Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom teljesen rá van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom teljesen rá van állva a koronavírusra, kezdek bekattanni mellette. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fiatal a barátom, 25 éves, de erősen allergiás, pollen stb. és cukorbeteg. Emiatt retteg a vírustól, mondván, hogy veszélyeztetett. Soha életében nem volt se beteg, se influenzás. Nyáron próbáltunk kimozdulni, de az is csak félelemben telt, teraszos éttermekbe mentünk csak, de úgy is aggódott. Ősz óta gyakorlatilag megtiltotta, hogy mondjuk egy kocsma kiülős részére üljek valakivel, azt mondta, ha megteszem akkor őt semmibe veszem és nem is hajlandó utána találkozni velem hetekig, mert megfertőzöm. Társaságban nem találkozhatok senkivel, kizárólag 1 ember egyszerre, az is távolsággal. Zárt helyre nem mehetek, így nem ugorhatok fel senkihez és hozzám se jöhet senki. Plázába se enged. Csak nyitott téren lenni, ami nem kocsma vagy étterem terasz. Kezdek teljesen beleőrülni ebbe, de ő csak azt hajtogatja, legyek tekintettel rá meg a szüleire és a saját szüleimre is. Azt mondja inkább legyen ez hónapokig, mint hogy átadjam neki és megszenvedjen vele. De én jövő tavaszig vagy nem tudom meddig, amíg nem enyhül ez nem tudok így élni, hiányzik a nagyobb társaság, iszogatások, dumálások. Nem önzőségből, de szerinten ez baromi túlzás és mentálisan rámegyek. Mit tegyek?

2020. okt. 22. 00:07
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
51%

Ez sajnos kemény dió. Nem tudom hibáztatni, mert valahol igaza van, de tényleg talán kicsit túltolja a dolgot.

Én is kerülöm a zárt helyeket ha lehet, inkább megyek kirándulni most a barátaimmal, mint kocsmázni, de ennyire durván nem veszem. Mondjuk szerintem eleve elképzelhetetlen, hogy ezt a vírust bárki ki tudja kerülni. Az effajta óvintézkedésekkel lehet halogatni, de előbb vagy utóbb úgyis benyalja mindenki.

2020. okt. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
43%

"Jobb félni, mint megijedni"

magyar szólás


Semmit nem jelent, hányszor volt beteg valaki, meghalhat hirtelen is. Ha te nem fogod fel, hogy belehalhat a vírus szövődményeibe akkor komolytalan vagy. Cukros, allergiás, úgyhogy veszélyeztetett típus.

2020. okt. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
38%
A barátod megnézhetné, hogy Magyarországon eddig hány huszonéves halt tőle meg.
2020. okt. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
38%
Aki hülye azt hamarabb csapja el egy autó mint sem egy kamú tultolt de létező vírus fektetne ki.. erre gerjednek a nők a tanult de az élethez hülye egyedekre?
2020. okt. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
16%
Elég durva, hogy lényegében tilt és korlátoz az életedben, és az is hogy magadtól nem jut eszedbe vigyázni rá, amikor feketén-fehéren veszélyeztetett. Szerintem megérdemlitek egymást.
2020. okt. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
62%
Dobd ki!
2020. okt. 22. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
29%

Abban igaza van, hogy kockázatos csoportba tartozik a betegség szempontjából.

Egyébként ha kicsit kibírnád plázázás nélkül meg zárt térben való találkozások nélkül, mi történne? Lehet hogy a mai luxus életben ez szinte elképzelhetetlen, hogy ne legyen valami buli, valami program, stb, de nem ártana lassítani se. Én megértem barátod aggodalmait a fertőzéssel kapcsolatban.

Pár napja is egy húszéves is meghalt a vírus miatt.

2020. okt. 22. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
20%

Egyébként hónapok óta 0 kontakkttal vagyok, mert szeretnék hozzátartozóimra vigyázni és semmi bajom sincs.

A mai világban már tragédia történik ha egy ideig kimarad a bulika meg plázában való szemlélődés?

2020. okt. 22. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
89%

8.-nak.


0 kontakt? Hogyan?

2020. okt. 22. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy éjjel-nappal plázázni meg bulizni akarok (nincs is rá igényem), de azért az, hogy március óta nem volt arra példa, hogy 3-an, 4-en üljek össze egy kicsit pár emberrel, szerintem túlzás. Próbáltam vele kompromisszumot kötni, hogy akkor neem kajálni vagy iszogatni megyünk, hanem mondjuk kirándulunk valamerre, kiülünk a természetbe, de szerinte ez is túl veszélyes lenne... Így hatos váloszoló, neked (is) írom, hogy nem "kicsit" kell kibírnom a "mai luxus életben", hanem 7 hónapja megy ez. Ráadásul elég sok jó és közeli barátom van, több helyről. A barátom könnyebben beszél, jobban bírja a magányt és elvan így is, nem is nagyon akar összefutni senkivel meg a barátságai se túl erősek. Ja és a 20 éves áldozat rendkívül súlyos betegségekben szenvedett, szerintem nem összehasonlítható.
2020. okt. 22. 06:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!