Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek, ha ok nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha ok nélkül érzem magamat folyton bizonytalannak?

Figyelt kérdés

A barátom nagyon nagyon édes, figyelmes, tényleg nagyon törődik velem, meghallgat, tervez velem, stb, szóval ezzel a résszel nincs semmi baj.


Jelenleg távkapcsolatban vagyunk, és elég nehezen viselem. :( Már annak is örülnék, ha 2-3 hetente tudnánk találkozni, de egyáltalán nem tudunk a határzár miatt, ő most külföldön van.

Mindig azt mondja, hogy koncentráljak a jelenre, élvezzem, és hozzám ki belőle a legtöbbet, esezzel teljes mértékben egyet is értek, de nem tudja megérteni, hogy nekem ez nem annyira könnyű, mint neki.

Alapból is nagyon érzelmes típus vagyok, amikor együtt vagyunk, igénylem a bújást, a sok érintést, és ezek nagyon hiányoznak. Emiatt gyakran vagyok szomorú, és gyakran túl angyalom a dolgokat, pl. ha kicsit később válaszol, vagy később hív, vagy kevesebbet ír.

Tudom, hogy ezek pitiáner dolgok, és nyilván lehet ő is elfoglalt, vagy rosszkedvű, de mégis nagyon nehéz kezelnem ezt.


Esetleg valakinek bármi tipp?


2020. nov. 2. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld magad elfoglalni, mert így megölöd a kapcsolatot
2020. nov. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban jobban akarod érezni magad, akkor önfejlesztésbe kezdhetsz és rájöhetsz például, hogy mégis mitől félsz ennyire.

Amit leírsz az alapján úgy tűnik, hogy amikor éppen jól érzed magad, akkor a barátodtól szívtad le ehhez az üzemanyagot.

Ahhoz, hogy jó legyen a kapcsolatom a párommal, először saját magammal kell kialakítanom egy jó kapcsolatot, ha ez sem megy akkor teljesen felesleges ezt a hiányt a külvilágban keresni és külvilágra fogni.

Ha teljesen egyedül jól tudod érezni magad, akkor készen állsz egy kapcsolatra egy férfival, addig csak egy vámpír vagy.

2020. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Amit leírsz az alapján úgy tűnik, hogy amikor éppen jól érzed magad, akkor a barátodtól szívtad le ehhez az üzemanyagot."


húh, ez betalált, ugyanis én is ilyen típus vagyok. nagyon jól fogalmaztad meg :(


kérdező, tudom miről beszélsz. én együtt élek a barátommal és ennek ellenére is rendszeresen elbizonytalanodom... nem benne, nem a kapcsolatunkban, hanem ha őszintén beakarom vallani : magamban. szerintem nálad is hasonló lehet a probléma, nem érzed azt, hogy elég lennél, félsz az elhagyástól. és sajnos igaz minden szava a #2-es válaszolónak, csak akkor fogsz tudni megbékélni ha te önállóan is egy egésznek érzed magad és nem kell ehhez partner.

én is ezen dolgozom, k*va nehéz, de nem akarom kiidegelni a páromat a folytonos elvárásaimmal, hogy önigazolást nyerjek abban, hogy szeret.. hisz ezt alapból érezni kéne, ha becsülném magamat bármennyire is..


22L

2020. nov. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nálam kicsit ez más jellegű. Elégedett vagyok magammal, az életem is rendben van, imádom a munkámat, a családommal is jó a viszonyom, 1-2 barátom is van azért, bár abból lehetne több is. Introvertált is vagyok, tehát az egyedüllét sem okoz problémát.


Ilyen esetekben inkább az szokott lenni, hogy rosszul esik, ha úgy érzem, hogy a másik nem törődik velem, mert voltak már ilyen kapcsolataim, és ilyenkor egyből az jut, hogy nem fogom még egyszer hagyni, hogy valaki csak szórakozzon velem. És ez mára legkisebb apróságnál egyből bevillan. :(

Pedig a barátomnak tényleg nagyon fontos vagyok.

2020. nov. 2. 13:23
 5/5 anonim ***** válasza:

"Mit tehetek, ha ok nélkül" nem ok nélkül. Te magad írtad le: előző kapcsolatokban szerzett feldolgozatlan trauma miatt ölöd magadat meg a párod.


Másrészt kb. mindegy is mi az oka, az előzőeknek igaza van: nagyon nincs rendben, hogy ezeket az apróságokat túlreagálod. És minden esetben az a megoldás, hogy rendbe rakod a saját lelki virágoskertedet. Én ezt most nem a "tanuld meg jól érezni magad egyedül" problémakörbe tenném, hanem az "önbizalomhiány" kategóriába. Egyszerűen nem vagy elég magabiztos, hogy tudd:

1. vagy olyan remek csaj, hogy úgysem csinál semmit a hátad mögött

2. ha meg mégis, nemhogy túléled, simán lekezeled.



Imádom a barátaimat, ismerőseimet, munkatársaimat meg azt a marhát, akit megint az életembe evett az avas, de nincs közül egy se, akit ne tudnék egy pillanat alatt elengedni, ha menni akarna.

2020. nov. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!