Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire normális hallgatással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális hallgatással "megoldani" a problémákat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Miért van az, hogy a párom szerint (F) úgy kell megoldani a problémákat, a vitákat, hogy hallgat?

Elmondom neki azt, hogy mi bànt a viselkedésében, mi az amin változtatnunk kellene, és ő hallgat, aztán alszik.

Nem veszekszünk sokat, viszont amikor igen akkor és beszélek, ő végig hallgat, aztán vagy végzi a dolgát, vagy ha pont este kerül sor erre akkor alszik egyet és azt vàrja, hogy magàtól megoldódjon minden. Próbálnàm megbeszélni vele, de amikor azt látom, hogy semmi reakciója sincs akkor mégjobban felbosszant és akkor már azèrt van a konfliktus.

Hogy viselkednétek ilyen helyzetben? Mert én màr sokszor unom a harag tartást és "megadom" magam.

Hogy bízzak abban, hogy majd ha komolyabb problémáink lesznek, esetleg a gyerekeinkel kapcsolatban merűlnek fel problémák azt majd megtudjuk oldani?

Milyen ember az ilyen?

Köszi.


2020. dec. 5. 00:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Ezt utalom en is, a mostani meg a korabbi parom is igy kezelte a helyzetet mindig en voltam aki megoldotta a konfliktust akkor is ha engem bantott neg. Nem tudom,ffiaknak lehet kiskorukban nem tanitjak a konfliktuskezelest
2020. dec. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%

szerintem ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem akar reagálni/nem érdekli. egyszerűen vannak olyan emberek, akik magukba forduló típusok, és inkább megemésztik a hallottakat magukban, minthogy konfrontálódjanak.

szerintem a legtisztább, ha leülteted és elmondod, hogy örülnél, ha megosztaná a véleményét veled, mert fontos neked, egy kapcsolatban pedig elengedhetetlen a megfelelő kommunikáció.

2020. dec. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Barátnőm azt mondja, hogy ha én hallgatnék, akkor ő annyit püfölne engem, amíg már muszáj válaszolnom valamit. Kényszerítene, hogy válaszoljak. Azt hiszem hatékony lenne.


De persze én nem az a típus vagyok, aki befogja. láthatjátok.


24f 23N

2020. dec. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Alacsony az erzelmi intelligenciaja, nem tanult meg igy kommunikalni es ettol remeli hogy szőnyeg ala söprődik a problema. En speciel ferfi vagyok de ilyen parral nem terveznek semmit. Igy nem lehet elni.
2020. dec. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Baràtom direkt csinàlja hogy ne tudjam "tàmadni", egyszerüen kivárja csak, mikor hagyom abba.nekem ugy tünik abszolut nem érdeklik az èrzèseim.
2020. dec. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Voltam egyszer konfliktuskezelés tréningen. Nekem úgy tűnik, hogy a párod konfliktuskerülő.


Nem tudom, hogy amúgy mennyit beszél. Nálunk azt tanították, hogy érdemes rengeteg kérdést feltenni és nagyon konstruktívan hozzáâllni, nem támadólag fellépni, ha a másik zárkózott és konfliktuskerülő.


Esetleg ezt érdemes lehet megpróbálni.

2020. dec. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Legjobb a kommunikáció, még akkor is, ha az első időszakban összekapnak a felek, de azzal akkor is előrébb viszik a problémát.
2020. dec. 5. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom mi az alapszitu, de azért ez attól is függ.

Ha heti 3x nyakába nyomod, hogy mit csináljon másképp akkor mást nem is tud csinálni, mivel már megszokta.


Jó lenne lenne valami alapszitut is végigvenni.

Azért ott abban is vannak dolgok amiket te írsz. Nem veszekszünk sokat, de amikor igen akkor is TE veszekszel és utána még jobban felhúzod magad, hogy a másik nem húzza fel magát.

Amúgy lehet, hogy ő úgy szeret téged ahogy vagy, és tudja, hogy tökéletes ember nincs ergó elfogad, te pedig ezzel szemben megakarod változtatni. Persze mondom egy alap szitu jó lenne. Pl nem söpri le a morzsát, vagy nem szépen teszi le a farmert vagy mondjuk ... részeg heti 4 estét.

2020. dec. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Az én exem sem beszélt sosem.

Sem üzenetre nem válaszolt, ha ilyen jellegű volt, sem személyesen.

Csak hallgatott, vagy max annyit kaptam, hogy igazam van.

Millió kérdést kellett feltennem, amikre esetleg válaszolt, de nagyon bosszantó volt, hogy magától nem tudta elmondani, ami benne van.

A millió kérdést szó szerint mondom, minden egyes szót úgy kellett kifacsarni belőle.

Borzasztó, szerintem ez ilyen férfi szokás..

Inkább nem beszélnek, csak ne tűnjenek gyengének, ne váljanak sebezhetővé azáltal, hogy más is tudja, mit éreznek.

Csak szerintem ez egy kapcsolatban nem egészséges, legalább a párjában bízna meg a másik, főleg annyi év után, amennyit mi együtt voltunk..

Mivel ilyen egyoldalú "vitáink" voltak, a vége az lett, hogy lelépett sértődötten, mert sok volt a hiszti.

Talán, ha meghallgatott volna, ha gondolkodott volna, ha hozzászólt volna, ha megoldást kerestünk volna, akkor talán nem lett volna "hiszti".

Nem tudok erre mit mondani, egy 30 éves embertől, 8 éves kapcsolat után többet remélt az ember.

2020. dec. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

A lényeget kihagytad. Megteszi a barátod azokat a változtatásokat, amiket kérsz? Ha igen, akkor igazából minden más felesleges szócséplés.

Ajánlom figyelmedbe Mark Gungor: Férfi agy vs.női agy előadását. Van egy 10 perces részlet jutyúbon, ami magyar feliratos. Én visítva röhögtem, miközben megvilágosodtam.

2020. dec. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!