Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy párterápia segítene?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy párterápia segítene? Lenne értelme?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt a párommal, azaz nem rég volt egy kisebb szünet, vagy nem is tudom, hogy nevezzem.


Az a problémám, hogy másfél - 2 éve elkezdett hazudni, de szinte mindenben. Apró dolgoktól kezdve igen komoly dolgokig.. Én mindezek ellenére próbáltam megértő lenni és kértem, hogy legyen őszinte, de egyszerűen nem ment neki. Egy ideig külön voltunk, de sokat beszéltünk és ezalatt is folyamatosan össze vissza beszélt, nem tudom már egyszerűen, mi az igaz abból, amit mond. A probléma ezzel "csak" az, hogy én szeretem őt és szeretnék neki segíteni, de egyedül nem nagyon hajlik a pszichológus felé... Próbáltam kérni többször, de nem úgy tűnik, mint aki segítséget akarna "elfogadni".

+ a hazudozáson kívül depressziós is, semmihez nincs kedve, rosszul alszik, alig eszik, stb. Ha velem van, próbál normális lenni, de árad belőle a negativitas..


Szóval elég sok a probléma vele kapcsolatban.


Egy ideig külön voltunk, ami nyilván az ő döntése / kérése volt. De azt ígérte osszeszedi magát és próbáljuk meg folytatni, rajta van, hogy ezen az állapoton változtasson.


Viszont én már belebetegedtem abba, hogy folyton elméleteket gyártok a fejemben, nem tudok neki elhinni semmit és ez borzasztó. A legfobb problémám az, hogy azt sem tudom így elhinni, hogy komolyak a szándékai és velem akar lenni, nem csak fél egyedül az életben, mert igazából nincs senkije rajtam kívül.


Én már nem tudok más opciót elképzelni, csak hogy együtt elmenni egy szakemberhez, aki ki tudna minket és legfőképp őt "elemezni".

Valahogy szeretnék róla megbizonyosodni, hogy legalább velem komolyak a szándékai, de ilyen állapotában nem tudok neki hinni és bízni benne..

Szerintem egy szakember talán jobban átlátná a helyzetet, mint én, vagy ő és meg tudná ítélni, van - e így értelme energiát olnunk, vagy inkább olnom ebbe az egészbe, illetve rá tudná segíteni őt a gyógyuláshoz vezető útra.


Mondjuk azt sem tudom, hogy tudnám őt ravenni erre, hogy ne vegye ellene irányuló tamadasnak...


Nem szeretném őt elengedni, "lemondani" róla, de teljesen rámentek már az idegeim erre az állapotra, paranoiás vagyok, saját magamnak gyártok történeteket és ez így nem egészséges, ennek így nincs értelme.


De nem tudnám meglépni, hogy lezarom emiatt vele ezt az egészet, inkább megoldásokon gondolkodom, de ezen kívül nemigen jut eszembe semmi...



2020. okt. 7. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Alap: a személyiségét nem fogod soha megváltoztatni. A legnagyobb szerelem és türelem sem fogja. Ő ilyen. Mindig hazudott, csak

most szembesültél vele.

2020. okt. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

" szeretnék róla megbizonyosodni, hogy legalább velem komolyak a szándékai,"


Így akarod leélni az életedet?!

2020. okt. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem. Évekig nem volt ilyen. Ez nem a szembesülés, hanem nála nagyon eltört valami. Még gyerekkorában, ami most jött ki. Elég érdekes családja van, mindennek mondható, csak támogatónak nem. Bárkire hamarabb számíthat, mint rájuk és miattuk alakul(hatott) ki ez is.

Tavaly történt valami, amit nem szeretnék leírni, de egy jelentős negatív "esemény", ami hatással volt és van rá azóta is. Azóta van ez, hogy hazugságból hazugságba menekül. De kitudódtak a dolgok, azóta én jobban figyelek a részletekre és sajnos bizalmatlanabb is vagyok. És már kisebb dolgokban is hazudik, mondván az igazat úgysem hiszem el.. De így nyilván nem, ha hazugsággal indít...

Higgyétek el, nem naiv vagyok és nem azt nem akarom beismerni magamnak, hogy 8 éven keresztül félreismertem valakit. Nem. Pont az fáj, hogy ismertem és szerettem valakit, és még mindig szeretem/szeretném, de ha nem tér észhez, nem tudok így vele mit kezdeni.

Szerintem szakember tudna ebben segíteni, illetve én is mellette állok, már egyre többször képes magától őszintén megnyilni nekem és az érzéseiről beszélni, ami szerintem haladás. A kérdés az, hogy ő így még menthető-e, vagy ebből már nincs visszaút?

Nem fogok senkit le, meg felpontozni, mert véleményekért/tapasztalatokért jöttem.

Viszont kérlek ne essetek nekem, hogy azonnal hagyjam ott, mert ha azt írtam volna ki, hogy nem bírom tovább, szakítani akarok, akkor azért savazna itt mindenki, hogy nem is szeretem igazán, milyen önző vagyok ha nem akarok jóban - rosszban mellette lenni, csak a jóban, stb.

Nem, én ameddig az erőm bírja, inkább szeretném ebből a helyzetből a legtöbbet kihozni, hátha.


Ja, és tisztában vagyok vele, hogy én is orvosi eset vagyok, egyéni kezelésen is gondolkodom, de a kérdés nem erre vonatkozott... :D (csak mert kaptam privátban ilyen véleményt, meg gondolom még fogok is.)

De ember legyen a talpán, aki hasonló helyzetben higgadt tud maradni és meg tudja őrizni a józan eszét. Nem egyszerű, nem kívánom senkinek.

2020. okt. 7. 21:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem fog menni.

Itt csak te akarsz tenni bármit is.


Itt nem egy apróság van,amin meg lehetne próbálni változtatni vagy elfogadni, hanem sok rohadt nagy gond.


Mégcsak nem is ő akar terápiára menni.

Szerintem ne áltasd magad és ezt jó szándékkal mondom.

2020. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Szép dolog, hogy segíteni akarsz, csakhogy ő nem akarja ezt elfogadni.
2020. okt. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A parterapia remekul mukodik ha mindket fel partner benne. De ha nem akarja akkor nem fog
2020. okt. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül mondják, hogy a bizonytalannál a biztos rossz is jobb.

Soha nem fogod majd tudni, hogy igazat mond-e, vagy visszaesett és megint hazudik. Segíteni csak azon lehet, aki maga is akarja, ez az ő élete, neki kell akarnia rendbe tenni. Ne vedd magadra ezt a terhet, nem lesz érte hála és köszönet, csak rámész teljesen.

2020. okt. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!