Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudok kiigazodni. Kinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok kiigazodni. Kinek van igaza ebben?

Figyelt kérdés

Férjemmel gondok vannak a kommunikációval.

Elmondom mi a baj,kivancsi lennék más véleményére.

Szóval adott egy feszült szituáció. Pl bőg a gyerek, idegesek vagyunk. Elromlott a konvektor, folyt a gáz, meg kellett oldani hogy hol aludjon a gyerek. Ingerülten beszéltem hozzá. De nyilván nem rá voltam merges, hanem egyszerűen ideges és feszült voltam. Ő is ideges volt es ingerülten beszélt. De felháborodott azon hogy én ne beszéljek így vele. Mondtam hogy nem vele van bajom hanem a szituáció az ami miatt ingerült vagyok. Nem kiabáltam, nem használtam csúnya szót. De akkor se beszéljek így vele. Mert én is fel vagyok haborodva ha ő a munkája miatt ideges, és itthon bunkó velem. Szerinte ez ugyanaz, és hogy én is raszolok hogy egy külső dolog miatt, ami ugye a munkahelye, velem ne beszéljen idegesen.

Szerintem ez nem ugyanaz. Mivel ha benne vagyunk egy adott helyzetben persze hogy ideges az ember. És nem tud nyugodtan beszélni.

De az ha ő hazajon a munkából es azert mert neki valami baja van,azert paraszt az nem oké.

Vagy nem jól gondolom?


2020. okt. 20. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Egyértelműen neki van igaza, ez a kettős mérce részedről elég gáz.
2020. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Oké. De miért? Szerintem az tök más.

És akkor mi a teendő? Ha idegesek vagyunk egy szituációban akkor mit csináljak?

2020. okt. 20. 10:06
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Szedj nyugtatót basszus...
2020. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy nagy levegőt, nyugodj meg és utána beszélj hozzá.

Önkontroll..

2020. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van. Más miatti idegességet ne rajta vezessed le.
2020. okt. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hülye, hisztis picsa vagy. "Ingerültem beszéltem hozzá." Ez itt a gond. Ha nem vele van bajod, akkor miért rajta vezeted le a feszkót? Még szép, hogy szarul esik neki, neked is szarul esne, ha ordítozna veled munkahelyi dolgok miatt pl.

Valóban szedj nyugtatót, vagy kezeltesd magad, mert legközelebb a gyerekkel fogsz ingerülten beszélni. Ilyen családban meg senkinek sem jó élni.

2020. okt. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem üvöltöztem... Csak nem nyugodtan beszéltem...
2020. okt. 20. 10:16
 8/12 A kérdező kommentje:

Amúgy meg ő is ingerülten beszél ilyenkor. Akkor erre hogy kéne reagálni? Persze hogy akkor én is ideges leszek.

Mások hogy viselkednek egy feszült szituációban?

2020. okt. 20. 10:23
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki szabad, neked is, ha neki nem szabad, neked sem. Ennyire baromi egyszerű. Egyébként nem tudom mi a nehéz abban, hogy stresszhelyzetben megőrizzük a hidegvérünk és nem egymáson verjük le a dolgot, nekem valahogy ez sose volt nehéz, alapvető önuralom.
2020. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy nem tisztelitek egymást. Ha van egy probléma amiről nem tehet a másik, azt nem rajta kell leverni. Ha pl. rossz napod van, és épp bevásárolsz akkor nem beszélsz ingerülten mondjuk a pénztárossal, vagy bárkivel aki az utadba kerül.

Akit szeretünk és a legfontosabb nekünk, azzal meg emelt hangon beszélünk.

Viszont minden kapcsolatban megtörténik az ilyen felesleges vita, de tudni kell elnézést kérni a másiktól. Ez nem fog egyik napról a másikra megváltozni. Folyamatosan figyelni kell mindkettőtöknek.

Hidd el lehet eredményeket elérni. Ha te nem beszélsz a férjeddel ingerülten, akkor ő is kevésbé lesz feszült. Ő is kedvesebb lesz. És lehet erről beszélgetni is, amit a legtöbb párkapcsolatban nem szoktak.

2020. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!