Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék változtatni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék változtatni, hogy ne rágódjak folyton hülyeségeken?

Figyelt kérdés

15 évet éltem bántalmazó kapcsolatban...(érzelmileg). Nagyon megviselt, bár ennek utóhatása csak most, egy újabb kapcsolatban mutatkozik meg. Párom nagyon szeret, bízom is benne, kimutatja, ezzel nincs gond. De amikor nem vagyunk együtt pl 3-4 napig és csak irogatunk, ha nem úgy ír, már azonnal kétségbeesek és rémeket látok. Nem vagyok féltékeny, ilyen nincs bennem, csak egyszerűen hogy már un vagy nem kellek annyira. Mindig van vmi amin szó szerint "bepörgetem" magam.

Nem vagyok már tini, középkorúak vagyunk. Nem értem magamat, mert sokak szerint örülnie kéne hogy engem megkapott, jobb helyzetben is vagyok (nekem ez mindegy mert nem ezt néztem).

Van aki hasonlóan szokott érezni?


2020. nov. 23. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb tanács amit kaphatsz ebben az esetben az az hogy fordulj pszichológushoz. Nem azért mert baj van veled, de 15 évnyi érzelmi bántalmazást nem biztos hogy célszerű önállóan megpróbálnod feldolgozni. Egy szakszerű segítséggel gyorsabban és eredményesebben tudod véghez vinni.
2020. nov. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Maximálisan osztom első véleményét. Bántalmazó párkapcsolatom ugyan nem volt, de többször kerültem olyan emberi kapcsolatokba, ahol bántalmazott voltam - ezek sokszor évekig, évtizedekig is eltartottak. Úgyhogy én maximálisan egyetértek veled, amikor ennyi időn keresztül bántalmazó helyzetben vagy, az lesz a "normális", ami pedig egészséges, az rögtön "gyanússá" válik, mindig azt keresed, hogy mikor üt be a krach. Párkapcsolatoknál én is hasonló módon rá tudok pörögni minden baromságra, nem jó, ha hagyod, hogy nagyon elharapózzon a dolog, érdemes elkezdeni dolgozni rajta, akár szakemberrel. Egy ilyen trauma után, ilyen helyzetekkel egyébként nézz utána a komplex PTSD-nek (C-PTSD), mert ez az a környezet, ahol ez a drágalátos betegség tenyészik.
2020. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!