Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm elbizonytalanodott a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm elbizonytalanodott a kapcsolatban a macskája miatt???

Figyelt kérdés

A sztori röviden, 2 éve vagyunk együtt és fél éve menhelyről elhoztunk közösen egy cicát. A fél év alatt előjött mindenféle betegsége, amibe ugyan meghalni valószínűleg nem fog, de gyógyszer kell rá, havonta állatorvossal megnézetni stb és ez mind pénz. Havi szinten 10-20 ezer és akkor még mellé kaja meg macskaalom...

Mondtam barátnőmnek, hogy elajándékozhatnánk, elég sok gond van vele, őt sem lepi fel a pénz és engem se.


Erre ő teljesen elszomorodott, hogy én lemondanék ilyen könnyen a macskáról, állítása szerint felelősséget vállaltunk érte és nem dobhatjuk ki az ablakon csak mert vannak betegségei.

Ő totál kattosan viselkedik néha, családtagként utal a macskára, beszél hozzá meg ilyenek...


Mikor már veszekedésig fajult a dolog azt is mondta, hogy elbizonytalanodott, mert vajon ha gyerekünk születne és mondjuk autista lenne, vagy down-kóros, vagy ilyenek, akkor meg lelépnék? Szerintem ez nonszensz példa volt a macskához képest.


Szerintetek?


ő 25L én 27F


előtte volt egy másik macskája, az valami 17 évet élt vele amúgy, öregségben halt meg. lehet emiatt ragaszkodik most az újhoz ennyire


2020. nov. 18. 15:22
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nézd.. a helyzet az, hogy mióta világ a világ, az ember mindig is próbált kötődést kialakítani más élőlényekkel. Az őskorban nem volt ritka, hogy az elárvult farkaskölyköket kisgyermekes nők szoptatták. Ez pedig az őskorban volt, ami nem éppen egy szelíd korszaka az emberiségnek, és nehéz lenne ráfogni, hogy csak valamilyen modern hóbortról van szó. Természetes viselkedés, amikor az ember barátságot alakít ki más faj egyedeivel.

A másik dolog, hogy egy normális ember kötődik a dolgaihoz. Még akár egy tárgyhoz is. Teljesen természetes dolog, hogy az ember ragaszkodik ahhoz, ami számára pozitívumot jelent. Akár még egy kedves emléket jelentő tárgyhoz is. Egy élőlényhez meg pláne. Ez lenne a normális, és nem az, hogy ami már nem 100%-ig tökéletes, attól szabaduljunk meg.

Ezek után ha van egy kis esze, keres egy normális FÉRFIT, akibe szorult némi érzelem is.

Teljesen jogosan merült fel benne, hogy vajon a gyerekeddel is így fogsz viselekdni? Hogy eldobod, mihelyett valami nem tetszik benne? Vagy ha mondjuk a barátnőddel történik valami? Teljesen jogos aggodalmak ezek, még ha kicsit erősek is. Az ember nyilván jobban ragaszkodik ahhoz, ami ténylegesen az övé. A macskát te soha nem tekintetted sajátodnak, csak "muszájból" játszottad el, hogy elmész vele "közösen" elhozni, mert be akartál vágódni nála. Ami a sajátod, ahhoz talán jobban ragaszkodsz, de nem sokkal erényesebb az, hogy ami másnak jelent valamit, az számodra csak felesleges szemét.

Én azt mondom, jobb is, ha ennek a kapcsolatnak vége lesz. Ő is talál majd magának egy olyan férfit, aki nem a lába közt hordja az agyát, és te is találhatsz magadnak egy érzelmileg nulla "nőt".

2020. nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!