Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 28 évesen új kapcsolat vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

28 évesen új kapcsolat vagy a régit foltozgatni javítgatni?

Figyelt kérdés

28 éves srác vagyok párommal 5 éve vagyunk együtt 4 év távkapcsolat minden hétvégén találkoztunk majd kivettünk egy albérlettett és összeköltöztünk. Az elején még jó volt majd jöttek a gondok. Takarítás csak akkor van, ha jönnek vendégek és akkor is 20perc alatt végig megy mindenen egy gyorsa takarítást, de nem alapos. Porszívózást megnyertem magamnak, mert én vettem a porszívót még régen. Tűzhely takarítás szintén az én feladatom. Mosogatásnál beszóltam, hogy alaposabban mosogasson ne úgy, hogy minden 3. evőeszköz, tányér koszos marad ere az volt a válasz, hogy akkor csináljam én és így lett ez is az én feladatom. Főzést többségében én csinálom én tervezem meg a heti kaját, mert neki mindegy ötlete nincsen amikor kérdezem. Mellé még én is vásárolok be a többségében. Nincs ellenemre a házi munka, de úgy érzem kicsit nincs egyensúlyba. Ő dolgozik majd hazajön könyvet olvas vagy TV néz általában. Nekem meg suli és 4 órában munkám van. Vannak napok amikor teljesen kimerülők.

27 éves koráig otthon kiszolgálták a barátnőmet semmit nem kellet csinálnia csak eljárt dolgozni, kapta a kaját szülei takarítottak, mostak rá.


Úgy érzem sok mindenbe beletörődtem már, de van amikor előjönnek a dolgok zavarnak. Lassan döntenem kell, hogy ezt a kapcsolatot folytatom, házat veszünk összeházasodunk és gyerekek vagy szétmegyek és lesz ami lesz. Szoktam nézni a buszon a korosztályom szinten minden lány kezén már ott a gyűrű. Ismerőseim is folyamatosan házasodnak meg vagy jön már a gyerekük. Félek az egyedül maradástól tudom, hogy nehezen ismerkedem és most itt van még ez a vírus helyzet is.



Ti voltatok hasonló helyzetbe, ha igen mit tettetek vagy mit javasolnátok nekem?



2020. okt. 20. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

"Szoktam nézni a buszon a korosztályom szinten minden lány kezén már ott a gyűrű. Ismerőseim is folyamatosan házasodnak meg vagy jön már a gyerekük. Félek az egyedül maradástól"


28 évesen remélem vágod, hogy nem a 28 éves nőkkel tudsz csak ismerkedni? :D Én 27 évesen 20-25 éves csajokkal szoktam. Egy 3-6 év korkülönbség a férfi javára aztán tényleg a 99% számára elfogadható.


A barátnőd elég undorító higiénia szempontjából. Szüleitől külön élő férfi létemre én is tudok magamra főzni, takarítani. Különösen azon okádtam el magam, amikor írtad hogy nem képes alaposan elmosogatni a mosatlant.

2020. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, 27 vagyok és a barátnőim közül (11-en vagyunk nagyon szoros viszonyban) 1 házasodott össze tavaly a barátjával, a többiek többéves kapcsolatban élnek vagy szinglik. Tuti nem házasodok senkivel 35 alatt, még élni szeretnék ès kiélvezni a fiatalkorom.
2020. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Nalunk is a baratom takarit. En mindent nyersen eszek. O etteremben.
2020. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1


Számomra 24-28 éves nőket gondolom ideálisnak, szerintem egy 20 éves nem gondolja még annyira komolyan az életet legalábbis a többsége. Ha továbbtanul valaki 22-24 évesen fejezi be tanulmányait így már ő is dolgozna ami számomra fontos, mert lakást akarok venni és pár éven belül utána családot alapítani. Nem mondom azt, hogy egy húszon éves fiatal hölggyel ezt nem lehetne, de nagyobb az esélye, hogy ő ezt másképp gondolná én úgy gondolom. Szerintem amit írsz korkülönbség az sok ilyen fiatalon még pl egy 20 éves még tanul nincs pénze akkor te fizetsz neki mindent? Mert akkor ott nem lesz közös kassza. Ha csak kapcsolatra vágynék akkor bele mennék simán az ilyenbe és élvezném az életet aztán lesz ami lesz.


Itt a szülei hibáztak én úgy gondolom azért mert mondta, hogy pl anyukája nem engedte be a konyhába csak akkor mikor velem együtt főzött. Különélés szerintem nagyon jót tesz és sok mindenre megtanítja az embert. Ezt a kapkodást is a szüleitől örökölte ők is ezt csinálják.

Mosogatásban nem kell a legdurvábbra gondolni egy két példát mondanék van hogy a tea megfogja a bögrét és azt nem sikálja le róla vagy egy sajtos tészta után a sajt rászárad a tányéra és nincs beáztatva és úgy mossa el akkor marad 1-1 sajt darab rajta. Tökéletes mosogatás nincs én is hibázok időnként.


#2


Nem mondtam, hogy nincsenek kivételek csupán annyit, hogy az én ismerőseim és barátnőm ismerősei sorban házasodnak meg és jönnek a gyerekek.

Sok lány az egyetemi évei alatt elkel eltelik pár év és házasodnak majd jön a többi.

Azért az nem mindegy, hogy 35 évesen egy házasság csak a cél vagy gyerekek esetleg látni őket felnőni vagy unokákat. Mert ott már elég nagy a valószínűség, hogy ezt nem éli meg az ember. Ismerek olyan lányt akinek tök idős apja volt mindenki csodálkozott rajta a csaj elvégezte az egyetemet pár évet dolgozott és idén meghalt az apja. Én azért szeretném látni a gyerekeimet felnőni vagy esetleg unokákat megélni.

2020. okt. 20. 23:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha nem dohányzó, egyetemet végzett, fővárosban vagy megyeszékhelyen élő vagy, akkor valószínűleg bőven tovább élsz majd, mint 60-70 év. (Ezt a KSH mondja.) Azt már csak én teszem hozzá, hogy nem kell elhízni, valamit érdemes sportolni, nem szabad az ivást, bulizást túlzásba vinni.


Rendben, ha családot szeretnél

5 éven belül, akkor nem 20-25 éves, hanem mondjuk a 23-28 éves nők valók neked. De ez még bőven nagy merítés. Azt meg úgy is meg lehet érdeklődni (nem az első randin, de hamar), hogy a másik akar-e gyereket és hogy kb mikor.


Tudom mire gondoltál a mosogatás alatt. Csak amíg te/én kéthetente hibázunk egy tányérral, addig neki minden ötödik elmosott tányérja ilyen. És nem azért, mert nem veszi észre (hiszen nem vak), hanem mert leszarja.


De ezeket az otthoni bajokat a főzéssel, takarítással még nem ültetek le megbeszélni? Úgymond ő nem tudja mi a jó? Ő nem tudja mi a normális? Ő nem tudja, hogy ezeket máshogy kellene csinálnia?

2020. okt. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Családunkban gyakori a trombózis meg volt mindkét ágon cukorbetegség is. Férfi nagyszülőket 70 éves koruk körül vesztettem el így én arra számítok, hogy eddig élek kb. Aztán kitudja bátyám anyósa idén halt meg 45 évesen vérmérgezésben a kórházban egy seb miatt amit nem kezeltek. De ne keverjük most bele az egészségügyet a beszélgetésbe.


Teljesen egyet értek veled amiket írtál itt.


Ha mondom akkor mondja, hogy akkor csináljam én, ha jobban tudom. Ha megsértődök akkor mondja, hogy duzzogóm és megvárja míg 1-2 nap alatt lenyugszom. Takarításra azt mondta neki nincs rá hetente ideje ezzel foglalkozni. (Nekem a koliban volt 1 órám arra szinte minden héten, hogy felsöpörjek felmossam a szobát és a fürdőt kitakarítsam itt se lenne több az albérletben sokkal)


Nem tudom, hogy nem tudja vagy egyszerűen nem érdekli mi lenne a normális.

Ami szerintem rossz hatással van rá, hogy két barátnője is mindig panaszkodik neki, hogy a férjük semmit nem csinál az egyik csak gépezik meg elvan nem tud kaját se készíteni a másik se csinál semmit, de ott az egész kapcsolat bonyolult.


Amúgy lehet idővel normálisra fordulnának a dolgok csak neked nincs kedvem 1-2 évet még beleölni a kapcsolatba, hogy hátha jobb lesz.

Pl az elején napi szintű telefonálgatás volt az elején most 2-3 naponta hívják és már ő sem szereti, hogy nem történik semmi, de hívják hogy mi történt veled a héten. Vagy már nem akar haza utazni havonta az elején úgy képzelete 2 hetente az ő szüleihez 2 hetente az enyémhez megyünk.

2020. okt. 21. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!