Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon megingott a bizalmam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon megingott a bizalmam a párom irányában. Van innen még visszaút?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig vakon bíztam benne, minden téren.

De tavaly óta egyre több dolog derült ki róla, amiket még el is tudtam nézni, bár nagyon nehéz volt.

Azóta volt egy külön töltött időszakunk(szakítottunk) és azalatt azzal szórakozott, hogy ismerkedik valakivel, lefeküdt valakivel, stb. (utólag azt állította, hogy semmi nem történt, csak jobbnak találta így, hátha "békén hagyom" és így könnyebb lesz nekem.

Amit nem értek, mert nem ilyen jellegű dolgok miatt döntöttünk a szakítás mellett, de valami nagyon el van borulva nála, szerintem mentális problémái vannak - többek közt emiatt is lett vége, bár hozzáteszem, én támogatni akartam őt.

Az újrakezdés mellett döntöttünk, viszont azóta rettenetes nehéz benne megbíznom.

Amikor mellettem van, elhessegetek minden gyanús gondolatom, akkor azt érzem, minden rendben van.

Viszont amikor nincs velem, folyamatosan agyalok, pedig nem jár sehova, csak dolgozni.

Folyamatosan az jár a fejemben, hogy mi van, ha tényleg volt a külön töltött időszakban egy harmadik (amivel nem lenne semmi "gond", hisz nem voltunk együtt, csak akkor tisztázzuk) és mi van, ha esetleg ez a kérdőjelesen létező harmadik még képben van.

Mert ez így nekem gyanús, létezik, hogy valaki azért mondja, hogy van valakije, mert nem akar "bántani" és jobb nekem egyedül?

Az igazság az, hogy ez részben jogos, mert tényleg nehéz vele, de igyekszik.

Sokáig elnéztem neki sok mindent, támogattam, viszont így, hogy egy ideig külön voltunk azt érzem, hogy kevésbé vagyok toleráns + még önpusztításba is "kezdtem" akaratlanul, mert a fejemben kavargó negatív gondolatáradattal nem tudok mit kezdeni, pedig úgymond nem ad rá okot most, hogy bizalamatlankodjak. Úgyhogy szerintem ez így már beteges, én sosem voltam ilyen.

Gondolkodtam már, hogy szakemberhez fordulok, hogy kicsit rendbe tudjam tenni magamban a dolgokat, főleg az önbizalmam, önkritikám, hogy ne folyamatosan ez a félelem legyen bennem, hogy valami nincs rendben. Mert valljuk be, ha magammal rendben lennék, akkor nem lenne ez. Sokáig ez így is volt, viszont a külön töltött időszakban úgy érzem, hogy kicsit tönkrementem.

Szerintetek el fog ez múlni idővel, volt már valaki hasonló cipőben?

Szakítani nem szeretnék, nagyon szeretem őt, de félek, hogy a gyanakvásommal megölöm az egészet, mert sokszor hangot is adok ennek, hiszen abban maradtunk, hogy tényleg minden problémánkat beszéljük meg nyíltan, de már én kezdek a saját agyamra menni.

Tehát a problémáról tud, egyéb javaslatok kellenének, nem az, hogy beszéljétek meg..

Illetve, nem is javaslatokat várnék, inkább tapasztalatokat.

Persze tudom, ahány ember, annyi történe, de úgy mégis érdekelne.


2020. nov. 17. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
A feléig olvastam, de elég volt. Nem fog ez már menni együtt.
2020. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem a párod, hanem te vagy mentálisan beteg. Nem kicsit.
2020. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közöd nincs ahhoz, hogy mit csinált amíg nem voltatok együtt. Eldöntheted, hogy továbbra is táplálod a beteges gondolataid és szépen tönkreteszed ezt a kapcsolatot, vagy csírájában elnyomod és racionalizálod az érzéseid. A szakember jó ötlet, tud mutatni pár olyan mentális eszközt amikkel elkezdheted tudatosan szabályozni ezeket a buta gondolatokat.
2020. nov. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2-es, ezt kifejtenéd?

Mert azzal tisztában vagyok, hogy a gondolataimmal kezdeni kellene valamit, de te elárulnád, mire is gondolsz pontosan?

2020. nov. 17. 14:50
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Megírom. Most le kell szállnom a vonatról. #2-es voltam. Addig is puszi.
2020. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Aranyszabály, hogy ha újra kezdtek valamit, akkor tiszta lap. Minden téren. Nekünk is volt párommal egy 3 hónapos szünetünk mikor még fiatalabbak voltunk, mert képtelenek voltunk problémákat megoldani közösen (apró dolgok voltak, csak túl sok összejött a végére).

Az újra összejövéstől számítva már évek teltek el és a mai napig nem hozzuk fel, hogy ki mit csinált a külön töltött 3 hónap alatt. Semmi közünk hozzá, nem voltunk együtt. Mi megbeszéltük, hogy a múltat és a régi sérelmeket lezárjuk, ha szeretjük egymást és együtt akarjuk folytatni, akkor ezeket SOHA nem emlegetjük fel, teljesen tiszta lappal indulunk.

Nekünk ez évek óta működik, én megbízom benne, ő megbízik bennem, megtanultuk mikben kell változnunk/fejlődnünk és jobb a kapcsolatunk mint valaha, össze is költöztünk már, van egy közösen befogadott kisállatunk és szerintem hamarosan megfogja kérni a kezem, mert nagyon sokat utalgat rá.:)


A te sztoridra reagálva : mindegy mennyire mentegeted magad, hogy te milyen támogató vagy, ezt a kapcsolatot most te teszed éppen tönkre, a bizalmatlanságod fogja sírba vinni az egészet. Ha képtelen vagy bízni benne, akkor hagyd őt békén és menj el szakemberhez. Semmi közöd ahhoz, hogy kivel feküdt le mikor külön voltatok. Ha arra volt eszetek, hogy újra összejöjjetek, akkor ahhoz is legyen, hogy felejtsd el a hallucinációidat és ne képzeld azt, hogy biztos megcsal azzal a nővel.


Ezért nem szoktam javasolni senkinek az újrakezdést inkább, mert nagyon erős érzelmi fejlettséget igényel, nem mindenkinek sikerül.

2020. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ő azt csinált amit akar ha szakítottatok.


Ennél azért erősebbnek kellene lenned minthogy a könnyebbik utat válaszd, hogy vissza az exedhez akit ismersz, minthogy időt és energiát fektetni egy új kapcsolatba.

2020. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Gondolod, hogy ez a könnyebb út? Én nem akartam szakítani és szenvedtem, hogy ő úgy gondolta, nekem nélküle jobb lesz.

És oké, nem tartozik a másikra, hogy mit csináltunk a külön töltött időben, engem nem is érdekelne, de ezt ő hangoztatta abban az időszakban magától, mert napi viszonyban voltunk akkor is, tehát mind2en tudtuk, hogy ez nem igazi szakítás.

Most nehogy már én legyek a hibás, amiért ő ebben az időszakban szándékosan okozott nekem fájdalmat.

Igen, tisztában vagyok vele, hogy ebbe ennek tudatában mentem bele és valamit kezdenem kellene a gondolataimmal.

Viszont így nehéz, hogy utólag azt mondja, ezek a dolgok nem igazak, mert ismerem annyira, hogy tudjam, hogy ez nem teljesen igaz.

Szóval, ha magától nem ezzel játszott volna, akkor fel sem merült volna bennem, hogy ez téma legyen, de így meg szeretném tudni az igazságot. Mert ha meg letagadja, annak valószínűleg oka van.

De mindegy, majd megpróbálok valamit kezdeni azzal, hogy ne ezen rágódjak.

2020. nov. 17. 16:08
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Jaaa, te is az a fajta kérdező vagy, aki felteszi a kérdését és amint kiderül, hogy talán a hiba benne van, rögtön jön mindennemű tagadás és védekezés, hogy a másikkal van a baj.

"mert napi viszonyban voltunk akkor is, tehát mind2en tudtuk, hogy ez nem igazi szakítás.

Most nehogy már én legyek a hibás, amiért ő ebben az időszakban szándékosan okozott nekem fájdalmat."


Komolyan nem érzed az ellentétet?

Szakítottatok és minden napos beszélő viszonyban voltatok. Amit nyilván te is akartál, ha nem így lenne, letilthattad volna. Ebbe beletartozik az, hogy azt mesél el, amit akar. Szóval, de, te is ugyanannyira hibás vagy, mert hallgattad ezeket. Bármikor letilthattad volna, hiába próbálod azt hinni, hogy te tudtad, hogy ez nem rendes szakítás. De az volt, lefeküdt mással. Most gondolom jó a felmelegített káposzta neki ideiglenesen.

" ismerem annyira, hogy tudjam, hogy ez nem teljesen igaz."

Értem, tehát összejöttél MÁSODJÁRA egy emberrel, akiről tudod, hogy hazudik neked.

:D :D


Ne a rágódással kezdj valamit, hanem magaddal. Ez a kapcsolat nem fog működni másodjára sem, bármennyire is próbálod bizonygatni. Vannak kapcsolatok amik nem működnek, kész. #6os vagyok

2020. nov. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én nem támadtam senkit és azt sem mondtam, hogy ellenemre lett volna a beszélőviszony.

Én azt mondtam el, hogy mi miatt vannak rossz gondolataim.

De örülök, hogy számodra ez vicces, illetve hogy rajtatok kívül mindenki alkalmatlan az újrakezdésre.

Mi mind a ketten szeretnénk, ha ez újra működne és rengeteg dolog van, amit ha leírtam volna, nem mindenki csak nekem esne, hogy nekem vannak mentális problémáim. :D

Igen vannak, ezzel tisztában vagyok, de azz is, hogy neki is problémái vannak, amikben igenis mellette voltam. Ez nem védekezés, hanem tény. A történethez hozzá tartozott, hogy mindenben mellette voltam és bíztam benne, de ez a húzása nem esett jól és nyomott hagyott bennem.

A kérdésben is jeleztem, hogy MAGAMMAL szeretnék kezdeni valamit, hogy ez ne bélyegezze meg a kapcsolatunkat hosszútávon. Úgyhogy nem értem, mire fel is esel nekem, hogy én magamat akarom védeni, ill.nem fogom fel, hogy a hiba az én készülékemben van?

2020. nov. 17. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!