Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítottatok már amiatt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottatok már amiatt, mert nem tudtatok megegyezni a védekezést illetően?

Figyelt kérdés

Hosszabb, komoly párkapcsolatra gondolok...

Ért már véget valaha amiatt egy ilyen kapcsolatod, mert a pároddal sehogy sem jutottatok közös nevezőre azt illetően, hogy milyen fogamzásgátlási módszert válasszatok?


Mi ilyenkor a helyes döntés?

Optimális esetben persze a konpromisszum lenne, de esetünkben ez bonyolultabb, és most úgy néz ki, rajtam áll vagy bukik a dolog, ő nem hajlandó tovább óvszert használni, már jelenleg ott tart, hogy inkább nem szexelünk, mert úgy elveszi a kedvét (eddig se akarta használni, de érdekes módon 1 évig tök jól el volt vele, pár alkalom óta meg mondogatja hogy kezdi unni stb, ha eddig kibírta és élvezte úgy is, akkor nem tudom hirtelen mi változott ennyire, ez pszichés alapú lehet, ő már kezdettől fogva eldontotte fejben, hogy ő kb. x ideig fogja ebbe bírni, utána meg szedjek én bogyót.)


Bogyót nem szedhetek egészsegügyi okok miatt, tehát ez ki van zárva. Az egyetlen megoldás az új típusú pesszarium vagy a huvelygyuru lenne, de egyszerűen én legbelul minden erőmmel a huvelygyuru ellen vagyok... Ciki vagy sem, 22 évig kibirtam hormonok nelkul, így is van egy alapbetegsegem, szedek arra elég gyogyszert, tömöm magam éppen elég szarral így is, életem végéig. Nem vagyok hajlandó ezt a kockázatot bevállalmi, még a páromért sem, de valahol nagyon mélyen meg azt érzem, hogy ő miatta már csak azért sem hoznám, hiszen úgymond erőlteti a dolgot, es szexmegvonással akar zsarolni, mert neki kényelmetlen. A gyűrű mellekhatasaira meg szinte legyint, arról nem is beszélve, hogy ragaszkodom a vervetelhez a trombozis hajlam kimutatasara, az is eel drága, és a huvelygyuru is egy kisebb vagyon havonta, egyaltalan nem olcsobb a guminál, persze vállalta azt is, hogy kifizeti eleinte a gyűrűt, utana meg felesben. Nem erti meg, hogy nekem az óvszer biztonsagot ad és megnyugvast. A caya pesszariumtol is irtozok, semmivel sem kevesbe hangulatrombolo mint a gumi, ja, csak ezzel epp nekem kell bajlodni, akkor felole mehet nyugodtan. Nem ertem miert kell eldobni az en egeszsegem hatranyara raadasul azt, ami mar jo ideje bevalt, neki is, csak persze neki agyban kellene eldontenie hogy nincs vele baja, de mar reg eldontotte hogy o "nem birja". Egyebkent nem gatolja semmiben, nincs merevedesi gondja vele meg semmi, csak szereti eloadni a hattyuk halalat.

En meg ujfent mar elgondolkodtam, hogy inkabb a szakitast valasztom lehet, en erre most jelenleg nem vagyok felkeszulve, van eleg egészségügyi gondom.


Es mielott barki okos jonne es kioktatna, hogy persze szakitsak vele, de mas pasi sem fogja elviselni a gumit, nyilvan en se szeretnék örökké, de erre most nem lennék felkeszulve, hiaba szed mas bogyót tizenévesen is,nem vagyunk egyformak!


Biztos van az a pasi és elethelyzet, ahol nem eroltetik ram es nem ketyeg az órám, hogy na ebben az évben még intezzem el stb, egybol mas lenne a helyzet es en is egy fokkal jobban hajlanék ra, ha magam dönthetnék errol es eléállnék, hogy na, mostantól hormont szedek es annyi. De nem birom ezt a felállást, es kezdem azt erezni, hogy ha ő gumi melkulakar d.gni,akkor keressen egy olyat.



2020. nov. 13. 18:04
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/133 anonim ***** válasza:
100%

hormontartalmú módszerektöl akkor egy nem hormontartalmú módszer nem felelős döntés?

Lemaradt egy kerdojel

2020. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/133 anonim ***** válasza:
0%

#130


Szerinted, ha érdekelne a legkisebb mértékben is, hogy mennyire népszerű a véleményem, akkor írogatnék erre az oldalra? Hidd el, ha mondom hogy egyáltalán nem érdekel és semmilyen módon nem befolyásolja azt amit leírok vagy kimondok akár a valóságban is.


"Igen ha valakinek eü problémái vannak a hormontartalmú módszerektöl akkor egy nem hormontartalmú módszer nem felelős döntés."

Szerencsére nem csak ez a két megoldás létezik. :)


"statisztikailag akkor sem jó módszer"

Linkeltem egy viszonylag hiteles statisztikát. Meg lehet nézni. Esetemben statisztikailag is csak alig marad el bármilyen másik fogamzásgátlási módszertől a megszakítás.


"Ha vennéd a fáradtságot .. hormonalis tartalmu szerek megborithatjak.... (candida).... a condom nelkuli szexnel... hugyuti fertozeseknek .... siman visszafertoz gumi nelkul."

Még mindig úgy gondolom, hogy ez komolytalan érv hosszútávú kapcsolatban.

2020. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/133 anonim ***** válasza:
100%

Ejha, szegény kérdező. Már nagyon elmentünk a témától, és mindenki szid mindenkit. Szerintem ez már felesleges. Egy örökkévalóságig lehetne vitázni és nem is várható el, hogy megváltozzon bárkinek is a véleménye. Egyszerűen engedjétek el ezt a témát most már.


Viszont kedves kérdező, örülök, hogy segítségedre lehettünk és hogy valamilyen szinten sikerült megoldást találni. Remélem most már minden rendben lesz, és kívánom, hogy legyetek boldogok.


Üdv: egy korábbi válaszoló.

2020. nov. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!