Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Amint elmélyülne egy párkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amint elmélyülne egy párkapcsolatom, azonnal meghátrálnék, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kötődési gondjaim vannak, tanultam pszichológiát, másokat magamban könnyein diagnosztizálok, magammal mégis kételyben vagyok folyton.


5 párkapcsolatom volt eddig, igen, kicsit soknak tartom én is, voltak, amiben megcsaltak, mentálisan beteg párom is volt már, egy másik meg a legjobb barátnőmre hajtott rá. Van, amelyikkel azért lett vége, mert megpofozott, mert nem tetszett neki, hogy hisztizem, mert keveset vagyunk együtt.

Szóval igen, elég bonyolult a dolog.


Viszont azt vettem észre, ha valaki őszintén szeret és mindent megad, menekülnék. Elkezdem azt érezni, hogy nem is szeretem, aztán meg ha elveszítem, felemészt és szenvedek.

Jelenleg is így vagyok, a párom nagyon jól bánik velem, féléve vagyunk együtt, most jött el az idő, mikor érzem, hogy komolyodna a dolog, nagyon közel kerültünk egymáshoz lelkileg, és újra előjött bennem, hogy talán mégsem szeretem őt és lehet jobb lenne nélküle.

Ő ezt nem tudja, nem akarom bántani vele. :(


Mitől lehet ez? Más is volt így?


Kérlek, kíméljetek meg a szidástól, ígyis küzdök most magammal. Tudom, hogy valami nem normális.

26L


2020. okt. 25. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt az exemmel, akárhányszor közel kerültem hozzá sikítva menekült előlem, persze mindig mindig visszatért, de mostanra elveszett a türelmem, végleg lemondtam róla, pedig csodálatos életünk lehetett volna szerintem.

Őt elhagyta az anyukája, rossz volt a szülei házassága, a nők átverték, megcsalták előttem, szóval valahol megértem ezt a védekezési mechanizmust. Elintézte annyival, hogy szerinte nem illünk össze és kész. Elkerülő kötődési mintád van.

2020. okt. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Sok minden történt kiskoromban nekem is, amire vissza tudom vezetni, például rengetegszer végighallgattam, mikor a szüleim veszekedtek, mert apám csalta anyámat. Együtt maradtak végül, de kicsiként nehéz volt, nem tudták, hogy tudom, mi a helyzet.

Anyukámmal sosem tudtam semmiről beszélni, számomra ő érzelmileg elérhetetlen.

2020. okt. 25. 18:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megvan! Nála is ugyanez volt a helyzet! Leesett végül, hogy nem várhatok el olyan dolgot, amit ő sosem kapott meg: szeretet és törődés. Én mindent megadtam volna neki, de számára ezek a dolgok ismeretlenek és nem kaptam volna ugyanezt vissza.
2020. okt. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Ugyanilyenben voltam benne. Ahogy elkezdett komolyodni a dolog egy lannyal, elmenekult tolem. Es mindig visszatert. Es en is most veszitettem el a turelmemet, ezert nagyon durvan megbantottam es beleszalltam paros labbal verbalisan hogy eszebe se jusson ujra felbukkannia.


Figyelj, nehez mit mondani! Lehet, hogy erdemes lenne szakemberhez fordulnod. Ami fontos, hogy gondolj arra hogy oke, ez most egy erzes benned, de te pontosan tudod milyen rossz lenne a baratod nelkul.

2020. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kérdező ez nem olyan probléma amit néhány gyakoris válaszoló fog megoldani. Lehetnek ebben családi, párkapcsolati, kulturális minták, traumák, sérülések, kongitív torzítások, tévhitek stb. Ehhez sokórás intenzív önismereti munka szükséges képzett szakember segítségével. Ha szeretnél komoly, elkötelezett kapcsolatot, családot szerintem megéri befektetni pár tízezer forintot egy ilyen szakemberbe.
2020. okt. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazatok van, jártam már egy ideig pszichológushoz, de nem jutottunk annyira mélyre, hogy ezeket boncolgassuk. Lehet, nem ártana ismét.
2020. okt. 25. 20:20
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy ez nem egy mentális gond, hanem csak tényleg nem szereted őket?


Miért gondolod, hogy valami baj van a fejedben?

2020. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mert majdnem mindenkinél ezt éreztem egy idő után, amikor meg vége lett, nagyon sokáig szenvedtem és velük akartam lenni.
2020. okt. 25. 20:45
 9/14 anonim ***** válasza:

#8 a szenvedés lehet a kötődés elvágódásától is. nem attól, hogy tényleg jó lenne folytatni. Ez is lehet gyanús, hogy általában ezt érezted szakítás után.


Csináld azt, hogy menj vissza ilyenkor az egyikhez, hogy folytassátok. És akkor rövidesen ki fog derülni, hogy valódi ez az érzés, hogy velük akarsz még lenni. Én arra fogadnék, hogy utána megint gyors szakítás lenne. De lehet nem. Próbáld ki.


Vagy akkor a jelen kapcsolatban várj még egy kicsit, hogy változik e ez az érzés.


Meg gondolom még nem is laktok együtt. Az igazi ilyen menekülhetnék majd csak akkor jöhetne igazán :D


Én alapvetően nem érezem azt, hogy valamit nagyon rosszul csinálsz vagy hogy aggódnod kellene a mentális dolgaid miatt. De persze a pszichológus is lehet egy irány.

2020. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket feltárni sok idő és energia, nem ajánlanám hogy ismeretlenek lényegében 0 információ alapján való véleményei szerint lődd be magad.


Mindenképp kezdd újra a terápiát, nem hiába érzed hogy valami nem stimmel. Majd ott meglátjátok miről van szó, találgatni felesleges.

2020. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!