Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm szórja a pénzét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm szórja a pénzét márkás dolgokra de nekem segít?

Figyelt kérdés

A barátnőm műkörmösként dolgozik amivel semmi gondom nincsen. Van neki érettségije egy pincér szakmája és 3 éve műkörmösként dolgozik. Kb 4 hónapja élünk együtt és előtte nem tűntek fel ezek a dolgok amíg összejártunk főleg mert mindig ő jött hozzám ritka kivételeket leszámítva.


Szóval... az a helyzet, hogy nagyon sok pénzt költ ami engem zavar. Én nem tudom hogy honnan van neki ennyi pénze, de 310 ezer forintot keresett legutóbb vagyis ennyi volt a számláján. És ennek a nagy részét hülyeségekre költi el. Például rengeteg márkás ruhát vesz. Van neki kb 10 kabátja amiket alig alig hord. A cipőiből nincsen sok kb van 10 pár ebből is, de van 60-70 ezer forintos cipője. Márkás táskák fingom nincsen milyen meg tele van sminkes cuccokkal a lakásunk. Kajára alig költekezik, ha igen akkor is ő sokszor organikus,bio cuccokat amik megfizethetetlenek nekem állandóan.


Úgy volt, hogy közös kasszán vagyunk, de neki ez annyit jelent,hogy a rezsibe beszáll meg ha kell kaja akkor ő elkészíti nekem, de a vásárlást én csináljam és hát az meg az én pénzemből ugye. Én bevallom nem sokat keresek kőmüvesként. Kb 170 ezer ftot keresek néha elérem a 200-at, de egy évben van ilyen 2x max.

Nekem alig marad pénzem a hó végére (kaja,benzin, rezsi) ő meg vígan elvan és még dolgoznia se kell igazából. Itthon dolgozik és a lakásunk 10 órától este 6-ig csajos partys hely. Nem zavar pont dolgozom ebben az időben. De vannak képek amiket pl posztol és láttam, hogy közben traccsparti,filmezés is megy. Ő is szokta mesélni vannak olyanok akik régóta járnak hozzá és munka után még a kanapé előtt nasiznak,fagyiznak,filmeznek. Neki ez a munkája. Van, hogy hétvégén is csinálja így napi 5-6 vendége szokott lenni és 4000-5000 ft elkér, de most pl valaki extra valamit kért meg ilyen olyan díszet dolgot és 8000 ftot kért egy vendégétől.



Nem tudom hogy beszéljem ezt meg vele meg egyáltalán szabad e ilyet. Néha jó lenne ha beszálna másba is. Nem autózik, de akkor is együtt élünk és néha néha viszem kocsival őt. A tankolásba mégse száll bele.


Más panaszom nincsen rá. Mindig rend van, elmosogat,megfőz, csak ez a pénzes ruhás márkás dolog tök gáz meg mintha nagyzolna is vele. A telefonját 2x cserélte le az elmúlt fél évben. Természetesen iphone nem előfizetéses. Nem! Simán otthagy 200 ezer forintokat egy telóért aztán megunja és oda adja a tesójának vagy a neten eladja. Nekem meg egy samsung telefonom van évek óta. XD


Ti hogyan beszélnétek meg egy ilyen problémát? :/ jó lenne pár tanács még sosem voltam hasonló szituban.


F/27 N/24


2020. dec. 9. 10:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Nő vagyok, szerintem aki igy élt eddig azzal beszélhetsz bármennyit, nehéz lesz jobb belátásra birni :-(
2020. dec. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%

Más dolog a fontos. Ennyi.

Vagy lenyeled a békát, vagy hagyd ott. Mást nem tehetsz.

2020. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%

Megbeszélheted vele, hogy ha komolyan együtt terveztek, akkor kevesebbet kene költekeznie. Ez tény.


De ezek szerint jól keres, szereti a munkáját és nem stresszes. Mondjuk a körmös meló nem egy stresszes dolog, de látod megteheti hogy ennyi pénzt elkér, mert van kereslet.


Teljes mértékben túlzás amit a barátnőd csinál, ez tény, viszont az is igaz hogy ha megteheti hogy nem gagyi cipőt, kabátot vesz, akkor sokkal értelmesebb, jobb, ha olyat vesz ami nem jön szét fél év alatt, hanem birja a strapát evekig. De tény hogy a 60-70 ezer egy cipőért rengeteg. 30 ezerért már lehet kapni bőr csizmát, ami minőségi és bírja évekig. Kabát ugyanez a kategória. Érdemesebb a jobbat megvenni. De igen 10 db teljesem felesleges.


Én elbeszélgetnék vele hogy a mennyiség kicsit sok, ebből a penzből rakhatnátok/rakhatna félre.


De fennáll a veszély, ha nem realizálja? Nem fog megváltozni.

2020. dec. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Mást tartotok fontosnak az életben.

Ha a saját kajáját, rezsijét fizeti, akkor mi a probléma? Nem te tartod el, a saját dolgaid fizeted, akkor is ennyit fizetnél ha egyedül élnél. Más lenne, ha a te pénzeden venne 60ezres cipőt, de a saját pénzét hadd költse arra amire akarja. Én sem tudom megérteni miért jó ez, de ha neki ez kell, hát az ő dolga. Nem fogod tudni megváltoztatni.

2020. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%
Valamit nagyon rosszul csinálsz ha te kőművesként csak 170et keresel.
2020. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
86%

Hol a fenébe keresel te kőművesként 170et?

Nyilván ez nem tartozik a kérdéshez szorosan, de kicsit legyél talpraesettebb, ennyit majdnem hetente is megkereshetnél, még akkor is ha egy cégnél vagy.

Nem beszélve arról, ha másodállásban bevállalsz munkát.

Egyébként igen, én is úgy látom nem lesz egyszerű kettőtöknek egyirányba haladni.

Igazából egy beszélgetés sokat segítene. Nyilván ha legalább annyit nem tudsz a közösbe tenni mint ő, úgy nem igazán szabhatsz feltételeket abban hogy ő mire költse amit megkeresett.

Egyébként meg ha mindketten beadtok egy százast a közösbe, abból azért tudtok gazdálkodni rezsi, kaja ,benzin témában. Mindenkinek marad sajátja is és abból meg úgy gazdálkodik ahogy akar.

Ettől jobb megoldást nem látok.

2020. dec. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%

"az a helyzet, hogy nagyon sok pénzt költ ami engem zavar."


A verzió: keresel egy másik állást, ahol nem 170-et kapsz

B verzió: keresel vkit, aki 170-et keres


Melyik megoldást választod? Válaszod indokold.

2020. dec. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
60%
Azt hiszem, egyikőtök sem érti a közös kassza lényegét. Érdemes lenne leülni beszélni, és valami stratégiát kitalálni.
2020. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Nem akar közös kasszát csak a rezsibe szál bele.
2020. dec. 9. 11:30
 10/35 anonim ***** válasza:
97%

"Úgy volt, hogy közös kasszán vagyunk "

Ezt te írtad.

A csak a rezsibe szállok bele az nem közös kassza.

Ugyanakkor ,ha minden házimunkát ő végez otthon, akkor elfogadható felállás.

2020. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!