Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez mennyire okoz nézeteltérést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez mennyire okoz nézeteltérést egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Barátommal lassan egy éve vagyunk együtt, 5 év van köztünk. (én 20L ő 25F) Nagyon szeretjük egymást és eddig meg sem fordult a fejemben, hogy nem ő az igazi. Alapjáraton mindketten extrovertáltak vagyunk, de én imádok kimozdulni, naponta sportolok, szeretem a spontán dolgokat. Ő a komfort zónáján belül szeret lenni, ott imád beszélgetni. Ő otthon ülni szeret, rejtvényt fejteni, régi sorozatokat nézni, kertben sürgölődni. A sport gondolata is már zavarja. Mindig mondja hogy mennyire utálja a változást és hogy milyen jó a monotonitás. Szexben is mindig ugyanolyan, de mivel aszex vagyok az nem zavar.

Ez nem okozott gondot eddig, mert Covidra hivatkozva nem mozdultunk ki. De ha néha mégis, látszott hogy nem élvezi, csak csendben setálgatott, arcán a világ fájdalmával. (akkor is ha ő szervezte a programot)

Most volt az első közös több napos kirándulásunk. Volt egy kisebb túra, meg városnézés. Végig mintha a fogát húzták volna, nagyon utálta. Úgy viselkedett mintha apám lenne "nem öltözöl fel rendesen" "egyél rendesen" "ég az arcom miattad" stb

Szerintetek van arra esély hogy ez változni fog?

Hétvégén beszélek vele erről, csak kíváncsi vagyok a véleményekre.



2020. okt. 25. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Beszéld meg vele, hogy te egy kapcsolatban nem az apádat keresed, ő viszont most olyan lekezelően kommunikált veled, mintha a szülőd vagy a főnököd lenne. Lehet ám, hogy a szexuális közömbösséged miatt áll bosszút ezzel a viselkedéssel. Hogy ha te nem lelkesedsz az ővele való szexért, akkor ő meg nem lelkesedik érted mint emberért.
2020. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem érzem azt, hogy őt ez zavarja, szerintem kicsit örül is neki. Nem utasítom vissza, sokszor én kezdeményezek és mindig mondom neki hogy ha van bármi ami izgatja (jelmez, plusz dolog bármi) szóljon, de erre is azt mondta hogy nem szereti a változást.
2020. okt. 25. 16:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha így kezel téged, nem ő nekd az igazi. Kivéve ha izgat az alárendeltség.
2020. okt. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hosszutavon zavarni fog.
2020. okt. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Be akar törni téged.

Egyébként legyetek megértőek egymással, egy idő múlva te is változhatsz, lehet hogy te is otthonülős leszel pár év múlva és akkor egymásra hangolódtok.

2020. okt. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a "ég az arcom miattad" stílust máskor is előadja, ha egyéb alkalmakkor bárhol vagytok, ahol idegenek is láthatnak? Ez nagyon-nagyon lélekölő viselkedés tud lenni, ha valaki attól fél, hogy "a társaságomban lévő másik ember nehogy valamit csináljon ami nem illik (!), mert akkor jajj elítélnek megítélnek"... Az idegenek vélt vagy valós nézése, helytelenítése formálja a saját önértékelését, érzelmi jóklétét vagy mi a helyzet?

E viselkedést nagyon jó lenne megbeszélni. Tudom hogy a kérdés alapvetően másra irányult (kimozdulás amit ő szeretne te pedig nem), azt is meg kell beszélni, hogy lenne -e bármilyen program, amit élvezne, kompromisszum, igények összehangolása.

Én viszont ezt a "ég az arcom miattad" meg "nevelgetlek" típusú dolgot nagyobb problémának látom...

2020. okt. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igyekszem törekedni a kompromisszumra, de inkább megyek egyedül akkor programokra mint hogy ne csináljak semmit.

Kedves utolsó : most először fordult elő ez az ég az arcom miattad kijelentés, nagyon meg is lepett ezzel. Amúgy nagyon érzékeny fiú, mindig azt sorolja mennyire szeret, ilyen megnyilvanulasa most volt először

2020. okt. 25. 18:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt 25 évig bírtam. A legjobb döntés volt a szakítás.
2020. okt. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2,5 év. Bocsánat, kimaradt a vessző.
2020. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem indulatmentesen érdemes lenne átbeszélnetek hogy mi történt, ezt miért mondta és főleg az "ég az arcom miattad" szöveget. Ha ez máskor is előfordul, akkor elképzelhető, hogy elég alacsony az önbecsülése, a környezettől mindig megerősítést vár, ha idegenek esetleges vélt rosszallásától tart...
2020. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!