Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 3 hónapja költözött ki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 hónapja költözött ki a családi fészekből velem és még mindig képtelen főzni. Ez fog változni vagy fogadjam el?

Figyelt kérdés

Barátom 23 éves és júliusban költöztünk össze, addig otthon élt, soha életében nem főzött saját magára. Nem volt elkényeztetve, szimplán nem szorult rá. Kicsit féltem is, hogy mennyi mindenre kell majd rászoktatni de eddig összességében elég jól megy, nagyon alkalmazkodó és semmiért nem kell kétszer szólnom házimunka ügyben.

Viszont a főzés elég siralmas, múltkor a sima csirkemellfilét is feketére égette, mert maxra csavarta a lángot és miközben sült a hús ő nekiállt a salátának, oda se figyelve. Szóltam neki kétszer, hogy oda fog égni, makacs, nem engedte hogy segítsek. Látom a motivációt, hogy szeretné ezt megtanulni, szeretne néha ő is főzni nekem, de iszonyat béna és nem hallgat rám.

Szerintetek idővel ez majd változni fog?


Köszi,

22L


2020. okt. 16. 08:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
27%
Remélem hamarosan ő fog mosni, vasalni, takarítani, bevásárolni, stb. Magilla Gorilla, tudod, kész főnyeremény 😂😂
2020. okt. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Noren1989 ***** válasza:
84%

Kb ez azt jelenti, hogy kicsiként az anyja mellett sose látta, hogy mik folynak egy konyhában.


Mielőtt még valami fatál error lenne, irasd be egyy tanfolyamra, ha ennyire lelkes.

2020. okt. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
Igen. Lassan. Ne hónapokban gondolkodj, hanem években.
2020. okt. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy lelkes, az már jó. Meg fogja tanulni. Viszont, ha te tudsz főzni, akkor ülj le vele beszélni, hogy nagyra értékeled a próbálkozásait, tök jó, hogy ilyen lelkes, és te szeretnél neki segíteni, hogy gyorsabban megtanulja, ezért szeretnéd, ha együtt is főznétek.

Az én párom is sokszor volt ügyetlen a konyhában, meg most is, de lelkes, mert tudja, hogy én utálok főzni, és levenné ezt a vállamról. Mindig mondom neki, hogy mi lett jó, mi nem sikerült, szerintem hogyan lehetett volna jó vagy jobb. De sosem leteremtem.

Nagyon fontos, hogyan kommunikálod a másik felé a rossz dolgokat. És amúgy attól, hogy nem engedi, hogy segíts, megteheted, hogy odamész és megforgatod a húst, vagy leveszed a lángot. Hímestojásként sem kell bánnod vele :).

2020. okt. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
33%
De azért felesben csináljátok a házimunkát, ugye? Vagy amit éppen kell, az csinálja meg, aki ráér. Mert ez a nem kell kétszer szólnom szöveg nagyon rosszul hangzik ám... Mintha a főnöke lennél. Ott van a mosogatni való édesem! Ugye nem kell kétszer szólnom, hogy mi a dolgod? :D
2020. okt. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
27%

Akkor gondolom a többi házimunkát is felesben csináljátok, ugye?

Favágás, tetőjavítás, bútortologatás, fűnyírás(fűkaszával) autó szervizelése, meg minden egyéb másé, de gondolom apukádtól láttad ezeket, hogy megy, igaz?

2020. okt. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
43%
Persze, alkalmazkodó... Az elején vagytok még nagyon, úgy mondanám inkább, hogy csak meg akar felelni neked, semmi több. Aztán előbb vagy utóbb, ebből vita lesz. Mert pont nem akkor porszívozott amikor te szeretted volna, vagy nem vitte ki a szemetet mert elfelejtette, stb. Te meg majd beszólsz, ahogy a legtöbb férfiidomár nő csinálja, ez pedig hosszútávon baromi idegesítő és mérgező is egy kapcsolatban, és ezzel nem azt mondom, hogy férfi ne végezzen házimunkát, csak ezt ésszel kell megosztani.
2020. okt. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
32%
Úgy beszélsz róla, mint valami kutyáról, akit betanítasz - “rászoktatni, kétszerszólni, hallgat rád....”
2020. okt. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Jesszusom, nem gondoltam volna, hogy ennyire kiforgatjátok a szavaimat és a végére férfi idomár leszek :D

A házimunka felesben van megosztva, mert mindketten ugyanannyit dolgozunk, ugyanannyit fizetünk az albérletbe. Úgy beszéltük meg, hogy evidens, ha ezt is felezzük (ő hozta fel ráadásul). Az, hogy néha szólnom kell, nem azt jelenti, hogy idomár vagyok, hanem emberből vagyunk, néha elfelejtjük, hogy nincs berakva például mosás. Ő is szokott nekem szólni amúgy, ha munka után kimegy a fejemből valami. Ez nem hiszem, hogy idomárkodás, vagy mérgező.


18 éves korom óta lakok egyedül, kedves #5-ösnek üzenném hogy édesapám kiskoromban elhunyt. 14 évesen tanultam meg főzni, mert anyukám nővér, 12 órákat dolgozott egy nap és egyszerűbb volt így. 4 évig laktam egyedül albérletben, tehát tudok gondoskodni magamról, igen ez magába foglalja kedves #6-os a bútortologatást is. Tető javítás, fűnyírás érdekes lenne a 45 nm-es panel lakásban. :) De összetudok szerelni bármit, múltkor a mosogató alatti csöveket húztam meg, a hálószobát a főbérlő engedélyével egyedül festettem ki, fúrtam fel polcokat.


Nem értem honnan ez a sok elfojtott feszkó, hogy én biztos csicskítom a páromat, mert semmi ilyesmiről nincs szó.

2020. okt. 16. 08:55
 10/27 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ülj le vele és beszéljétek meg, hogy amíg kicsit belejön addig csináljátok együtt. Már csak azért is, mert ez így pazarlás és kicsit drága buli is.
2020. okt. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!