Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítottatok már amiatt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottatok már amiatt, mert nem tudtatok megegyezni a védekezést illetően?

Figyelt kérdés

Hosszabb, komoly párkapcsolatra gondolok...

Ért már véget valaha amiatt egy ilyen kapcsolatod, mert a pároddal sehogy sem jutottatok közös nevezőre azt illetően, hogy milyen fogamzásgátlási módszert válasszatok?


Mi ilyenkor a helyes döntés?

Optimális esetben persze a konpromisszum lenne, de esetünkben ez bonyolultabb, és most úgy néz ki, rajtam áll vagy bukik a dolog, ő nem hajlandó tovább óvszert használni, már jelenleg ott tart, hogy inkább nem szexelünk, mert úgy elveszi a kedvét (eddig se akarta használni, de érdekes módon 1 évig tök jól el volt vele, pár alkalom óta meg mondogatja hogy kezdi unni stb, ha eddig kibírta és élvezte úgy is, akkor nem tudom hirtelen mi változott ennyire, ez pszichés alapú lehet, ő már kezdettől fogva eldontotte fejben, hogy ő kb. x ideig fogja ebbe bírni, utána meg szedjek én bogyót.)


Bogyót nem szedhetek egészsegügyi okok miatt, tehát ez ki van zárva. Az egyetlen megoldás az új típusú pesszarium vagy a huvelygyuru lenne, de egyszerűen én legbelul minden erőmmel a huvelygyuru ellen vagyok... Ciki vagy sem, 22 évig kibirtam hormonok nelkul, így is van egy alapbetegsegem, szedek arra elég gyogyszert, tömöm magam éppen elég szarral így is, életem végéig. Nem vagyok hajlandó ezt a kockázatot bevállalmi, még a páromért sem, de valahol nagyon mélyen meg azt érzem, hogy ő miatta már csak azért sem hoznám, hiszen úgymond erőlteti a dolgot, es szexmegvonással akar zsarolni, mert neki kényelmetlen. A gyűrű mellekhatasaira meg szinte legyint, arról nem is beszélve, hogy ragaszkodom a vervetelhez a trombozis hajlam kimutatasara, az is eel drága, és a huvelygyuru is egy kisebb vagyon havonta, egyaltalan nem olcsobb a guminál, persze vállalta azt is, hogy kifizeti eleinte a gyűrűt, utana meg felesben. Nem erti meg, hogy nekem az óvszer biztonsagot ad és megnyugvast. A caya pesszariumtol is irtozok, semmivel sem kevesbe hangulatrombolo mint a gumi, ja, csak ezzel epp nekem kell bajlodni, akkor felole mehet nyugodtan. Nem ertem miert kell eldobni az en egeszsegem hatranyara raadasul azt, ami mar jo ideje bevalt, neki is, csak persze neki agyban kellene eldontenie hogy nincs vele baja, de mar reg eldontotte hogy o "nem birja". Egyebkent nem gatolja semmiben, nincs merevedesi gondja vele meg semmi, csak szereti eloadni a hattyuk halalat.

En meg ujfent mar elgondolkodtam, hogy inkabb a szakitast valasztom lehet, en erre most jelenleg nem vagyok felkeszulve, van eleg egészségügyi gondom.


Es mielott barki okos jonne es kioktatna, hogy persze szakitsak vele, de mas pasi sem fogja elviselni a gumit, nyilvan en se szeretnék örökké, de erre most nem lennék felkeszulve, hiaba szed mas bogyót tizenévesen is,nem vagyunk egyformak!


Biztos van az a pasi és elethelyzet, ahol nem eroltetik ram es nem ketyeg az órám, hogy na ebben az évben még intezzem el stb, egybol mas lenne a helyzet es en is egy fokkal jobban hajlanék ra, ha magam dönthetnék errol es eléállnék, hogy na, mostantól hormont szedek es annyi. De nem birom ezt a felállást, es kezdem azt erezni, hogy ha ő gumi melkulakar d.gni,akkor keressen egy olyat.



2020. nov. 13. 18:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/133 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon önző dolog. A férfiak fel sem fogják hogy mit okoz a női hormonrendszerrel a gyógyszer.. ennyi erővel ha a férfi akar csupaszon szexelni, akkor tegyen róla, hogy ne legyen gyerek.. miért mindig a nőknek kell áldozatot hozni?! Ugyanúgy kettőn áll a vásár.
2020. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/133 anonim ***** válasza:
14%

Igen volt szakitas ilyen miatt, de ezt jobb az elején pár hónap után tisztázni nem évekig húzni az idot.

Te neked is kellene engedned

Ne csaka. Másik féltől várd el hogy kompromisszumképes legyen.

De az hogy se ez se az csak ami neked jó egy kapcsolat így nem lesz hosszú távú.


Vagy ha kifogaz egy allergias pasit ( én is kamunak hittem amíg nem volt iylen a családban éppen az öcsém )

És nem tud fizikailag gumit hazsnalni?

Akkor aztán nincs sex mert a gumit nem lehet neki

Neked meg a gyógyszert nem lehet alkor be esik az eső??

2020. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/133 anonim ***** válasza:
98%

#42

De nem arrol van szo h a pasi allergias a gumira ne talaljuk mar ki. Meg latexmentes gumi is létezik en nokent enyhen allergias vagyok latexre sot barmifele sikosito egeto erzessel jar nalam.

Nekem is jobb lenne persze ezesre ha a paromnak nem kene semmit se viselnie. Uh en is kompromisszumot kotok erzesre abban h gumizunk. De nem akarok se gyereket meg se abortuszt sem szetc..ett hormonrendszert.

Hagyjuk mar a kerdezot hadd döntsön a sajat testerol h mit akar

2020. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/133 anonim ***** válasza:
87%

Hát sajnos ez nem kis probléma.

Meg lehet érteni téged is, meg a pasit is. Biztos kényelmetlen sok évig használni, de tény, hogy a gumi az egyetlen módszer, aminek semmiféle hátránya, mellékhatása nincs.

Nekem eddig mindig szerencsém volt ilyen téren. Első párommal 3 évet voltunk együtt, 15 volta, mikor összejöttünk, még csak meg sem említette soha hogy szedjek gyógyszert.

A második kapcsolatom 9 éves volt, ott kB. 5 év után felmerült mindkettőnk részéről az igény, ki is próbáltunk pár dolgot. A spermicid engem iszonyatosan mart, szexelni sem tudtunk, annyira fájt, szóval azt elvetettük. Rendeltem Németországból egy speckó pesszáriumot (mert akkor még itthon sehol nem lehetett beszerezni), de marha nehéz volt feltuszkolni, mikor kivette, akkor meg olyan volt, mintha a méhemet is kirángattam volna vele. Szóval maradt a gumi meg 4 évig:)

Utána teljesen más okból végül tablettát kezdtem szedni, de a vőlegényemmel a kapcsolat elején így is gumiztunk, mert neki volt egy kis gondja és nem akarta, hogy bajom legyen (prosztatagyulladása volt, nem némi betegsége). Őt sem zavarta sose, ha nem szedtem volna tanít, elfogadta így is.


Egyébként nőgyógyászként mondom, hogy nagyon sokáig én is iszonyatosan tablettaellenes voltam. Viszont azóta rá kellett jönnöm, hogy bizony rengeteg pozitív hatása is van, nem csak negatívak. És most itt nem csak arra gondolok, hogy enyhébb a vérzés, hanem pl. elég jelentős védelmet nyújt a petefészekrák ellen. Plusz nekem olyan bajom van, ami hosszú távon méhnyálkahártya rákra hajlamosít, ami ellen szintén véd a tabletta.


Megkérdezhetem, hogy miért nem szedhetsz? Mert aki kombinált tabit nem használhat, általában gyűrűt sem, mivel abban is ösztrogén meg progeszteron van.

Tehát trombózishajlam esetén azt sem lehet alkalmazni.

Viszont minipillt (csak progeszteron tartalmút) lehet.

De létezik csak progeszteron tartalmú hormonos spirál is, az amilyen bizarrul hangzik, annyira jó egyébként elég sok szempontból.

Szívesen adok tanácsot esetleg, ha leírod, hogy mi a konkrét gond és milyen gyógyszereket szedsz.


Viszont azt semmiképp nem engedném, hogy std teszt nélkül gumiról váltsunk. És az iszonyat gyerekes, hogy te menjél orvoshoz, írass és szedjél tablettát, de ő aztán véletlen se tesz meg ennyi áldozatot. Szerintem ez itt a nagyobb gond. Ilyen ember miatt nem biztos, hogy van értelme áldozatot hozni.

2020. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/133 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nagyon illúzióromboló a gumi, mondom ezt nőként. És minden olyan védekezés ami megszakítja az együttlétet.

Szerintem nézz utána jobban milyen lehetőségek vannak. Nem csak az a kettő amit írtál.

Nekem pl. hormonmentes spirál volt fent 2x5 évig. Úgy tudom, már a még nem szült nőknek is van erre lehetőség.

Én is úgy gondolom, hogy az óvszer egy egy alkalommal oké, de tartós párkapcsolatban kizárt.

Kár lenne emiatt szakítani ha egyébként rendben van a kapcsolat. Neked nőként sokkal több választási lehetőséged van védekezni mint egy férfinek.

2020. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/133 anonim ***** válasza:
83%

A spirál szerintem tök barbár dolog. Ha lenne bennem, nem mernék mozogni sem, maga a tudat, hogy van bennem egy idegen test napi pánikrohamokat okozna. (A mellimplantátumot sem tudom, hogy tudják nyugodtan elviselni, sikítoznék, hogy vegyék ki belőlem, az nem a részem.)


Nem értem, ez most nem nő-férfi ellentét, hanem logika. Ha mosogatok, a kesztyűt a kezemre húzom, nem pedig bevonom fóliával a mosogatót, és azon keresztül mosogatok. Plusz itt nem is látni, jól teszed-e fel. Minek bonyolítani. Egyszerű, a legjobb. Azonnal látni, ha gáz van.

2020. nov. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/133 anonim ***** válasza:
25%

#45-tel nagyon egyetértek, szintén nőként.

Mi hét éve vagyunk együtté. Az első évben óvszert használtunk. Akkor még úgy voltam vele, persze, jó ez, ismerjük ki egymást, ez a biztos. Aztán egy év múlva, már elég erős bizalom volt egymás felé. Ekkor jött szóba először a védekezés kérdése ténylegesen. Én saját döntésem értelmében kezdtem tablettát szedni két okból. Egyrészt, addigra már borzasztóan idegesített a gumi, hogy mikor épp a leginkább benne vagyunk, akkor kell megszakítani, na nálam ez nagyon lelombozó volt. A másik ok, hogy a tabletta hatására kiszámíthatóbb ciklust szerettem volna elérni. A férjem semmit nem erőltetett, teljesen az én kezembe adta a döntés jogát. Most, jó pár évvel kédősbb gyógyszerváltásom volt, akkor is előjött ez a téma. Kijelentette, hogy ha esetleg nem szeretnék tovább tablettát szedni, semmi gond, visszatérünk az óvszerre. Megint csak saját döntésemből fakadóan folytattam a tabletta szedését.

2020. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/133 anonim ***** válasza:
99%

Utolsó vagyok. Meg két dolog, ami számomra elég "meglepő".

Az egyik, hogy gyakorlatilag az összes férfi fogamzásgátló elhasalt a teszteken. Miért? A mellékhatások miatt, holott nem voltak rosszabbak, mint a női tabuk mellékhatásai. A kedvencem az volt, amelyik azért hasalt el, mert alkohollal együtt okozott fura dolgokat. Hát anyám... A férfiaktól ennyit ne lehet elvarni, hogy bírja ki alkohol nélkül? Micsoda áldozat... Na mindegy.


A másik.. Egyszer bejött egy nő az ambulanciára. Spirált rakatott fel, de egy hónapja vérzett tőle, le kellett venni. Elkezdett kerdezgeti, hogy hogyan tudna magát elköttetni, mivel tablettából kipróbált vagy 5 felét, de egyik se vált be, a spiráltól vérzett, a spermicid csípte, a férje meg nem hajlandó kotont húzni.

Mivel csak 36 volt, és csak két gyereke volt, mondtam, hogy sajnos a magyar törvények szerint sehogy. Majd megkérdeztem, hogy mennyi a férje. Ő 40. Mondom akkor szuper, mert ő viszont megcsináltathatja. Kisebb műtét, ambulánsan elvégezhető, még vágni sem kell hozzá, sokkal egyszerűbb és kevesebb szövődménnyel, mint a női sterilizació, mivel az altatásos, laparoszkópos műtét annak minden lehetséges szövődményével. Erre mondta, hogy arra a férje nem hajlandó, már beszélt vele erről.

Mondom ez valami vicc? Maga védekezett tizenéven keresztül és ő ennyit nem képes megtenni?

Nagyon sajnáltam.

2020. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/133 anonim ***** válasza:
10%

Imádom az itt lévő gumi lobbista nőket, akik könnyedén mondanak le a férfi élvezetőtől és fennen hirdetik, hogy ez az egyetlen megoldás. :D És megmondják farok nélkül, hogy a pasi csak kitalálja hogy nem érez benne semmit és nekik is ugyanakkora kompromisszum.

Hagggyyyyuuuuuk mááááár. Nevetséges. Mégis milyen emberek vagytok, hogy a másik élvezetéről lemondtok ilyen könnyen és beleszartok?

Én állítom, hogy egy ilyen csajnak azt mondanám, hogy kisanyám mától az anális szex a védekezési mód. Ja, hogy nem élvezed? Sajnállak, csak kitalálod. Látod mennyi csajnak meg tetszik. XDDD

2020. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/133 anonim ***** válasza:
100%

"Én állítom, hogy egy ilyen csajnak azt mondanám, hogy kisanyám mától az anális szex a védekezési mód."


Ilyenkor inkább a szakítás lenne a megoldás, nem a nemi erőszak, de hát ki milyen ember, mit látott otthon.

2020. nov. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!