Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meg kellene változnom de hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg kellene változnom de hogyan?

Figyelt kérdés

A párom sem tökéletes de úgy érzem változnom kellene kicsit nekem is.

Mostanában apróságokon is felhúztam magam. Például azon, hogy nem tudtam valamit kinyomtatni míg nem volt otthon.

Aznap más dolgok is idegesítettek és szerintem ezeket "kivetítettem" a nyomtatóra.

Ma meg azon húztam fel magam hogy hetfőn találkozik egy régi haverjával. Bepánikoltam a járvány miatt de aztán mondtam neki, hogy persze, találkozzanak, nem akarom, hogy úgy érezze, hogy miattam nem kapcsolódhat ki. Már hónapok óta nem találkozott senkivel kivéve engem, szüleit, kollégáit. Lett egy veszekedés a takarításból is, hogy mikor meg kinek kellene. Akkor kiderült, hogy ő szokott mikor nem vagyok otthon.



A napokban, hetekben nehéz időszakon megyek keresztül és amúgy is jellemző rám, hogy apróságokon felhúzom magam. Ha meg tényleg komoly a dolog, megjegyzem egy életre.


Olyan napok is vannak, hogy reggeltől estig semmi veszekedés és minden harmónikus.

Persze van, hogy ő is ideges mert neki is sok baja volt mostanság de általában én húzom fel magam apróságokon is.


Tudom, hogy változtatnom kellene de nehéz a gyakorlatban is így tenni.


Mostanában veszítettem el édesapám, neki két családtagja kórházban volt és műtötték, felgyűlt neki a munka, nekem a tanulás, pár hete költöztünk össze, egy nehéz időszakban.


Arra gondoltam, hogy talán valahogy gyakrabban kellene neki örömet okoznom, hogy ne azt lássa, hogy én csak ideges vagyok. Például valami finom, friss vacsoraval várni vagy szervezni meglepetésprogramot.


Mit tehet az ember ha tudja, hogy változnia kellene, hogy lehet a gyakorlatban?



2020. szept. 26. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nagyon nem kell megváltoznod, az emberek 90%-án máris túlteszel önismeretben, tudatos gondolkodásban és párkapcsolati készségekben is! Nehéz időkben bizony törékenyek a párkapcsolatok, és jól látod, a kedvesség, figyelmesség, egy jó vacsora pedig megerősíti azokat!
2020. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy ha felmegy a pumpa benned, tudatosítod és megpróbálod belül magad lecsillapítani, nem nagyon tudsz. Adj magadnak mindig pár mély lélegzetvételnyi időt, mikor úgy érzed, felrobbanál.
2020. szept. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hoyg hülyén fog hangozni, de én küzdöttem dührohamokkal egy időben és nekem segített levezetni az idegességemet az, ha egy papírlapot apró kis darabkákra tépkedtem. Vannak még ilyen dühlevezetési technikák, lehet, hogy segít.
2020. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugodt körülmények között, higgadtan, esetleg egy kis rágcsa és bor mellett üljetek le, és írjátok össze, hogy kinek mi a feladata, figyelembe véve, hogy ki miben jobb. Ezt tartsátok is. Segít békésen kialakítani a napi rutint.

Tudatosítsd, hogy neked is jó, ha vannak baráti kapcsolatai, kiegyensúlyozottabb, boldogabb, és a haverok a TE válladról is vésznek le terhet, mert van, amit azonos nemű régi baráttal jobb megbeszélni. (Mondjuk tipikus milyen legyen a körmöm csajos beszélgetés, vagy a pecázás örömei pasik közt.)

Ha érzed, hogy ingerült vagy, akkor őszintén mondd meg, hogy bocs, de ma felrobbanok minden apróságtól, jól esne pár perc egyedül, amíg kidühöngöm magam és lehiggadok. Esetleg mondd el, mi bánt, sokszor ez is segít.

2020. szept. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!