

2020. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha túllendül a kapcsolat egy ponton negatív irányba, akkor már nem igazán lehet megmenteni. Ezt a résztvevők viszont kevéssé tudják megállapítani. Jó szakember sokat segíthet, de mindkét félnek akarni kell. Felfedi a hibákat, hiányosságokat, amiket belülről ők képtelenek látni.

Ha nem is lehet már megmenteni, egy esély arra, hogy intelligensen váljanak el és felismerjék a hibákat, amiket a következő kapcsolatukban talán ki tudnak majd kerülni.

2020. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

A Bibliában leírt tanácsok alkalmazásával már sok rosszul működő házasság helyrejött. Ezen az oldalon több ilyen tanácsot is találhatsz:

[link]

Független attól, hogy vallásos vagy vagy sem, ezek beválnak.

2020. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi voltunk, de ezt nagyon kell akarni mindkettőtöknek.

8 alkalmat voltuk, aztán lemondtuk és szakítottunk, nem sokkal rá.

Valamennyit segített a terapauta, de már nagyon késő volt.

2020. szept. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
34%
Terapeuta nélkül, ültünk le őszintén beszélgetni, kiírva az asztal közepére egy lapra, hogy "elfogadás, türelem, megértés a másik egy másik és mást tapasztalt" :) Szóval az őszinteség bevált. Illetve az, hogy törekedtünk egymást megérteni, felvállalva az elképzeléseinket, meg sokszor ki is nevetve, hogy ezt meg amúgy honnan tudhatta volna a másik, anélkül, hogy elmondtuk volna. Ha arra még van igényetek, hogy őszintén beszélgessetek és elmondjátok, ki mit élt meg a kapcsolatban, ki miért ábrándult ki úgymond magából a másikból a kapcsolatból azzal kialakulhat egy új alap. Nem lehet biztosat garantálni, de ajánlom.
2020. okt. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Akkor kapott észbe, amikor részemről már visszafordíthatatlan volt az elhidegülés, pedig előtte én kértem, hogy valahogy beszéljünk, menjünk, oldjuk meg, de ő ignorált. Egyetlen egyszer elmentem vele párkonzultációra, ott a férfi terapeuta olyan mondatokat adott a szájába, amikkel aztán tudott takarózni, és amik nem is voltak igazak. Felesleges volt elmenni, akkor én már lezártam.

Szerintem akkor segít a párterápia, ha még nincs nagyon elharapódzva a dolog és mindkét fél akarja.

N

2020. okt. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy ha anyagilag belefér és nagyon fontosak vagytok egymás számára továbbra is (még ha nem is a régi minden), akkor megér egy próbát. Én úgy tudom, vannak olyan helyzetek, amikor a terapeuta is szakítást javasol :D. De akkor annak a menetét illetve feldolgozását is meg tudja könnyíteni mindkettőtöknek, úgyhogy abban az esetben sem lesz feltétlen fölösleges, kidobott idő/pénz. Szerintem jó dolog lehet. Ha megtehetnénk, mi is elnéznénk egy ilyenre, már csak kíváncsiságból is, meg mert nyűglődünk eléggé mi is.
2020. okt. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor van rá esély ,ha mindkét fél akarja,dr akkor sem biztos, hogy működik.

Az kevés,ha csak rábeszélni tudod a másikat, hogy legalább egyszer menjen el.

Különben fölösleges idő és kidobott pénz.

2020. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!