Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok, baj, ha egy kapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, baj, ha egy kapcsolatban pénzügyi dolgokban a férfi dönt? (Mert élvezi, jól csinálja, és java részt ő keresi a pénzt.) Elfogadnátok, vagy nagyon zavaró?

Figyelt kérdés

Ilyen a természetem, elég makacs, határozott típus vagyok, ragaszkodom bizonyos dolgokhoz, hogy pl. hol, milyen házat szeretnék építeni (panorámás telken rönkházat), és erre a barátnőm, hogy költözzünk panelba, menjünk megnézni egyet (ki tud akasztani ilyesmivel).

Vagy hogy kivel milyen üzletet kössek, pl. elvállaltam egy lakásfelújítást, erre elkezd vitatkozni, hogy miért nem a másikat vállaltam el (holott nem ért sem a felújításhoz, sem az árakhoz).


Nálatok is van ilyen, vagy tiszteletben tartjátok a párotok bizonyos dolgait? (És egyáltalán nem szóltok bele.)

30/F


2020. okt. 22. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Azért abban, hogy hová költözzünk, közösen döntünk. Azt hogy a saját pénzéből mit vesz, vagy a munkája során mit vállal el, maga dönti el, ahogy én is. De azokban a dolgokban, ahol a dolog mindkettőnket érint, közös döntés van.
2020. okt. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

1. A munkádba tényleg ne szóljon bele.


2. Néha kell valakinek a főnöknek is lennie, de ha nem köttök kompromisszumokat, akkor rengeteg elfojtott düh gyűlik majd fel a másikban emiatt az évek, évtizedek alatt, elhiheted. A közös dolgokról közösen érdemes dönteni, nagyon sokszor érdemes mindkét félnek engednie. Az a baj ha elnyomod őt teljesen és mindenben te döntesz, akkor ez egyszer majd kirobban belőle, te meg csak lesel, hogy mi baja van, mert az utóbbi 10 évben semmit nem szólt. Lehet majd egyszer szó nélkül megcsal, vagy elhagy, vagy más módon robban ez ki belőle. Szóval ne nyomd el őt. Ez jó, ha tisztában vagy azzal, hogy nagyon makacs vagy, de ez ellen lehet tenni is.


Erről sokat lehet olvasni a párkapcsolati pszichológiában. Te soha nem olvastál ebben a témában?

2020. okt. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Azért ezek eléggé különböző dolgok. Hogy te milyen megbízást vállalsz el, abba neki nincs beleszólása.

De az, hogy ő panelban szeretne élni te pedig rönkházban, az nem a "pénzügyi dolgokban a férfi dönt" kategória, hanem a hosszútávú terveitek teljes eltérése, ahol nem lehet kompromisszumot találni, mert mindkét módon valamelyik fél rosszul fogja érezni magát.

Tehát a konkrét kérdésre válaszolva:

"Lányok, baj, ha egy kapcsolatban pénzügyi dolgokban a férfi dönt?"

A kapcsolatunkat érintő döntéseket csak és kizárólag közösen vagyok hajlandó meghozni. Ha engem is érintő pénzügyi dologban akar dönteni és engem nem kérdez meg, azzal engem semmibe vesz, tehát nem tiszteli egy párkapcsolat alapvető szabályát, miszerint hogy egyenlő felek vagyunk.

Az engem nem érintő döntésekben azt csinál amit akar.

2020. okt. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
"De az, hogy ő panelban szeretne élni te pedig rönkházban, az nem a "pénzügyi dolgokban a férfi dönt" - De, mivel én fizetném a lakást/építkezést.
2020. okt. 22. 21:12
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Ő dolgozik?


Te éltél már lakásban is, és házban is az életed során? Nem tudom mekkora alapterületű lenne a panel, amit ő nézett és a ház, amit te, de egy házat udvar nélkül is sokkal több idő rendben tartani, mint egy lakást. Az udvarral együtt pedig pláne.

2020. okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Te szívesen költöznél panellakásba, ha a lakás vételárát 100 %-ban a barátnőd fizetné ki?
2020. okt. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha hosszútávra tervezel az illetővel, akkor pénz ide, vagy oda, az ő véleményét is ki kéne kérned, hogy hol szeretne élni... Ha meg csak egy random csaj, akit le akarsz cserélni, akkor minek töröd magad? A rendes párkapcsolatok alapja a kölcsönösség és a tisztelet: neki tisztelni kell a munkádat, de neked is azt, hogy mik az ő preferenciái, ergo kompromisszumot kell kötni (ha valóban szereted persze).
2020. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A munkájába nem szólok bele, max tanácsot adok, véleményt mondok, amivel nyilván azt kezd, amit szeretne. Ezt puszta jóindulatból teszem, hátha valamire nem gondolt, amire én igen.

De az engem is érintő kérdésekbe igenis bele akarok és bele fogok szólni. Pénzen kívül rengeteg más dolog van, amit az ember beletesz egy kapcsolatba, azt is mérje akkor aszerint? Ha te veszed, akkor úgyis tied lesz a ház, (ha házasok vagytok, lehet szerződést kötni tulajdoni hányadról), de akkor sem kényszerítheted bele, hogy olyan helyen éljen, ami neki nem felel meg. Vagy keressetek egy mindkettőtök számára értelmes megoldást, akár egy házat egy város közelében, akár kiegyeztek a te rönkházadban, cserébe lesz egy bejárónő, aki ellátja a feladatok nagy részét (attól függ, mi a baja a nőnek a házzal), stb.

Ha meg zavar téged, hogy te adod bele a több pénzt, de ő is bele akar szólni a közös életetekbe, akkor keress olyan nőt, aki hasonlóan keres, mint te.

2020. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ő is keres valamennyit? Amúgy ezért nem jönnék össze soha nálam jelentősen gazdagabb palival. Irányítani akarna mindent IS. Én meg nem tudnék gyűjteni mellette,mert egy bazi nagy házban kéne felesben fizetnünk a számlákat, nem egy ésszerű lakásban.
2020. okt. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, baj. Alapvető egy kapcsolatban, hogy a mindkettőnket érintő dolgokat megbeszéljük.
2020. okt. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!