Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítottatok már amiatt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottatok már amiatt, mert nem tudtatok megegyezni a védekezést illetően?

Figyelt kérdés

Hosszabb, komoly párkapcsolatra gondolok...

Ért már véget valaha amiatt egy ilyen kapcsolatod, mert a pároddal sehogy sem jutottatok közös nevezőre azt illetően, hogy milyen fogamzásgátlási módszert válasszatok?


Mi ilyenkor a helyes döntés?

Optimális esetben persze a konpromisszum lenne, de esetünkben ez bonyolultabb, és most úgy néz ki, rajtam áll vagy bukik a dolog, ő nem hajlandó tovább óvszert használni, már jelenleg ott tart, hogy inkább nem szexelünk, mert úgy elveszi a kedvét (eddig se akarta használni, de érdekes módon 1 évig tök jól el volt vele, pár alkalom óta meg mondogatja hogy kezdi unni stb, ha eddig kibírta és élvezte úgy is, akkor nem tudom hirtelen mi változott ennyire, ez pszichés alapú lehet, ő már kezdettől fogva eldontotte fejben, hogy ő kb. x ideig fogja ebbe bírni, utána meg szedjek én bogyót.)


Bogyót nem szedhetek egészsegügyi okok miatt, tehát ez ki van zárva. Az egyetlen megoldás az új típusú pesszarium vagy a huvelygyuru lenne, de egyszerűen én legbelul minden erőmmel a huvelygyuru ellen vagyok... Ciki vagy sem, 22 évig kibirtam hormonok nelkul, így is van egy alapbetegsegem, szedek arra elég gyogyszert, tömöm magam éppen elég szarral így is, életem végéig. Nem vagyok hajlandó ezt a kockázatot bevállalmi, még a páromért sem, de valahol nagyon mélyen meg azt érzem, hogy ő miatta már csak azért sem hoznám, hiszen úgymond erőlteti a dolgot, es szexmegvonással akar zsarolni, mert neki kényelmetlen. A gyűrű mellekhatasaira meg szinte legyint, arról nem is beszélve, hogy ragaszkodom a vervetelhez a trombozis hajlam kimutatasara, az is eel drága, és a huvelygyuru is egy kisebb vagyon havonta, egyaltalan nem olcsobb a guminál, persze vállalta azt is, hogy kifizeti eleinte a gyűrűt, utana meg felesben. Nem erti meg, hogy nekem az óvszer biztonsagot ad és megnyugvast. A caya pesszariumtol is irtozok, semmivel sem kevesbe hangulatrombolo mint a gumi, ja, csak ezzel epp nekem kell bajlodni, akkor felole mehet nyugodtan. Nem ertem miert kell eldobni az en egeszsegem hatranyara raadasul azt, ami mar jo ideje bevalt, neki is, csak persze neki agyban kellene eldontenie hogy nincs vele baja, de mar reg eldontotte hogy o "nem birja". Egyebkent nem gatolja semmiben, nincs merevedesi gondja vele meg semmi, csak szereti eloadni a hattyuk halalat.

En meg ujfent mar elgondolkodtam, hogy inkabb a szakitast valasztom lehet, en erre most jelenleg nem vagyok felkeszulve, van eleg egészségügyi gondom.


Es mielott barki okos jonne es kioktatna, hogy persze szakitsak vele, de mas pasi sem fogja elviselni a gumit, nyilvan en se szeretnék örökké, de erre most nem lennék felkeszulve, hiaba szed mas bogyót tizenévesen is,nem vagyunk egyformak!


Biztos van az a pasi és elethelyzet, ahol nem eroltetik ram es nem ketyeg az órám, hogy na ebben az évben még intezzem el stb, egybol mas lenne a helyzet es en is egy fokkal jobban hajlanék ra, ha magam dönthetnék errol es eléállnék, hogy na, mostantól hormont szedek es annyi. De nem birom ezt a felállást, es kezdem azt erezni, hogy ha ő gumi melkulakar d.gni,akkor keressen egy olyat.



2020. nov. 13. 18:04
 81/133 anonim ***** válasza:
15%

#80 De azt meghallani se akarod, hogy van más módszer csak vállveregetésért jöttél, hogy kisebb lelkifurkával, sőt önérzetesen előadhasd neki, hogy igenis ez neki kötelessége, mert ez "legkisebb rossz" (neked!😂) és ráerőltesd a pasidra amit láthatoan nem akar és nem élvez.


Mindezt olyan szövegekkel, hogy "akkor mért volt jó eddig?", " tönkre tennél inkább ", stb.

Meg se akarod hallani őt csak lenyomni érzelmi manipulálásból.


Az igazság az, hogy szimplán gyáva vagy beleállni ebbe. Még ezt se mered egyenesen kimondani, hanem ilyenek írsz, hogy "én se akarnék gumizni örökké" és a rákövetkező félmondatban leírod hogy dehogynem.

Meg se halld a szavát, nyomd le erőből és manipulációval, aztán amikor sikerült betörnöd, akkor majd nézd meg mennyire tudsz rá felnézni, mint "férfire".

😃😃

2020. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/133 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerú a kérdés: Olyat kell keresni a férfiaknak, akik bevállalják gumi nélkül.
2020. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/133 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon megértelek kérdező!

A fogamzásgátló nagyon káros, csak nyilván a gyógyszergyárak, a lobbi miatt a dokik és az élvezet miatt a pasik ezt mind próbálják eltusolni.

Nekem a dokim rögtön írta minden papír nélkül a bogyót, amikor kiderült, hogy nem vagyok szűz, mert idézem: “tartós kapcsolatban bogyót vagy gyűrűt használnak a nők, és csak alkalmiban gumit”. Na itt a baj a felfogással. Én inkább tűntem lotyónak, de mondtam, hogy nem kell a tabi...

Ez nem így van. Minden párnak EGYÜTT kell eldöntenie, hogy mit akar használni.


Benne vagyok egy csomó nőgyógyászos csoportban, követek külföldi oldalakat, olvastam az összes angol könyvet, amit kidob a net #thepill néven. Borzalmas! A hormon nem játék. Betegségre való, rendellenességek helyreállítására, nem fogamzásgátlásra...


Erre amúgy egyre többen rájönnek és egyre kevesebben váltanak ki tabit. Nagyon sok nő tér át a gyűrűre, spirálra, és nagyon meglepő de pesszáriumra, méhszájsapkára, spermicidre, termékenységtudatra, óvszerre, hormon nélküli spirálra, rézgyöngyre. Egyre többen használják házasságban is a gumit.


Nekem 2 betegségem van, tabit nem szedhetek, a gyűrű meg kizárva, mert így is olyan érzékeny a hüvelyflórám, hogy pár havonta a dokinál kötök ki. Maximum hormonmentes dolgok jöhetnek szóba, de én a gumit preferálom. Jobb lenne nélküle, de nem annyira, hogy feltoljanak valamit a méhembe, vagy, hogy terhes legyek. Ha a vazektómiával egy szinten lenne a női meddővé tétel kockázata én megcsináltatnám, viszont a női megfelelő egy altatásos hasi műtét hegekkel, nem egy 8 perc alatt elvégezhető ambuláns beavatkozás, nagyon rövid gyógyulási idővel.


A vazektómia amúgy visszaállítható az esetek 80%-ban és létezik spermabank is, ahova le lehet adni mintát, ha a férfi szeretne gyereket a jövőben.


A barátodat meg dobd ki, hidd el vannak pasik, akiknek jó a gumi hosszú éveken keresztül is.


Az én párom 5.5 évig a la natura csinálta, majd jöttem én, aki mondta, hogy majd megbeszéljük, de egy évig tuti gumi. Letelt, mondtam, hogy nekem más nem pálya. Elfogadom, ha neki meg ez nem az. Elfogadta a gumit. Nincs vele baja. Amikor megtudta, hogy akár bele is halhatok, rögtön nagyon is jó lett a gumi. Mondom ezt úgy, hogy nekem a saját anyám és tesóm gyógyszert ajánlott...


Hidd el, a szervezeted, az egészséged többet ér. Tudom, ezt most nehéz elfogadni, meg elhinni, de te fontosabb vagy, és ha nem szeretnéd nem erőltetheti rád, max nem passzoltok, és még egy közhely, de igaz: pasi van még sok más, de egy szervezeted van, amit elég egyszer tönkretenni, és egy életed is, úgy éld, ahogy TE szeretnéd, és ne kockáztass feleslegesen.


A barátodat én megkérdezném, hogy akkor miért nem írkál a nagy gyógyszergyáraknak naponta, hogy hol a férfi tabletta? Ja, mert ő nem szedné be? Ja, mert az csonkítás? Ja, mert ő férfi és attól férfi, hogy van sperma az ondójában? Aha...jó. Ameddig a pasik a tesztelését nem bírják elviselni a férfi hormonális fogamzásgátlóknak, ami bizonyítottan kevésbé káros, mint a női, addig nekem ne verjék a mellüket, hogy a csajuk meg tömje magát tabival. Igen, mi esünk teherbe, de szex nélkül nehezen, a szexhez meg legjobb tudomásom szerint legalább 2 ember kell...

2020. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/133 anonim ***** válasza:
93%

A gyógyszer lobby támogatja az összes orvosi egyetemet. Aztán az onnan kikerülő orvosok %-ot kapnak a felírt gyógyszerek után. Aztán van még kérdés? Az emberi szervezet egy ultra bonyolult, ámde tökéletes kémiai üzem. Ebbe dobjunk bele egy kis hormont. Nem hiába tolja a média is a szexet ekkora erővel, szinte a mai emberek életében alig van fontosabb. Szex= földöntúli élvezet, aminek oltárán bármi beáldozható. Na itt a baj! Tulajdonképpen a fittness ipar is z elégedetlenségről és a szexről szól. A divat is. Aki meg ezekre nemet mond, azt meg kinézik. Az emberek tömegben nagyon de nagyon buták. Sosem a tömeg vitte előre az emberiséget, és remélem most sem fogja, mert ahova ez a vonat jelenleg tart, az a pusztulat,


Kérdező!


Ne szedj tablettát, ha meg a lovagodnak ez nem tetszik, mehet. Nem akarlak megbántani, de neki is csak a tested kell és ezért eljátssza a szerepét. Aki meg veled akar lenni, az meg téged tart szem előtt!

2020. nov. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/133 anonim ***** válasza:
96%
Hormonmentes rézgyöngyöm van. Teljesen megbízható.
2020. nov. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/133 A kérdező kommentje:
Beszéltünk róla ma újra, közöltem vele, hogy mégis inkább a Caya pesszariumnak adnék egy esélyt megszakitassal kombinalva, oké, hogy maceraval jar, de árban is jobb és hormonmentes is. Macerát illetően meg nem sokkal több macera mint a gumi. Úgyhogy elmondtam neki, hogy vegyukmeg ezt, ha bejön akkor csodás, ha meg nem válik be, akkor sem vagyok hajlandó hormonos gyűrűket használni meg hasonlót, és utána majd kiderül mi lesz, ha nem válik be... Azt nem tudom, hogy ténylegesen felfogta-e, de közöltem vele és kiállok mellette. Úgyhogy egyelőre megoldódott, már a tudattol is jobban érzem magam, hogy nem kell hormonnal tömnöm magam (bár a rendszeres, kiszamithato mensinek orultem volna, bár az nem igazi mensi, ami a hormon mellett van)
2020. nov. 14. 16:04
 87/133 anonim ***** válasza:
19%
#86 Szvsz tök felesleges megszakítás mellett pesszárium.
2020. nov. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/133 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy felesleges. A megszakítás önmagában nem sokat ér. 100 nőből egy év alatt 30 terhes lesz megszakítás mellett
2020. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/133 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy megoldódni látszik a problémád kérdező. Szerintem ez egy érett kompromisszumos megoldás volt.

Ha nem jön be..., ráérsz később aggódni. Ezek után meg főleg állj ki a véleményed mellett, hiszen te is engedtél, és ne szedj hormonokat!:)

2020. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/133 anonim ***** válasza:
21%
#88 10 év alatt 3 nőből 1sem lett terhes megszakítás mellett.
2020. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!