Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mégis mi lenne a megoldás, mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis mi lenne a megoldás, mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden. Összeköltöztem a barátommal 3 hónapja. Mondhatni négy éve vagyunk együtt.

Eddig mindketten hetente hazajártunk, ha többet nem is, de egy vagy maximum 2 napot a szüleinkkel voltunk. Én részben azért, mert sajnos édesapám elhunyt szeptemberben, anyukám teljesen egyedül maradt, gondoltam, hogy legalább heti 1-2 napot azért vele lehetek, hogy éreztessem vele, hogy azért nincs mindig egyedül. Meg amúgy is, ha hazamentem, mégiscsak édesapám emléke kötődött a lakáshoz. A párom meg eleve nehezen szakadt el szerintem otthonról, viszont elég nehéz időszakban költözött el, pár hete a nagymamája halt meg, az anyukája emiatt nyilván el volt keseredve, az apukája meg szeptember óta kemoterápiára jár, mert szeptemberben daganatra műtötték. Emiatt nyilván gyengébb, több segítségre szorul.


Felvetettem a páromnak, hogy legalább egy hónapig talán választania kellene köztem és a szüleim között, főleg a járványra tekintettel. Buszozik, villamosozik mikor hazamegy, csak elmegyünk boltba, ő ugyebár találkozik az apukájával is, aki hetente jár a kórházba, ahol mégiscsak betegek vannak és különben is, azért kórházakban terjedhet jobban a vírus. Én nem akartam bunkó lenni, de emiatt felvetettem neki, hogy döntsön: vagy egy hónapig velem van és a szüleivel nem találkozik egyáltalán, vagy hazajárkál hozzájuk, de akkor engem nem lát, mert én kockázatosnak tartom.

Persze ha én akkor találkoznék anyukámmal, ő meg az ő szüleivel nem, biztos mérges lenne, de amúgy az én anyukám csak boltba megy és ennyi, nem is dolgozik, kezelésre nem jár, még a testvérének is lemondta a találkozót, tényleg sehova nem megy, ezért kevésbé tűnik kockázatosnak, mint a párom szülei. Az én anyukám fél a vírustól, nyilván az sem lenne szerencsés ha a párom szülei elkapnák, az édesapja kemoterápiát kap, nem valami erős, az édesanyja jobb állapotban van, de neki meg tüdőrákja volt évekkel ezelőtt, tudtommal kivették a fél tüdejét emiatt és azért vannak alapbetegségei. Az én anyukámnak is van, nem is egy.


Én túlzom el, amikor kockázatosnak tartom ezt a heti hazamenetelt?

Amúgy én megvagyok így, főleg, hogy apukám sincs már, szeretnék anyukámmal is néha azért találkozni, de bizonytalan vagyok.


A párom azt mondta, inkább a szüleivel lenne akkor, és nem vele, az apja betegsége miatt, hogy el tudja kísérni a kezelésekre, meg mi van ha rosszul lesz valamelyik, vagy ha kell nekik segíteni valamibe, amit egyedül nem tudnak megcsinálni. Az anyja sajnos sok mindenhez nem ért, az apja meg nincs valami jó állapotban, otthon is kilóg belőle valami cső, infúziót kap otthon is.


Azért sajnálnám is közbe, ha egy hónapig nem látnánk egymást, mert kezdek besokallni már a sok problémától, meg azért csak hiányozna a párom, mivel szeretem. Meg irigylem azokat, akik úgy tudnak együtt lenni, hogy a szüleiknek semmi baja.

Úgy vagyok vele, hogy a szüleitől sem akarom elidegeníteni a párom, de közbe rosszul is esik, hogy nem lenne velem.

Tavasszal még nem volt a közös albérletünk, külön voltunk a karantén idejére, de akkor meg az apja nem volt beteg, akkor az enyém volt beteg és az is volt az utolsó tavasz amit vele tudtam tölteni.

Ilyenkor eszembe jut, hogy az ő apjáról is, honnan tudjam, meddig él.


Szóval most mi a jó? Együtt szülők nélkül, vagy otthon a szülőkkel egymás nélkül? Vagy eleve francba a vírussal, menjünk össze-vissza?

Komolyan nem tudom.



2020. nov. 13. 14:50
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
91%

"vagy hazajárkál hozzájuk, de akkor engem nem lát, mert én kockázatosnak tartom."


A tálalás tényleg bunkó.

Viszont a normális hangvételű, közös döntés támogatandó.

2020. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
96%

Ő maradjon otthon, te meg járkálsz anyudhoz, ez tényleg nem lenne fair.


Szerintem az, hogy átcuccol szülőkhöz erre az időszakra, korrekt megoldás lenne. Csak ne bunkósággal tálald, hanem hogy pl. ne veszélyeztesse az immungyenge apukáját.

Te szerintem jobban kibírsz egy hónapot nélküle.

2020. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha felhoztad neki hogy döntsön, akkor utána nem elegáns azon hisztizni ha nem melletted dönt.
2020. nov. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
96%

Röviden:

Te hazamászkálhatsz anyádhoz, ő viszont ne segítse és ne látogassa a haldokló apját, ne támogassa az édesanyját gyászoló anyját!

Ennyi a történet,... nem akarlak minősíteni!

2020. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
83%

Meghallgatnálak és választanék. Természetesen a szüleimet!

De úgy, hogy közben baromi hálás lennék neked, hogy ez még az elején kiderült és soha többet látni sem akarnálak.

2020. nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Én nem tudom mi ezen az erkölcstelen. Aki így gondolja, magyarázza meg.

Én csakis a járvány miatt találtam ezt ki! Amúgy nem mondanék neki olyat, hogy egy hónapig ne lássa a szüleit.

2020. nov. 13. 15:15
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

#6

Hát persze! Merő aggodalomból!:D:D:D

Mert anyádat nem érintheti a járvány!

2020. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

#7, nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem érintheti, viszont mégiscsak kisebb esélye van rá, mint a párom szüleinek, főleg az apukájának, aki jár a kezelésekre minden héten. Ha például ő elkapná a kórházban és tőle elkapná a párom és az anyukája, akkor én is, tőlem meg esetleg anyukám.

Nem egy faluban, vagy kisvárosban lakok, itt elég sokan megfertőződtek már és azért több kórház is van az országban, ahol már kiürítenek fekvőbeteg osztályokat, szakrendeléseket áthelyeznek a járvány miatt.

A mi városunkban is volt erre példa, azért ez az aggodalom.


Anyukám például a testvérének is lemondta a találkozót, mert az ő munkahelyén többen elkapták a vírust, a felesége pedig kórházban dolgozik, olyan helyen, ahol szintén többen megfertőződtek.

Ezzel csak azt szeretném érzékeltetni, hogy szerintem nem véletlen a kórházak miatti aggodalmam.

2020. nov. 13. 15:26
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj kérdező, hogy ha a járvány helyett másra hivatkoznál, már rég elküldtünk volna melegebb éghajlatra, szerencse, hogy ebben van valamennyi ráció most.


Viszont nem közted és a szülei között kell választania, hanem azon, hogy hol lakik.


Kettő.


Azt még is hogy gondoltad, hogy te eltiltod a haldokló apjától, de te meg vígan találkozgatnál anyuddal? Ez nem fair. A kisboltban is el lehet kapni a vírust.

2020. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
98%

Ameddig te mész anyádhoz, addig nem releváns, hogy neki meg szövegelsz! Jobban elfogadná, ha te sem mennél.

Vagy maradtok így külön, de ezen sem hőzönghetsz, mert te ajánlottad.

Bár az egy hónap nem tudom miben megoldás?

Ha ennyire rettegsz, akkor ameddig vírusidőszak van, addig szünet.

2020. nov. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!