Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Aki szeret valakit, az miert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki szeret valakit, az miert hagyja a masikat sirni?

Figyelt kérdés

A férjem régebben mindig megvigasztalt, ha sírtam.

7 hónapos kislányunk születése óta sajnos sokkal többet sírok. Szerinte ok nélkül. Kérem tőle, hogy vigasztaljon, öleljen meg, segítsen, de inkább ott hagy, idegesítem. Mondtam neki, hogy ez nagyon nehéz nekem, és fáj is.

Én őt még nem láttam sírni. A pici lányunkat nem vagyok képes sírni hagyni egy percig sem.



2020. nov. 4. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
mi miatt sírsz?
2020. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Miért sírsz?
2020. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

Igaza van a férjednek. A feleségem kb 3-4 alkalommal láttam sírni,az elmúlt 27 évben

. Abból 2 temetésen volt. Ha random sírna ennyiszer, már nem lettünk volna együtt. Ez olyan női zsarolás lehet nálad.

2020. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Eleve a férfiak nehezen bírkóznak meg a könnyekkel, ha meg ok nélkül sírsz nem is tud segíteni. Lehet, hogy szülés utáni depressziód van, akkor érdemes szakembert keresni.
2020. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Egyáltalán miért sírsz?
2020. nov. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mert nem tudok megfelelni az elvárásoknak. Nem vagyok elég jó anya. A babánk egészséges, gyönyörűen fejlődik, jókedvű, kacagós, korához képest jó alvó. De amikor napi 1x-2x sír, nekem is könnyek szöknek a szemembe és összeszorul a torkom. Általában akkor nyűgös, ha almos. Ilyenkor elringatom, szépen elalszik, leteszem, de én sírok tovább. Nem tudom abbahagyni, nem tudok nem sírni. Nem szándékosan csinálom, és nagyon rossz érzés. Csinálom a házimunkát, vagy pihenni szeretnék, de mindezt sírva. Ha itthon van a férjem, kérem hogy vigasztaljon, öleljen, attól hamarabb abba tudom hagyni, de nem azonnal. Az elmúlt hetekben viszont inkább elzavar, vagy ott hagy. Es ettol még nehezebb abbahagyni.
2020. nov. 4. 22:28
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

A férjed reakciója valóban nem túl kedves de amit te csinalsz (meg ha nem szándékosan is) nem normális. MINDEN csecsemő sír, mert csak így tud jelezni ha baja van. Ez a baj nem olyan amin nem tudsz segíteni, megeteted, lefekteted, pelust cserélsz oszt v amit éppen kell oszt jó napot. Ne kombináld túl, ez nem a jó v rossz anyaságról szól.


Őszintén engem is idegesíteni ha minden apróság miatt bőgnél. Felnőtt nő vagy, tessék úgy is viselkedni!!

2020. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Jó nagy bunkó a férjed..

értem én ha idegesíti, de csak közös a baba, a hormonok miatt vagy ilyen, jobban melletted kellene hogy álljon.

Más a családban nem tud átmenni neked segíteni? Vagy ha a babát simogatod?

Van akin utóbbi segített.

2020. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked kéne egy doki. Ezek alapján szülés utáni depressziód lehet simán.
2020. nov. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek is lett volna pár hónapja, hogy utánaolvasson a dolognak. Gáz, hogy ilyen gyerekesen viselkedik és ezzel nemcsak Neked árt, de nyilván a saját gyerekének is. Aki pálcát tör feletted, az biztos nem szült még életében. Azon meg csak nézek, hogy még valaki a 21. században a sírást bűnnek tartja, amikor cikkek, szakirodalmak milliói taglalják már fél évszázada, hogy milyen óriási pusztítást végzett az a rögeszme, hogy az érzéseket tilos kimutatni, meg hogy sírni szégyen.

Az tök jó, hogy megvigasztalod a babádat, mert neki ezáltal alapozódik a világba (és később az önmagába) vetett bizalma, hogy mindig a rendelkezésére áll az édesanyja.

A kérdésedre ettől függetlenül inkább az a válasz, hogy tisztára nem függ össze a szeretet és a sírni hagyás. Pl. ha a gyereked elesik és sírni kezd, akkor nagyon nem teszel vele jót, hogy sikítva rohansz hozzá, mert ezzel tanítod meg neki, hogy valami rossz történt, pedig ha türtőztetnéd magad, fél perc múlva már el is felejtve az egészet vidáman rohangálna ismét. Meg az se jó, ha egy 2-3 éves sírására azonnal szolgáltatod neki a kívánt akármit, mert így tanítod meg arra, hogy hisztériával bármi elérhető. Felnőtt embereknél meg nem az automatikus vigasztalás a szeretet jele, hanem az, ha a másik úgy reagál, ahogy neked jó. Tehát ha pl. ő sírna és egyedül akarna ezzel lenni, akkor érzéketlenség lenne, ha te tolakodnál, hogy ölelgesd. Viszont azzal, hogy Te egyenesen megkérted arra, hogy legyen kedves veled, hogy könnyebben megbirkózz a nehézségeiddel, és ő ennek ellenére ignorál, értelmetlennek nevezi a sírásodat és nem hajlandó segíteni, ez felháborító. Lehet, hogy van valami speciális baja, pl. elege van a háttérbe szorulásból, de ezt ő is elmondhatná a saját szájával, mint ahogy az úgy felnőtt emberek között szokás.

Érdemes lenne pszichológiai támogatást kérned kívülről, a Perinatus-nál jó szakembereket találsz: [link]

2020. nov. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!