Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » "Megváltoztatni a múltat"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Megváltoztatni a múltat" típusú emberekkel találkoztatok?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi ennek a neve (van-e egyáltalán).

Mondok inkább egy bugyuta példát: beszélgetek a barátommal, olvasok egy cikket és felolvasom mondjuk hangosan, hogy "a kacsanyakú tücskök szeretik a füstölt szardíniát". Letorkol, hogy őt ez nem érdekli. Oké.

10 perc múlva felhívja az első barátját, beszélgetés közben szóba hozza érdekességképpen, hogy "a kacsanyakú tücskök szeretik a füstölt szardíniát". A barátja visszakérdez, hogy mi mást és akkor... "szereti még a banánt, az avokádót és az agyevő csigák petéit is".

Következő barátját is felhívja, újra elmeséli érdekességképpen, hogy "a kacsanyakú tücskök szeretik a füstölt szardíniát, a banánt, az avokádót és az agyevő csigák petéit is! Hogy a kakaót is? Persze, a kakaót és a nutellát is, de az epres turmixot biztos nem"

Következő barátja: "a kacsanyakú tücskök utálják az epres turmixot, de szeretik az agyevő csigák petéit és a banánt. Hát nem furák?"

És ez egyre cifrább lesz mesélésről-mesélésre, a végén köze nincs az eredeti mondathoz.

Amikor pedig én megjegyzem, hogy csak a füstölt szardíniát mondtam (ami már a 3. embernél kikopott), akkor döbbent-felháborodott, hogy márpedig ő tuti tőlem hallotta, ezt én mondtam neki, most miattam ostobának fogják tartani a barátai. Mereven ragaszkodik hozzá, hogy tőlem hallotta az összeset és előszeretettel hivatkozik rám (mint forrásmegjelölés), ha megkérdezik ki mesélte ezt.

Bár a fenti példa nagyon butuska volt, de a jelenséget rendszeresen elszenvedem, és ő őszintén hiszi, hogy én meséltem neki az adott dolgot.

Ti találkoztatok már ilyennel? Mi ez? Hogy lehet leszoktatni róla?



2020. okt. 3. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tanulom magam csatornán van erről egy nagyon jó videó, nézz utána.
2020. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Én a gyökér kérdésekrősz szoktatnám már le szívesen az ittenieket, mert azokkal nagyon sokat találkozok.
2020. okt. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Hogy találkoztunk-e már olyannal, aki azt hiszi, csak neki van igaza? Mert ez szimplán ez. Vannak páran ilyenek. És ez marad így.
2020. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Nárcisztikus.
2020. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Nárcisz, ahogy előttem írták. Van egyéb nünükéje is, de a lrnyeg a szereplés, hogy ő a központ, a tévedhetetlen, a szellemes, stb.


És: s o h a sem hibás semmiért csakis valaki vagy valami más lehet a hunyó. A körülmények / hibás infot kapott / szándékosan megtévesztették, etc.


Lehet tovább tupírozni, de minek...


Fárasztó, és nem "múlik el", nincs belátása, nem változik.

2020. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ramos ökle ***** válasza:
74%

Leszoktatni róla. :D Mi az, kutyád van?

Sosem értettem ezt. Nem lehet, ilyen marad, vagy rosszabb lesz. Elfogadod vagy nem?

2020. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Ezt egyszerűbben is leírhattad volna.


Igen, van olyan ismerősöm, aki előszeretettel kiszínezi a történeteket.

2020. okt. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem is nárcisz. Sz*r memóriával megspékelve, ami szintén nem az ő hibája persze.
2020. okt. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem engedi felülírni a hibás programját, de még arra sem hajlandó, hogy lefuttasson egy ellenőrző progit, vagy frissítsen, ezért ki kell penderíteni a francba. A hapsi menthetetlen.
2020. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!