Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Úgy érzem, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Úgy érzem, a párom hatalmas terhet helyez rám és kezd túl sok lenni az egész!

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, a barátom 27. Egy éve vagyunk együtt. A probléma, hogy se a családjával (eléggé elhanyagolt gyerek volt), se a haverjaival, munkatársaival nincs szoros kapcsolata. Az ideje nagy részét velem akarja tölteni, azt érzem, hogy csak én vagyok fix pont az életében (sajnos munkahelyi gondok is vannak és diagnosztizáltak nála egy szerencsére "csak" jóindulatú daganatot. mivel én vagyok az egyetlen támasza, így ezeket csak velem tudja megbeszélni, ami néha már nagyon kimerítő lelkileg) Mindezek mellett él a fejében az emberekről egy kép, hogy vannak a primitív, tengődő emberek és az értelmesek, rendesek, jólelkűek, visszafogottak. Engem mindig felmagasztal a második kategóriába (emiatt állandóan szorongok, mert senki sem tökéletes), így ha minimálisan is megsértem a kritériumokat, már húzza a száját, hogy lealacsonyítom magam. Mondok egy példát: szerinte elég 1-2 órát estefelé beülni valahova. (Iszonyúan félt is ráadásul) Nemrég volt ebből vitánk, mert én szerettem volna többet maradni, beszélgetni, jól érezni magam, ő teljesen kiakadt, hogy ez nem az én színvonalam, ilyenkor már csak lerészegednek az emberek (hozzáteszem, sosem fordult elő ilyen, csak barátnőkkel dumálok pár órát maximum 2-3 pohár mellett). Vagy nemrég kifestettem a körmöm élénkebb színre, szerinte az se illik hozzám, az is csak a buta lányokhoz illik. Ez, hogy kb. csak én vagyok neki az életében (csak velem tud programokat szervezni és minden bánatát velem tudja megbeszélni, szerintem ez se okés dolog, hogy korabeli srácokkal nincs jóban) és ez a szigorú gondolkodásmód teljesen megmérgezi a kapcsolatunkat. Hogyan tudnék beszélni vele, hogy enyhítsen ezeken vagy nyisson mások felé (amíg én barátnőkkel vagyok ő is mehetne haverokkal valamerre), mi a megoldás szerintetek?

2020. okt. 21. 18:31
1 2
 1/19 Lachesys ***** válasza:
100%

Nincs megoldás. Sosem hagynám, hogy ilyen mértékben korlatozzon a másik. Nem egészséges a gondolkodása, skatulyazgat, és téged meg ketrecbe akár zárni, érzelmileg zsarol, ha nem felelsz meg az idealkepenek. Szakítja, ez jobb nem lesz

Ha mégis szeretnéd megpróbálni, mondd el ezt neki így. Ahogy ide leírtad. Max O szakít veled, hidd el, pár év múlva megköszönöd neki.

2020. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%

"hogy korabeli srácokkal nincs jóban"


Mondjuk ezt a részét megértem, sajnos a legtöbb korabéli férfi ténylegesen bunkó. Úgy értve, hogyha valamiben is kilóg közülük valaki, akkor azt cseszegetik - állítólag "viccesen", valójában rohadtul sértő módon. Persze az átlagnak ez bejön, ők azok akik mikor "beszélgetnek" akkor olyan, mintha utálnák egymást, sértések hadát vágják egymás fejéhez, de hát "há' nem is úgy gondóták". Aha.


Az egyetlen baj, hogy beleszól abba, hogy te mit teszel, ezt nem kellene. Illetve nagyon-nagyon nehezen, de kellene még pár ismerőst találnia. Ami pokoli nehéz, ez így van, mert a többség sajnos eléggé sértő, bunkó stílussal van megáldva és rengeteg az olyan ember akik mindig "taktikáznak", akikben minimálisan sem lehet bízni, mert visszaélnek vele.

2020. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Kuka.
2020. okt. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%

Neked nem vijjog meg villog a fejedben vörösen a kis sziréna, hogy ez a pasi nem komplett?

Igazából nem téged szeret, csak te álltál vele szóba, és most addig tapos, amíg megfelelsz az általa elképzelt ideálnak.

Az se véletlen, hogy nincsenek barátai, és a kollégái is kerülik.

Azt pedig borítékolom, hogy ha szakítani akarsz, akkor először öngyilkossággal fog fenyegetőzni, aztán bosszút áll.

Minél előbb menekülj. Komolyan.

2020. okt. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%

Férfiként (aki nem féltékeny a feleségére) úgy vélem, hogy a silány gyerekkora miatt ragaszkodik hozzád. NEM AKAR ELVESZÍTENI, MINT EGYEDÜLI MENTSVÁRÁT. Most még nem gondolnám, hogy féltékenykedik az elmaradásaid miatt, de idővel nincs kizárva.

Amit leírtál, abból én nem azt látom, hogy sok terhet rak rád.

Viszont van egy tippem:

Mi lenne, ha megbeszélnéd vele, hogy meghívtok 1-2 házaspárt hozzátok. Mindezt azért, hogy legyen férfitársaságotok is. Idővel egyre több időt tudtok megfelelő emberek társaságában eltölteni.

2020. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
biztos hogy szakítanék, nem normális ez a viselkedés
2020. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Próbálkoztam azzal, hogy beviszem a társaságomba (ott is vannak párok, így fiúk is). 1-2 óráig jól érezte magát, de aztán azt láttam rajta, hogy inkább már várja, hogy csak kettesben legyünk, néha már sürgetett is, hogy induljunk el...

2020. okt. 21. 18:56
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem gondol rólad sokat, hanem azt akarja, hogy ez legyél, ezért manipulálgat így. "Csak rossz lányok csinálják, te ugye nem vagy rossz lány?"


Amúgy nekem nőként nincsenek barátaim, mert nagyon szeretek egyedül lenni, de nem akarok olyat, akinek szintén nincsenek barátai, mert több az olyan, mint a pasik, akik ragacsok, mint az olyanok, akik elvannak egyedül.

2020. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A sztorihoz hozzátartozik amúgy, hogy onnan ered ez a nagy félelme az éjszakai élettől (amellett, hogy fiatalabb korában se járogatott el esténként, így nem tudott hozzászokni), hogy az exbarátnője letagadta mikor hol volt és mennyit ivott, plusz bulikban csalta meg. De hiába magyarázom neki hogy ne hasonlítgasson hozzá, meg én tényleg csak beszélgetek a barátnőimmel és jól esik mellé borozgatni, koktélozgatni... Mindig szólok neki, hol vagyok, meddig maradok, nem megyek tovább táncolni semerre és általában sokáig se maradok, nagyon ritkán húzódik el 10 utánig. Esküszöm a szüleim nem voltak ilyen szigorúak tinikoromban. :D
2020. okt. 21. 19:13
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy a tulajdona... nem kéne ezt eltűrnöd.
2020. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!