Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez már zaklatásnak minősül?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez már zaklatásnak minősül? Hogy kezelnétek ezt az egész helyzetet?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult helyzet. Még tavaly október elején megismerkedtem egy férfivel, aki első perctől nagyon szimpatikus volt, kedvesnek tűnt, ahogy egyre többet beszéltünk rájöttem, hogy belsőre is tökéletes. Mármint nyilván nekem. Ő is azt mondta, hogy elsőre belém esett, egész nap én járok a fejében stb.

Na de aztán jött a pofon: gyereke van. Nekem ez kapásból kizáró ok, nem jövök össze gyerekes férfival. Ezt a megismerkedés után kb 1 hónappal később mondta csak el, ez már eleve nem tetszett, lehetett volna első perctől őszinte.

Elmondta, hogy 2,5 évig volt együtt az exével, aki véletlen (vagy kevésbé véletlen) fogamzásgátló mellett terhes lett. Ő nem akarta, de az exe ragaszkodott hozzá és egyedül döntött a megtartás mellett. Megmondta neki, hogy oké, fizeti a gy-t, mert kénytelen, de többet ne várjon, ő nem akarja ezt a gyereket. A lány most 4 éves, eddig kb 4x látta, mert az ex folyamat zargatta vele, hogy de igen is látogassa, foglalkozzon vele. Párszor engedett neki, utoljára tavaly év végén látta a kislányt fél órára, mert az exe megjelent a házánál a gyerekkel együtt.


Miután én mondtam, hogy köztünk nem lesz semmi, utána megállíthatatlanul írt hónapokig, hogy higgyem el ő nem akart gyereket, az exe rákényszerítette, de eddig sem tartotta a kapcsolatot a lánnyal, ezután sem fogja, ő csak engem akar, velem akar lenni stb stb. Kb 3 hónap írogatás után, február elején "be adtam a derekam" és mondtam, hogy jó, tegyünk egy próbát, de értse meg, nekem nincs szükségem arra, hogy minden hétvégénk arra menjen el, hogy menni kell láthatásra, programozni kell a kislánnyal, folyamat az ex-xel kell kommunikálni stb.

Én tiszteletben tartom, ha valakinek van gyereke és hogy ez ezzel jár, de mivel én saját gyereket sem akarok, így nekem ez nem kell, ezért is nem ismerkedtem soha gyerekes fickóval. Lényeg a lényeg, február óta együtt vagyunk, a karantén nagyrészét együtt élve töltöttük, nagyon jól kijövünk, minden jó.

Erre az ex megtudta, hogy összejöttünk és egyenesen engem kezdett el facen zaklatni, hogy miattam nem megy látogatni a párom a lányát (holott előtte se ment) és micsoda szemét vagyok, így-úgy. Letiltottam, majd kamu profilról is írogatott, utána meg páromat kezdte el folyamat hívogatni, hogy igen is kötelessége foglalkozni a gyerekkel és én rossz hatással vagyok rá, dobjon ki meg ilyenek. Ez megy egy ideje, néha leáll, aztán megint kezdi, nekem már kezd a hócipőm tele lenni, hiába osztottuk ki, semmi foganatja.


Kérdésem, hogy ezzel már lehet feljelentést tenni a rendőrségen? Mert szerintem ez már baromira nem normális kategória. Hogy lehet ezt kezelni? Mit csinálna a rendőrség, esetleg volt/van valakinek ebben tapasztalata?


2020. okt. 29. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rendőrség!
2020. okt. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezzel a rendőrség nem foglalkozik.


Költözz el messzire.

2020. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Távoltartásit kérni. A pasi is kuka. Soha nem lesz nyugtod.
2020. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, moderáld magad! Gusztustalan a stílusod, kulturáltan nem tudsz megnyilvánulni?!

A párom világosan megmondta első perctől, hogy NEM akarja a gyereket, de az exe le sem tojta, megtartotta. Oké, ő teste, ő döntése, de akkor mit kapálózik, ha a másik nem kíváncsi se rá, se a gyerekre, akit ráerőszakolt? Egy gyereket KÉT embernek kell akarnia, senkire nem lehet ráerőltetni, mert az annyit is ér.

Az ex szülte tudatosan és szándékosan csonka családba a lányát, nekem ehhez mégis mi közöm? Semmi. Miért kéne nekem bármilyen helyzetet is elfogadnom?? Én nem tartozom semmilyen felelősséggel a gyereke iránt, lévén hogy nem az én gyerekem + eddig sem látogatta a lányt, mert nem akart apa lenni. Ez az ő döntése, pont ezért nem jöttem össze gyerekes pasival eddig, de most már ez van.

Nem vagy sem érzéketlen, önző aztán meg főleg nem, de honnan is tudhatnád egy infóból. Szánalom.


Amúgy köszi a normális választ, valószínűleg rendőrség lesz belőle, aztán max ők elmondják mit kell tenni, ha mégsem hozzájuk tartozna az est.

2020. okt. 29. 13:58
 5/13 A kérdező kommentje:
nem vagyok*
2020. okt. 29. 13:59
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ez egy összetett téma.


Persze a pasi nem akarta a gyereket ez világos, az ex valszeg így akarja megfogni. Ebből a szempontból a psas korrekt módon járt el.


Ugyanakkor! Én sok jót nem gondolok arról az emberről aki a SAJÁT gyerekéhez, a SAJÁT gyerekéhez így viszonyul hogy tojik a fejére. Mert igen, lehet hogy ő nem akarta es előre közölte de mégiscsak a gyereke. És szerintem ez egy borzasztóan felelőtlen hozzáállás. Szegény gyerek nem tehet semmiről, pusztán létezik és az apja lesz**rja. Nálam egy ilyen ember azért esne ki a sztoriból, mert számomra ez a mentalitas hogy tojok a gyerekem fejére borzasztóan ellenszenves.


Csak a gyereket sajnálom a sztoriban.

Csak annyit tudok javasolni hogy ragaszkodj az elképzelésedhez es ne járj gyerekes pasival. Hiába nem törődik vele (ami szerintem szemét dolog) attól még a gyereke, mindig is az lesz, ha nem látja soha többé akkor is es ez csak őt minősíti emberileg...


Az ex mindig ott lesz, a gyerek is.

2020. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Én moderaljam magam? Egy férfi aki titkolja a gyerekét az gáz. Nem akarta? Akkor kotont húzok.A nője nem érti a nemleges választ. A pasidat a háza előtt zaklatja.Téged a neten.Majd megtep mert az útjában allsz
2020. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6 Én személy szerint nem ítélem el őt emiatt. Senki nem kérdezte meg tőle, hogy ő akar-e apa lenni, egyszerűen kész tények elé lett állítva, az exe nélküle döntött, pedig pontosan tudta, hogy nem akarja.

Szerinte egyébként szándékosan felejtette el az ex beszedni a gyógyszert, persze ez már utólag úgy sem fog kiderülni, de az elején óvszerrel védekeztek pluszban még akkor is, mikor már szedett gyógyszert, mert ő alapjáraton sem akar egyáltalán gyereket. Aztán az ex kivágta a balhét, hogy biztos nem bízik benne és azért akar duplán védekezni, meg akkor minek szedi ő a gyógyszert, ha nem élvezhetik a szexet gumi nélkül stb, így a gumit elhagyták. Rá 8 hónapra véletlen terhes lett.. Hát jó.


Én úgy gondolom, ha a nőnek kizárólagos joga van dönteni a terhességről, a férfi véleményét letojva, akkor vállalja a következményeket is. Ha a férfi szeretné a gyereket, de a nő nem, akkor elmegy abortuszra és senkit nem izgat, hogy a pasi amúgy szerette volna a babát. Akkor fordítva, mikor a férfi nem akarja, de a nő ennek ellenére bevállalja, akkor még miért ő a szemét, ha nem akar az apa szerepben tetszelegni?

Ha nekünk, nőknek jogunk van abra menni a férfi akarata ellenére, akkor a férfiaknak is legyen joguk eldönteni, hogy fordított esetben részt kívánnak-e venni a gyerek életében. Szerintem ez így korrekt. Így is fizetheti a gy-t 18 évig.


Én sem akartam belebonyolodni ebbe a kapcsolatba, eddig szigorúan elutasítottam minden gyerekes pasit, ahogy őt is rögtön miután kiderült a dolog, de soha nem éreztem még ilyet férfi iránt, mint iránta és hónapokig kitartóan próbált visszaszerezni, gondoltam adok egy esélyt és meglátjuk mi lesz. Valszeg a "rossz" férfiba szerettem bele, de eddig minden rendben volt, míg az ex tudomást nem szerzett rólam. Mindenesetre szerintem kimeríti a zaklatás fogalmát az, amit csinál, ezért bízunk benne, hogy a rendőrségi feljelentés után észbe kap.


#7 Nem tudom te vagy-e a jelenlegi 4-es, de ha igen, akkor természetesen nem neked szólt a kommentem, közvetlen utánad volt egy undorító komment, amiben minden érzéketlen, szar, önző dögnek lehordott a drága kommentelő és ami azóta törölve lett. Neki írtam, h moderálja magát.

2020. okt. 29. 15:21
 9/13 A kérdező kommentje:
Vagyis, hogy a jelenlegi 3-mas, mert amikor írtam, nem te voltál az utolsó. Na remélem érted, mit akarok mondani.
2020. okt. 29. 15:26
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

Csak mentegeted a pasidat...

Hiába pontozol le, mert nem értesz egyet velem amihez természetesem jogod van, ettől függetlenül a teny nem valtotik. Mindegy hogy mit tett az anya es mindegy hogy mit mondott a parod attól meg a gyerek NEM TEHET semmiről. Épp ezért ne fair. Meg van "áldva" egy hülye anyával meg egy nemtörődöm apával.


Ő az elszenvedője az egésznek nem te.


Megjegyzem a párod sem volt okos akikor az exszel összeállt.

Mert ha ismerkedtek, beszélgettek akkor abból lejöhetett az hogy milyen a csaj és hogy van annyira morbid hogy esetlegesen titokban ne szedje a tabit bar megjegyzem a tablettanak is van hibaszázaléka.


Egyik 19 a másik egy híján 20.


Ha nem akarsz ebbe lenni, lepj ki, a szerelem amúgy is múlandó.

2020. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!