Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Adott a szituáció. Barátnőmmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adott a szituáció. Barátnőmmel 2 és fél éve vagyunk együtt. Ő tősgyökeres pesti, én meg tősgyökeres vidéki vagyok. Ez okozza a problémát. Szerintetek megoldható?

Figyelt kérdés

Már mikor összejöttünk tudta jó, hogy én a szülőfalumban szeretnék majd élni. Már van is ott telkem, amire építkezni lehet majd.


Korábban ő is úgy volt vele, hogy milyen szép helyen élek, lehet kutyát tartani, növényeket termeszteni, stb. Neki is tetszene. Tetszett neki az, hogy a gyerekkori barátaimmal mai napig nem szakadt meg a kapcsolat. Most bent élünk az szülei egyik lakásában Pesten (5. kerület). Az utóbbi időben elkezdett panaszkodni, ha kimegyek a szülőfalumba, vagy ha több időt töltenék ott. Kitalálta azt is, hogy bárhova költözik, csak oda nem, mert olyan neki az a hely, mintha a lelkét adná el, ha ott kellene élnie. Szerinte messze van Budapesttől. 30 perc kocsiút amúgy a Nyugati tőlünk. Tömeggel max 1 óra alatt bent vagyok bárhol a belvárosban. A legteteje, hogy most kitalálta, hogy 10-15-20 évig Pesten akar maradni. (Pilisszentkeresztről van szó amúgy.)


Ti mit tennétek a helyemben? Én mindent feladtam érte. A 11 éve általam nevelt magyar vizslámat is a szülőkre bíztam érte, de nekem ez már sok. A pesti lét egyáltalán nem való nekem. 3-4 év oké, de 10... Állatokat szeretnék tartani, gyümölcsfákat ültetni, reggelente arra kelni, hogy a kutyám hisztizik, hogy éhes.


A hagyományőrzésből is kiveszem részem. A családom alapítása óta tagja a falunak, egyszóval ezer szállal kötődöm a helyhez. Nem való nekem a lakás...


Apàm szerint a barátnőm nem akar soha elmenni Pestről és szép lassan le akar választani a vidékről. Eddig nem hittem neki, de most kezdem úgy érezni, hogy lehet igaza lehet neki...


Mit lehetne tenni?



2020. okt. 3. 14:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%

Mit akarsz csinalni estenkent egy 2127 fos faluban?... Gondolom vn egy kocsma meg 2 bolt es ki is fujt a dolog...

Sztem fiatalok vagytok ahhoz, h elzarjatok magatokat egy ilyen uncsi helyre. Igaza van a baratnodnek.

2020. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szakítani. Mindketten boldogtalanok lesztek akkor is, ha együtt próbáltok egy olyan helyen boldogulni, ahol valamelyikőtök nem érzi jól magát.
2020. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő nem akar menni, akkor kényszeríteni nem fogod tudni, de neked se kötelező maradni. Akkor vagy különéltek, vagy szakítotok, mert a jövőképetek nem egyezik. Amúgy én sem érzem, hogy 1 óra tömegközlekedés sok lenne.
2020. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Teljesen őszintén. Pesten sem járunk sehova. Én mennék, de ő nem akar. Nem hinném, hogy ez a gond.
2020. okt. 3. 14:39
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Manapság ez egy nagyon fontos téma ismerkedéskor, viszont elméleti szinten ha majd vennél valamikor egy kisebb lakást Bpn, oda őt is vinni lenne a jobb megoldás. De nagyon fontos, hogy ne legyen éretlen viselkedésű és ne szülei dirigáljanak a párválasztásban, ezt sokan nem veszik figyelembe, pedig nagyon fontos.
2020. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem lehet tenni. Vannak dolgok, amik vízválasztóak egy kapcsolatban. Ilyen az, hogy valaki akar-e gyereket vagy sem, ha igen akkor mennyit, vagy hogy hol akar élni.


Ha ezekben nem tudtok megegyezni, akkor vége a kapcsolatnak. Ezek az életben olyan kulcsfontosságú dolgok, amikből egyrészt senki nem szeret engedni, másrészt ha engedne is utána valószínűleg boldogtalan lenne és erről pampogna egész életében hogy rosszul tette hogy engedett.


Egy darabig még húzhatjátok, de szakítani fogtok emiatt. Azt azért megkérdezhetnéd tőle, hogy akkor régen miért kamuzta neked azt, hogy ő is szívesen élne ott.

2020. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

Én is kisfaluban nőttem fel, alig 1000 fő a Dél-Dunántúlon. Laktam külföldi fővárosokban is, most Pesten. Én is nézegetem Szentkeresztet magamnak, hátha találok valami jó ingatlant. Szerintem gyönyörű. Ahogy idősödök, én is inkább a zöldbe vágyok vissza. 20-as éveimben szerettem a nyüzsgést a 6-kerben, de most már nyugit akarok.

31N

2020. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Fontos az is, hogy érzelmileg ő mennyire értékeli azt, hogy te mindent feladtál érte. Elismeri? Örül neki? Viszonozza a szerelmedet? Milyen a szülei viselkedése általában? Ezeket érdemes lenne megkérdezni, hogy biztos legyél a helyzetről.
2020. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Szerintem annyira nem ismeri el. Mikor megkérdem, hogy látja-e, mi mindent adtam fel érte, akkor mindig az a válasz, hogy ő is sok mindent feladott, mert majd ki fog velem költözni 10-15-20 év múlva. Nem tudom. Ez most van, az lehet be sem következik.
2020. okt. 3. 14:53
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

Ha meg akarod tartani a kapcsolatot, akkor változtass a nézőpontodon.


"Apàm szerint a barátnőm nem akar soha elmenni Pestről és szép lassan le akar választani a vidékről."


Helyett:

A barátnőm megnézte, hogy milyen vidéken élni és elbizonytalanodott/meggondolta magát/nem biztos benne. Ezek után meg lehet empatikusan beszélgetni vele arról, hogy miért nem szeretne vidéken élni, hogy meg tudjátok-e oldani a problémákat vagy inkább elválnátok.


Ami még nekem szemet-szúrt. A barátnőd azt mondta, hogy Pilisszentkeresztre nem akar költözni, de bárhova máshova igen? Nem a szüleidhez közel költöznétek? Ahhoz az apukához, aki látszólag fúrja a barátnődet? Milyen a kapcsolata a barátnődnek a szüleiddel? Aki akkor ideges, ha kimész a szüleidhez (vagy az üres telekre mész?)?


Lehet gondolkodni arról, hogy számodra mi fontosabb, hogy együtt maradj a barátnőddel, akár úgy, hogy nem költöztök pont oda ahova te szeretnél, vagy kompromisszumot köttök? Csillaghegy, Óbuda stb.

2020. okt. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!