Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet ebben változás?

Figyelt kérdés
Hagyományos férfi-női szerepek... pár hete élünk együtt párommal, negyvenesek vagyunk. Ő a hagyományos szerepek híve, én viszont azt gondolom, nem csak a nő robotolhat a konyhában és végezheti a házimunkát, hanem a férfi is, főleg, ha mindketten dologznak, mint mi. Ha egész nap otthon lennék, egyértelmű, hogy megcsinálnék mindent, de így, hogy este 6ra érek én is haza, nincs kedvem minden nap főzni, van, hogy jólesne csak valami egyszerű vacsi, vagy rendelés. Ha egy férfi alapvetően így áll a dolgokhoz, ez később változhat? Nincs ebből vitánk, ha azt mondom, hogy nem főzök, hanem rendelünk, ő is beleegyezik, de néha látom, hogy zavarja. Gyerek nincs, ha még az is lenne, valószínűleg tényleg minden rám maradna... ő már volt házas, és az exfelesége igazi tiptop háziasszony volt munka nélkül, terülj-terülj asztalkámmal, 3 fogásos vacsorákkal. Hát én nem vagyok ilyen, nem is leszek, nem is akarok ilyen lenni... a kompromisszumok híve vagyok, élni és éli hagyni. Ezt ki hogy éli meg, mik a tapasztalatok?
2020. nov. 18. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem fog megváltozni. Pláne, ha az exfeleségétől megkapott minden szirszart. Pár hete éltek együtt és mar most gond van ebből, ez csak rosszabb lesz. Beszéld meg vele, hogy te is dolgozol, nem vagy háztartási alkalmazott, nem csinálsz mindent egyedül. Vagy felosztjátok a feladatokat és mindenki csinálja a dolgát, vagy ebből folyamatos konfliktus van. Ha megérti megérti, ha nem akkor el kell engedni egymást.
2020. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk van, hogy besegít a férjem, de pl. a főzés mindig az én részem. Szinte minden nap főzök valamit, ahogy munkám engedi, van hogy gyorsabb kaját, ha nincs sok időm, de azért hetente 1x szoktunk rendelni, vagy míg lehetett beültünk valahova enni.

Nekünk ez működik így, de minden ember más. Ha látod, hogy zavarja kérdezz rá és beszéljétek meg. Ennél többet nem tudsz tenni.

2020. nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj de ilyenekről összeköltözes előtt nem beszéltetek? Ha nem, miért nem?


Egyébként 40+ évesen nem kéne ilyen naivnak lenned. Nem fog változni. Ő ilyen. Vagy elfogadod vagy nem.

2020. nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Mi is 40+, félig vagyunk egyelőre összeköltözve. Nálunk úgy működik hogy ő fizikai munkát végez én meg homeoffice nagyon lightos. Mindent megcsinálok, nekem ezzel nincs gondom, viszont a szabadnapjain mindig ő főz mert azt sokkal jobban tud mint én (és lefagyasztunk). A szerelgetést és minden ilyet szintén megcsinál, segit bevásárolni is. Ez igy nekem teljesen jó.
2020. nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Negyvenes fejjel azt kérdezed, hogy egy negyvenes faszi majd hirtelen megváltozik-e? Szerintem te is tudod a választ.
2020. nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet. De az nagyon lassú folyamat lesz.
2020. nov. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Hat őszinte beszélgetés az nelkul nem fog menni. Ez a hagyományos szerepek meg baromsag. Majd ha te nem dolgozol es full time haziasszony vagy akkor beszélhetünk erről. En siman feliratkoznek egy ilyen kiszallitassal foglalkozo ceghez es akkor van eleg kaja minden nap, hétvégén meg lehet főzni. Ha zavarja akkor felajanlhatja h eltart vagy keres valaki mast aki hajlando kiszolgálni a kenyelmes s...et mert penisze van
2020. nov. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyanok akik nem hajlandóak megérteni, hogy nem csak a nő feladata a háztartás. Én is nő létemre neki állok szerelni ha kell, nem várom el páromtól, hogy ezermester legyen, cserébe ő se várja el, hogy mindent egyedül csináljak.Mindenki mindent csinál..
2020. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hogy nem várnám meg amíg megváltozik, de olyan "férfivel" együtt sem tudnék lenni, akit nem érdekel, hogy én is dolgozom és munka után fáradt vagyok és ELVÁRJA hogy plusszban otthon MINDENT én csináljak, mert ő engem cselédnek néz.
2020. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!