Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Együtt élő párok, ti mennyit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt élő párok, ti mennyit telefonoztok amikor otthon vagytok? Barátom úgy érzem túl sokat, szerinte meg nem.

Figyelt kérdés

Mindketten 8 órás munkarendben dolgozunk, ugyanakkor érünk haza. Alapjáraton nem gyártósor mellett, sima irodai munkánk van, bent is tudunk telefonozni ha akarunk. Ő is szokott, én is néha.

Ennek ellenére ha hazaér miután beszéltünk pár mondatot rögtön lefekszik a nappaliba és 1-másfél órát telózik. Nem fb-ot görget, hanem politikáról olvas, videókat, podcasteket néz, híreket olvas, zenét hallgat.

Ez a másfél óra után szoktunk általában egymással foglalkozni, ez többnyire főzés vagy filmezés.

Reggel is kb. első dolga átgörgetni a híreket miután adott puszit, este is még elalvás előtt nyomkodja.

Szerintem sok. De én nagyon nem vagyok telefonos típus...


2020. nov. 5. 09:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem is sok, gondolom nem tud magával mit kezdeni. Én barátnőm is ha van kieső két perc, rögtön nyúl a telefonjáért.
2020. nov. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem sok idő. Nem facebookozgat, hanem saját magára fordítja ezt az idő és olyanokat néz/olvas, ami őt érdekli. Szerintem nem sok a napi másfél óra saját magára.
2020. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Most ne a telefonozáson legyen a hangsúly, mert más ember a tv vagy a számítógép előtt b*@sz el ugyanennyi időt.


Kérdező, mit szeretnél mit csináljon abban a 1,5 órában? Akkor is veled foglalkozzon? Te el tudod verni magad valahogy egyedül abban a 1,5 órában, amíg nem veled foglalkozik? Neked nincs én időd, amikor nem más ember társaságában vagy, hanem magadban egyedül?

2020. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem sok én-időt igénylek ezt tudom magamról, én jobban szeretek mindig társaságban lenni és velük időt tölteni. Az én idő az kb havi 1x amíg befestem a hajam, meg néha amikor játszok a gépen, de ez is elég ritka mostanság. Ő még a költözés előtt mondta, hogy világéletében ilyen elvonulós típus volt, és szeretné, ha ebben tudnánk kompromisszumot kötni mert szüksége van erre. Ez lett a kompromisszum végül, hogy akkor napi 1-másfél órát elfoglaljuk magunkat a dolgainkkal, de kicsit soknak érzem mert ezt munkában is tudja csinálni, egyáltalán nincs megszakadós munkaköre.
2020. nov. 5. 09:53
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért, az hogy valaki elolvassa a híreket miért rossz dolog? Ha nem facebookon csinálja valami blikk oldalról, akkor inkább példát is vehetnél róla, hogy érdeklődik a világ iránt.


Még mindig jobb ha napi 1 órában elolvas X hírt meg megnéz 2 podcastat, mintha napi 1 órában a facebookos hülyeségeket lájkolgatná meg az instát pörgetné.

2020. nov. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 1-1,5 óra énidő nem sok, sőt. És ahhoz, már bocsánat, de semmi közöd, hogy ezt telefonozással/chateléssel/kerámiafestéssel/bármivel tölti. Neki ez pihentető, erre van szüksége. Foglald le magad addig, chatelj a barátaiddal, vagy menj el otthonról találkozni a haverokkal.
2020. nov. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyáltalán nem sok, ennyit én is simán eltöltök hírekkel, videókkal. Mindenkinek kell én-idő, szomorú lennék ha a párom napi 1 óráig nem bírná elfoglalni magát... szerencsére neki is van saját érdeklődési köre, van mit csinálnia addig. (Olvas vagy játszik addig.)

Mi hazaérés és vacsora között szoktunk ilyen szabadfoglalkozást tartani, az az egy-másfél óra amúgy is pont alkalmatlan lenne arra hogy nekiálljunk valami programnak.

2020. nov. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon a telefonozással kötöd össze. A munkában nincs én-idő, nem tud elvonulni, olvasgatni.

Nekem megértő a párom ezzel (én vagyok a nő) mégis néha bezárkózok a fürdőbe, mert ott teljesen egyedül lehetek.

Van hogy leül játszani a gépen, én meg lefekszem mellé és olvasgatok. Nem szólunk nagyon egymáshoz sem, mégsem kínos a csend.

De tényleg, mit csináljon abban a 1,5 órában?

2020. nov. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Neki sok énidőre van szüksége, ennyi.
2020. nov. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9

Ez még csak nem is sok szerintem. És ezt úgy írom, hogy én elég ragaszkodós vagyok és szeretek minél több időt a párommal foglalkozni, de napi 1 - 1,5 óra egyáltalán nem sok még szerintem se.

2020. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!