Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szakítás mellett döntöttem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szakítás mellett döntöttem. Jól tettem? Bővebben lent

Figyelt kérdés

A párommal távkapcsolatban éltünk kb másfél évig, hétvégente találkoztunk. Mindketten a szülői házban éltünk. Én az anyukámmal és a nagymamámmal. A párom járt többet nálunk, anyám már akkor hangot adott a nem tetszésének, mivel a párom nem elég művelt és tanult hozzám képest, furcsa, stb. Másrészt hozzá tartozik a dologhoz hogy anyám azért sem bírta a jelenlétét a páromnak, mert a halott bátyámra emlékeztette. A tavaszi covid helyzet miatt 3 hónapig nem találkoztunk, nagyon rossz volt mindkettőnknek, ezért utána azonnal munkát keresett itt és hozzánk költözött, Anyáék beleegyezésével. A kapcsolatuk anyámmal csak rosszabb lett az összeköltözés után, ráadásul a páromnak a munkahelyi problémái teljesen kikészítették, emiatt az itthoni feladatok sem érdekelték. Ekkor kiderült, hogy a páromnak súlyos szorongásos problémái vannak és voltak is, amit nem mondott el nekem én meg túl vak voltam hogy észre vegyem. Anyám persze ezt rég látta hogy valami nem stimmel nála. Ezt a szorongást az új környezet és munka pedig még jobban felerősítette. Előfordult, hogy képtelen volt elmenni dolgozni. Ilyenkor begubózott a szobában és hiába próbáltam megbeszélni vele a problémákat, semmi hatása nem volt. Így a problémái kihatottak a kapcsolatunkra is, folyton miatta aggódtam, dolgozni is alig tudtam. Próbáltam átrakatni másik helyre (mivel egy helyen dolgoztunk), megígérte hogy addig kibirja az eredeti helyén, de végül egy napot sem bírt várni, felmondott. Ekkor átbeszéltük a dolgokat, és azt mondta hogy jobb lenne neki hazamenni. Nemcsak a munka kudarca miatt hanem az anyám miatt is. Én felajánlottam hogy költözzünk külön, de ez sem tetszett neki. Az volt az indoka, hogy akkor úgyis pénzt küldenék haza és mi meg nem haladnánk, illetve hogy ott is bele szólna az életünkbe, és anya depressziója csak rosszabb lenne, és mindkettőnknek lelkiismeret furdalást okozna. Meg amúgy sem találna másik munkát mert nincs szakmája. De együtt sem tudunk élni normálisan. Viszont otthon sem lenne jó neki. Döntés képtelen volt. Semmi sem tetszett neki, az önsajnálatba merült. Mivel ő nem tudta eldönteni napokig, én elmondtam neki, hogy csak a külön költözés lenne megoldás, de ez neki nem tetszik, ezért menjen haza, szakítsunk. Ő egyből rábólintott. Még azon gondolkodott, hogy attól még együtt lehetnénk úgy mint régen, hétvégente jönne, de én nem akartam visszafelé lépni a kapcsolatunkban. Így a szétválás mellett döntöttünk.


Szerintetek lenne más megoldás, vagy rosszul döntöttem? Szeretjük egymást, igaz mióta kimondtuk a szakítást nem látom rajta hogy igazán bántaná, bár ő azt mondja, igen. Én magam alatt vagyok. Egy hétig még itt lesz, aztán költözik. Mindenben segítem amíg itt van. Én 29N, ő 25F. Vélemény?



2020. okt. 25. 08:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben, ha hosszú éveken át együtt vagytok, s jön valami nagy gond vele, azt mondom maradj vele a bajban, de így jobb, ha nem teszed tönkre az életed.

Egy jó tanács a végére, költözz el anyádéktól.

2020. okt. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Tudom, hogy el kellene költöznöm, de sajnos anyukám rákos és lelki beteg, nagymamám szintén nincs jó állapotban, csak rám számíthatnak mind anyagiakban, fizikailag és lelkiekben is. Főleg anyukám, aki a testvérem és a férje öngyilkosságát képtelen feldolgozni. Most is úgy érzi, hogy hátat fordítottam neki. Sokat tett értem, nem hagyhatom cserben. Bár ő is azt javasolta, menjünk külön ha igazán szeretjük egymást, velük ne foglalkozzak, majd lesz velük valami. De a párom ezt nem akarta.

2020. okt. 25. 09:06
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú. Sajnos valószínűleg nem lesz normális kapcsolatod, amíg él. Bocsánat...
2020. okt. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Ennek a pasinak az anyja voltál, nem a nője.

És ne anyud mondja meg, hogy élj.

És ne te tartsd el anyudat.

2020. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#3: Igen, hacsak valahogy nem tudok önzővé válni, bár erre nem sok esélyt látok.


#4: Igen, sok mindent tettem meg érte, anyáskodtam felette, mert új városba költözött miattam. Lehet én sem úgy viselkedtem, ahogy kellett volna, de úgy éreztem, segítenem kell ahogyan csak tudok. A "ne tartsd el anyudat" tanácsod nagyon egyszerűen hangzik, de a lelkiismeretem nem hagyja, hogy hátat fordítsak neki.

2020. okt. 25. 09:34
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
Biztosan találsz majd egy olyan pasit, aki elfogad a batyuddal!
2020. okt. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%

A testvéred és az anyukád férje is öngyilkos lett?

Vagy ezt rosszul értettem?

2020. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted. Ő nem tud(ott) a társad lenni. Bocsánat, hogy ezt mondom, de vele csak egy újabb problémával több lett az életedben.

Most próbálj meg magadra és a saját igényeidre is koncentrálni, mert eltűnt az életed a másokról való folytonos gondoskodásban. Neked is szükséged van feltöltődésre.

2020. okt. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
65%
29 vagy. Ha nem lesz hamarosan komoly pasid, ki futsz a gyerekbállalásból.
2020. okt. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%
Sokan maradnak vénlánynak, nincs azzal semmi baj.
2020. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!