Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Helyes viselkedés ez páromtól?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyes viselkedés ez páromtól?

Figyelt kérdés
Véleményetek érdekelne,hogyan hogyan esne párom viselkedése nektek ha helyemben lennétek.Párommal együtt élünk,középkorúak vagyunk.Nem vagyok az a folyton panaszkodós típus,de mostanában összejöttek a dolgok.Esti gimnáziumba járok,nyilván tanulni is kell.Akkor itt ez a vírus,én veszélyeztetett vagyok,van szülőm és gyerekem akit szintén féltek.De a lényeg,amikor valamilyen helyzetet problémásnak látok,azt értelemszerűen elmondom páromnak.Ő meg erre azt mondja folyton panaszkodom.Ez rendkívül rosszul esik,mert kinek mondanám el bajomat ha nem a páromnak.Ő férfiként lehet magába folytja mert tényleg sosincs baja,vagy nem tudom.Ha tudatosan figyelnem kell arra hogy ne mondjam neki amikor valami bánt,az nekem rossz lenne.Azt gondolnám pont a párunk kellene hogy megértsen,biztasson,netán vigasztaljon ha félelmünk van vagy aggódunk.Ti hogyan gondoljátok,nálatok ez hogyan működik?47/nő
2020. okt. 19. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk egy az egyben így van. Lassan ott tartok, inkább nem mondok semmit se, mert mindig megkapom, hogy neked mindig van valami bajod. Ő meg az a típus, aki az ég világon mindent magában tart. Hát nehéz így az biztos. Tanácsot sajnos nem tudok adni ez ügyben, csak gondoltam leírom, nem vagy egyedül ezzel a problémával ☺️
2020. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es,akkor rossz lehet neked is.Én azért kíváncsi lennék más férfiak milyenek,megértőbbek-e netán vígasztalják-e párjukat ahelyett hogy csak a megjegyzést kapja.A régebbi időkből nincs tapasztalatom erről,akkor nem voltak ilyen problémáim mint jelenleg.
2020. okt. 19. 12:45
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Most minden nő nagyon figyeljen mert fontos.

Ha csak a problémákról beszéltek, az a férfinak hisztiként jön le.

Viszont!!!

Ha a probléma mellé odabiggyesztenétek 1-2-3 féle megoldási opciót, amit ti találtok ki, hogy igy és igy mondjuk meglehetne oldani, akkor már nem hiszti.

Viszont ha a férfinak van egy, a tietektől teljesen eltérő megoldási javaslata ami hatékonyabb, akkor ne álljatok neki amiatt hisztizni, hogy ti semmit se tudtok megoldani meg brühühü, lenéz a férfi. Nem.


Azért nem hallgatjuk meg szivesen a nők problémáit mert nekünk kell megoldani, plusz nyűg, idegesitő, plusz az, hogy a nő közben nem segít, vagy akár hátráltat. Teljesen logikusan megoldható problémákat érzelmi alapú szarakodással hátráltat a nő, ezzel meg aztán végképp semmit nem fogunk kezdeni, asztalboritás, oldjad meg ahogy akarod, igy készül a kétségbeesett nő aki nem számithat a párjára és az ideges alkesz faszi aki csak azt látja, hogy a nője egy kétlábonjáró probléma.


Találjatok ki megoldást a problémáitok mellé, azzal együtt tálaljátok a férfiaknak, kicsit másabb lesz a hozzáállásuk, az eredmény pedig megoldott helyzetek és közös öröm.


Nyilván ez a legoptimálisabb verzió, amelyik kapcsolatban a nő nem tud megoldani saját kútfőből semmit, vagy a férfi hátrál ki mindenből is, az eleve szar kapcsolat, felesleges foglalkozni vele, lépjen ki az akinek elege van.

2020. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 3-as.Nyilván férfi vagy.Nagyon sokat segítettél a férfiak megértésében,és tulajdonképpen igazad van.Tényleg az lenne az ideális ha a probléma mellé megoldást is javasolnának a nők.

Nálam az a baj hogy vagy hirtelen jön egy probléma,akkor nem tudom megoldani csak kapkodok.Vagy olyan a probléma amit nem lehet rögtön megoldani (például egy rossz munkahely helyett jobbat találni).Ilyen esetben bajomat mondom a páromnak és vigasztalást,bátorítást várnék.

Írásodból megértettem hogy a férfit ez idegesíti.

Én azt hittem a párom hibás,és igenis vannak férfiak akik jobban ráhangolódnak egy nő érzésvilágára.

2020. okt. 19. 13:37
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Jó ég 3-as. Értem én mit írsz, de basszus, hát ki másnak "rinyáljon" a nő, ha nem az elvileg élete párjának?! Nem minden "Rinya" olyan, amit a férfinak kell megoldani, de azért nehogy már kiváltság legyen az, ha a férfi meghallgatja a nő félelmeit, problémáit. Hát akkor milyen társ az ilyen?! Milyen kapcsolat? Mindenki él a kis maga világába, szarjuk le a másik gondját..
2020. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

3 vagyok.


Még mindig semmi gond nincs azzal egy egészséges kapcsolatban ha a felek megosztják egymással a problémáikat, nem is erről irtam.


A gond akkor van, mint ahogy kifejtettem, hogy ha a nő folyamatosan problémát gyárt mindenből is és ezt kell hallgatni reggeltől estig éveken át úgy, hogy néz a férfira és oldja meg ő. Hát nem fogja, legalábbis egy idő után garantáltan elege lesz.


Átalánosságban egy férfi halad az útján, alkot, elérni szándékozik dolgokat és az út közben felmerülő, a célhoz vezető problémákat igyekszik megoldani logikusan, hatékonyan, rövid idő alatt, tartósan.


Általánosságban egy nő minden szaron leragad, cuki kutyuskák, esik az eső, csak úgy kelt fel, 5 évvel ezelőtt mi volt, szomszédnál mivan, tehát megfoghatatlan, érzelmi alapú semmittevés.


Ebből következik, ha a nő hall egy megcsalást a baráti körben, már viszi haza a férfinak, hogy ugye szereti-e, szar a kedve, a férfi meg fogja a fejét, hogy már megint mi az isten van. Adott a feladat, bizonygatni a nőnek, hogy szereti, miközben a nő kizárólag azt nézi mik azok a dolgok amik ezt cáfolják vagy elbizonytalanitják, férfinak elege lesz, a semmiből gerjesztett probléma lóg a levegőben, nő szarul van, nyilván ugye beigazolódik a bizonytalansága, hogy nem szereti a férfi, merthát otthagyta a bizonytalanságban. Csak egyszerűen azt képtelen megérteni a nő, hogy ez a probléma nem létezik. A probléma előtti állapot nem tér vissza, hiába mondjuk ha meg is beszélik, már ottvan a bizonytalanság, hogy mikor kell ezt ujra átélni.


Férfinak az energiája leszívva, alkotni már nincs kedve, veszekedni még annyira se, csak ebben nincs választása ugye, egyenes út a kiégéshez hosszútávon. Ismétlem, úgy, hogy a semmiből lett hazahozva a probléma.


Tehát lehet rinyálni nyugodtan, lehet mindent is csinálni, csak végiggondolni a hosszútávú következményeket sem ártana.


Ennél már csak az a jobb amikor a nő elkezd találgatni, hogy mire gondol a férfi és az abból gyártott problémát tálalja a férfinek. Ő ezzel nemtud mit kezdeni, sőt ki is akad, nő behisztizik, irány a lejtő.


Érthetőek ezek a dolgok?


(az általánositás, sarkitás, kitalált szituációkra vonatkoznak, próbáljátok nem a személyetek ellen, a nők, férfiak ellen, mellett kezelni könyörgöm.)

2020. okt. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem vagyunk egyformák. Szokták mondani, a nő meg a férfi külön bolygóról származik. Van benne valami. De akkor is, az írásod azt tükrözi, hogy a nő semmit se mondhat a férfinak, mert az csak kiakasztja. Akkor ennyi erővel, a férfi ne parádézzon, tanulja meg kezelni a nőt. Nem bunkózik, meg megcsal, meg lelép. Nyilván van az a szint, ahol non-stop megy a szekálás. Nem is ezt írta a kérdező. De nagyon úgy tűnik, hogy a párjának már nincs hozzá türelme. Míg a férfiben ott a rózsaszín köd, addig érdekes, nem zavarja a nyavajgás, hanem minden erejével azon van, hogy a szeretett nőnek segítsen. Vannak 0 érzelmi intelligenciájú férfiak. Akinek jobb elnyomni magában mindent, mert azt hiszi ha nincs kimondva a gond, akkor már nem is létezik. Hát csodás felfogás ez is. Pont az ilyenből következik a szakítás, mert semmit se lehet megbeszélni a férfival, mert csak b...ogatásnak vesz mindent. Na mindegy. Látszik hogy nem vagyunk egy véleményen. De nincs is ezzel baj.
2020. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

hálistennek, hogy nem vagyunk egy véleményen, legalább színesebb a kifejtés.


nem érdekel mit tükröz az írásom, egy kiragadott fake szituációt jelenitettem meg, ebbe belekötni aztán igazán érdemes.


a helyzet működését próbáltam megértetni, személyesre vetted, direkt kértem, hogy ne, innentől kezdve nekem teljesen mind1.

2020. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Persze , személyesre vettem. Aztán ezt miből szűrted le? 😅

En is elmondtam a véleményem. Te (szinte) minden szabaddal a nőt okolod. A férfi bezzeg semmiben sem hibás. Csúnyán mondva, bújjon el a nő, mert hozzá mer szólni lelkizős témával. Holott sok esetben elég lenne, ha a férfi csak meghallgatná a nőt, ő megkönnyebbül, és máris jobb a hangulat. Ehelyett, a férfi leteremti a nőt, hogy neked mindig van valami bajod. Ne mond nekem, hogy ez a normális, egy kiegyensúlyozott párkapcsolatban. Mert nem az. Mégegyszer mondom, van az a szint, mikor egész nap megy a gyanúsítgatás, hogy biztos megcsalja, stb. Ott oké.. azt nehéz elviselni. De ha nyomja valami a nő lelkét, akkor azzal kapcsolatban is süket fülekre talál, mert fárasztja. ( Tisztelet a kivételnek)

Aztán nyugodtan lehet lepontozni, mint eddig 😅

2020. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Mit ront el a férfi?


Annyira logikus, hogy nem tud a nőhöz érzelmi szinten viszonyulni.

Mindig mindent meg akar oldani, pedig elég lenne meghallgatni, összebújni, kefélni egy kiadósat vagy romantikusat azt kész, boldog a nő.


Néha jólenne pletyit meghallgatni, de nem, érdekesebb a foci meg a hengerfejtömités.


Jó lenne ha nem csak a nő dolga lenne a konyha.


Kilehet ragadni itt is dolgokat, de itt meg megsértem azokat akik ezeknek pont az ellenkezőjét csinálják.


66millióféleképpen lehet belekötni mindenbe is, de vajon ugyanennyiféleképpen tudjuk értékelni is a párunkat? Vagy csak eleve a másik nemet?


Lehetne ebben is versenyezni, ki tud több értéket észrevenni másokban..


Tehát még mindig megértetni próbáltam egy adott helyzetben egy adottfelékeppen kiragadott viselkedésmintáját adott nemeknél. Abszolut egy tűhegynyi része az egésznek.

Remélem azért tudtam vmi megértést, értéket adni a kifejtésekkel.

2020. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!