Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is manapság mindenki a netes cikkek,előadások,fórumok alapján elemezgeti a saját és környezete párkapcsolati problémáit ? Akkor viszont miért nem javulnak a párkapcsolati problémák, mióta az internet világában élünk ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 20. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2020. okt. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én örülnék annak, ha vki legalább venné a fáradságot gyakran arra, hogy utánaolvas a neten, ha probléma van a kapcsolatában, próbál utánanézni, megérteni a másikat pszichésen (itt nem feltétlen az ilyen uszító oldalakra meg a Cosmóra értem az utánaolvasást, rengeteg "lájtos" oldalon is tök hasznos infók vannak)... de én a kifejezetten problémás kapcsolatoknál nem ezt látom. Hanem azt, hogy:

- "én tökéletes vagyok, amit én gondolok, csak az lehet az igaz"

- "engem anyám így nevelt fel, nem lettem bűnöző meg léhűtő, ezért biztos, hogy minden csak úgy lehet jó, ahogy közte meg apu között láttam" vagy az ellentettje, hogy "utálom a szüleimet, nagyon rondán bántak velem, ezért MINDENT másképp fogok csinálni, mint ők"

- "a haverok, barátnők a sportklubból / suliból / műkörmöstől ezt mondják, ezért minden kapcsolatnak így meg így kell működnie"

És bele sem gondolnak, hogy a másiknak is lehet igaza, azért, mert azzal a gondolkodásmóddal még nem találkoztak. Pl. hogy azért, mert akit jól ismert embert nem ment el a párja nélkül, más barátokkal szórakozni, ezért biztos megcsalja a pasija / nője, ha ilyet csinál.


Plusz még:

- van, amikor két ember tényleg kulcsfontosságú kérdésekben tök ellentétesen gondolkodik... ezt nem tudja feloldani a legmélyebb pszichológiai segédlet és tanulmány sem, mert ha együtt maradnak, az egyik mindenképpen enged, és benne lesz a tüske

- nem mindenki őszintén áll a kapcsolatokhoz, sokan csak azért mennek bele, mert ezt várja el a társadalom, így van fix p...i / f..., bele lehet tenni a fenekem a másik vagyonába... akkor hiába olvas utána az egyik, ha a másik jól tudja, hogy egy full kamu a részéről az egész

2020. okt. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert a neten egy rakat butaság van fenn. Pl. 10 jel, hogy el fog hagyni. Öt jel, hogy gond van a kapcsolatoddal. 7 jel, hogy nem szeret eléggé...


Tényleg használható módszert adó, azt jól

elmagyarázó, könnyen használható leírás nincs sok.

2020. okt. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért nem javulnak, mert sajnos az emberek többsége azonnal elhisz mindent, amit az interneten olvas. Ha puncusvadász1984 azt írja, hogy a nőnek márpedig 3x meg kell lovagolnia téged munka után, az illetőnek meg eszébe jut, hogy baszki, hát marcsikával csak 2x szexelünk hetente, akkor rögtön jönnek a kételyek, a tudatalatti elégedetlenség, az esetleges hasonlítgatás... Ez nagyon szélsőséges példa volt, de én ezt látom sajnos. Vagy ha másik oldalt nézünk, amikor julika gondol egyet, hogy ő most influenszer lesz és jutubon csinál életvezető videókat, amikben azt ecseteli, hogy a férfi KÖTELESSÉGE minden héten virágot hozni, étterembe vinni, bókolni, 0-24 imádni, minden hobbijáról és érdeklődéséről lemondani csak miattad, és ezt nézik a tizenévesek, ezen nőnek fel... szerinted ott milyen kapcsolatok lesznek?

Én például instagramon fent vagyok, követek néhány zenekart, a barátaimat és kb ennyi. A múltkor fedeztem fel, hogy van ilyen "feed" szerűség ahol mindenféle posztot bedobál ami épp felkapott, hát olyanokat láttam, elképedtem. Amikor ilyen "relationship goals" képek vannak és azt ábrázolják, hogy a nő kapott 100 szál rózsát meg hasonlók. Ez a goals? Nem az őszinteség, a megbecsülés például?


Én bizonyos szempontból ezt az oldalt is szörnyen károsnak tartom a befolyásolható emberek számára, mert sok olyat látni, hogy kiírnak problémákat, amik amúgy simán orvosolhatóak és megoldhatóak, de a kommentek 90%-a arról szól, hogy ez javíthatatlan, szakíts, bezzeg nálunk ilyen nincs blabla. Itt mindenki annyira ecseteli a tökéletes kapcsolatát, annyira próbálja lenyomni a torkodon azt, hogy a te kapcsolatod ehhez képest SZAR, hogy az siralmas. És én elhiszem, hogy van akinek tényleg jó, na de mindenkinek? Én is rendben vagyok a párommal, de eszembe nem jutna barátnőknek azt tanácsolni, hogy figyelj szerintem dobd ki a pityukát, mert csak heti 1x mondja hogy szeret, nekem bezzeg napi 3x írja a pasim.


Nagyon dióhéjban fogalmaztam, órákat tudnék ezeknek a negatív és pozitív hatásairól beszélni, szerintem egy nagyon jó téma. Én a magam részéről nagyon nagyon sokat fejlődtem az internetnek hála, mert 20 éves koromig éltem anyámmal, aki egész gyerekkoromba tömte a fejemet a Ryan Goslingos romantikus filmekkel, emellett erősen feminista, minden férfit elűzött maga mellől pár év alatt és én ebben nőttem fel. Azt tanultam el tőle, hogy a férfinak rajtad kívül ne legyen hobbija, ne szeressen semmit csak téged, nem mehet nélküled sehova stb.

Rá is ment az első kapcsolatom még 18 évesen... aztán eljártam pszichológushoz pár hónapig és ő világított rá arra, hogy mennyire nem jók a nézeteim, akkor kezdtem el a neten utánanézni ezeknek. Mára, 4 évvel később úgy gondolom, vannak még apró hibáim, de a mérgező tulajdonságaim 90%át kitudtam nőni és szerencsére a párom is alátámasztja, hogy mennyit fejlődtem mellette az évek során. Tehát lehet ezt a felületet jóra is használni, saját példából kiindulva.


22L

2020. okt. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert hiába olvasol bármit, a hozott (öröklött, nevelt, reakcióként kialakult) mintákat nem tudod magadtól levetkőzni.


Azonkívül alapvetően téves az, hogy kötelező valaki mellett megöregedni és leélni együtt 50 évet. Az évek alatt ugyanis mindenki változik, és van, hogy nem egy irányba. Van amikor a legbölcsebb elengedni a másikat, felesleges már toldozgatni, foltozgatni. Ha meg kell változnod, hogy megtarts valakit, akkor nem érdemes az illetőt megtartani.

2020. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!