Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire gyakori ilyen esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyakori ilyen esetben az, hogy kapcsolatban beleszeret valaki a másikba? Mennyire természetes úgymond?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy általában egy jól működő kapcsolatban nem nagyon lép bele új pasi. Viszont ha a kapcsolat már régi, vagy esetleg még fiatal, vagy van akármi ami miatt nem illenek annyira össze, akkor mennyire gyakori, hogy a pasi vagy a nő beleszeret egy harmadik félbe? Illetve jól működő kapcsolatban ez mennyivel ritkább? Esetleg ha valaki felszínesebb akkor gyakoribb ez? Mondanátok személyes példákat, akár ismerősök körében? Kicsit kifejtve?

2020. okt. 5. 17:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Engem inkább személyes tapasztalat érdekel. Például, hogy nektek van e oylan ismerősötök aki mondjuk 20-25 éves lány és mégis otthagyta a paliját és ha igen, miért. Nem is maga a megcsalás, hanem, hogy közel engednek e mást kapcsolatban, ha szimpi nekik.
2020. okt. 5. 23:12
 12/17 anonim ***** válasza:

""sok férfinál különösen, de nőknél is igaz, hogy a hódítás izgalma ösztönzőbb tud lenni, míg a már meghódított, megszerzett dolog elveszíti az érdekességét."


A nőknél menyivel ritkább ez?"


népszerű általánosítás (aminek a helytállóságát és pláne statisztikai gyakoriságát nem lehet megállapítani), hogy a férfiakat genetikailag kódolva inkább a vadász ösztön hajtja, emiatt inkább hajlamosak hűtlenségre, mert a hím fajfenntartási ösztön logikája minél több nő megtermékenyítésén alapul. ezzel szemben a nők inkább saját utódaikat védik, ezért a férfi magukhoz kötését, a család egyben tartását diktálja számukra saját örökítési ösztönük.

de hogy ebből mennyi a tudományos tény, mennyi az elmélet és találgatás, pláne, hogy melyik kapcsolatban mennyi és hogyan valósul meg belőle, az igen szövevényes.


mint már írtam, az ember bonyolult lény, bonyolult életkörülmények és helyzetek közepette egy csomó féle tényezőtől (pl. egy rakás féle emlék, elv, érték, érdek, gondolat, érzés, ösztön, hormon, véletlen) befolyásolva tesz vagy nem tesz dolgokat. nem sok értelme trendekre, statisztikákra leegyszerűsítve megpróbálni megjósolni a jövőt, mert nagyon könnyen önigazolás, vagy önbeteljesítő jóslat lesz belőle.

2020. okt. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

Hat en nokent megprobalok neked valaszolni, ugyanis epp egy ilyesmi helyzet kellos kozepen vagyok... Tobb mint 10 eve vagyok ferjnel, ket gyerekunk is van. Nalunk valoszinu az allando mokuskerek, az hogy alig van idon egymasra es az hogy nagyon keveset tudunk beszelgetni okozta hogy belepett az eletembe egy masik ferfi. Azt mindenkepp muszaj elmondanom hogy egy nagyon kiveteles emberrol van szo, gyonyoru lelke van. Es ez az ami annyira megfogott benne. Az elso perctol kezdve erzek valami kulonleges kapcsot kettonk kozott. 1 eve ismerem latasbol, de csak 2 honapja kezdtunk beszelgetni. Nagyon gyorsan kiderult hogy o is pont igy erzett miota eloszor talalkoztunk. Tudja hogy ferjnel vagyok, es esze agaban sem volt tonkretenni a hazassagom. Nem mondanam, hogy beleszerettem; de vannak erzelmek mindkettonk reszerol. Talalkozgatunk titokban, nagyon szeretek beszelgetni vele, amit a ferjemmel nem igazan lehet sajnos egy ideje. Iszonyuan vonzodunk egymashoz, es hat csokoloztunk is parszor mar. Mas nem tortent meg de oszinten nem tudom, hogy nem fog-e a jovoben. Igy is eleg rosszul erzem magam emiatt mert a ferjemet szeretem meg mindig, csak egyszeruen hianyoznak dolgok a kapcsokatbol, es hiaba mondom neki, o valahogy nem erzi. Azt leszogezem hogy en soha az eletben nem gondoltam volna, hogy pont velem ilyesmi megtortenhet. Teljes mertekben elutasitottam a megcsalas barmilyen formajat. Ezert sem ertem meg magam sem, hogy ez most megis hogy es miert tortenik velem. Nagyon nehez helyzet es nem tudom hogy fog alakulni.

39/N

2020. okt. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Én is tudom, csak az érdekel, hogy viszonylag gyakori dolog az, hogy kapcsolatban van egy nő és kikacsint másik pasira? Ez nem csak ilyen szökőévente 1, hanem gyakori dolognak számít?
2020. okt. 5. 23:33
 15/17 anonim ***** válasza:
24%

3 Látszik, hogy te a szerelmet összekevered a "uhh, de megdugnálak, hö", érzéssel.


Eltekintve a dumádtól, ami leginkább úgy hangzik, mint mikor egy hatvan körüli, kiöregedett, kopaszodó, bajszos, önmagát Don Juannak képzelő csávó próbál meggyőzni egy tizenéves csajt, hogy "de jó lesz, há' ez a szerelem, rád még majdnem fel is áll nekem!":

Készült pár felmérés, amelyből az jött le, hogy az emberek irreálisan magasra értékelik a félrekúrás szexuális minőségét. Kb. mindenki, aki megcsalta a társát, azt bizonygatta a kérdőíven, hogy az új partnerrel már az első szex is fantasztikus, csodálatos, nagyszerű volt.

Ami persze hülyeség, egyrészt nem mindenkivel jó a szex, másrészt kell némi idő összecsiszolódásra is. De a megkérdezettek mégis irreálisan magasra, 10-es skálán 9-10-re értékelték a félrekúrásukat. Miért? Egyszerűen védték az egójukat. "Félrekeféltem, ami nem szép, sőt, gennyes dolog, de legalább hadd higgyem azt, hogy megérte!" Mert ha még be is vallaná magának a delikvens, hogy megcsalta a társát és még xar is volt a szex, akkor kb. magáról állítana ki szegénységi bizonyítványt.

Inkább bizonygatja hát, hogy ez most szerelem, ez most szenvedélyes, tökéletes szex a sörhasú Józsival/narancsbőrös Marcsával.

2020. okt. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#14 nőtől és kapcsolattól függ, nem lehet erre egy fix gyakoriságot mondani. Aki pocsék kapcsolatban van, és egyébként is olyan típus, annál gyakrabban lesz ilyen, mint akinek a kapcsolata is jó és egyébként sem esik könnyen szerelembe. Egy barátnőm pl akkor is mindig valaki másba szeretett bele, mikor éppen élete párja mellett volt (ezt azóta is bánja, pedig már lassan 10 éve volt), szuper kapcsolatban, egy másik barátnőm pedig annak ellenére is az első pasijával van együtt, hogy az a kapcsolat egy kalap kaka, és egyébként is bármikor kiléphetne mert semmi nem köti össze őket a megszokáson kívül. Ő nem akar újból szerelmes lenni, neki mindegy, mondhatni. Én meg könnyen szerelembe esek, de harmadik fél csak akkor jöhet képbe, ha a kapcsolatom már amúgy is haldoklik, mert amikor tényleg szerelmes vagyok, akkor abból ki se látok.
2020. okt. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Tehát nincs gyakoriság de simán előfordulhat kb bármikor ugye?
2020. okt. 6. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!