Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért menekül el, ha az érzelmek kerülnek szóba?

Figyelt kérdés
Én érzelmileg nyitott ember vagyok, megmondom amit érzek, jót is, rosszat is. A barátnőm viszont nagyon zárkózott, és ha bókolok neki, dicsérem, semmit nem reagál, eltereli a témát. Tudja hogy én mit érzek iránta, de ha ez szóba kerül, azonnal befejezi a beszélgetést, és napokig nem ír vissza. Aztán közeledik, azzal magyarázza mindig hogy neki furcsa ez, nem tud ezzel mit kezdeni. Én pedig egyre jobban azt érzem, hogy nem akar velem lenni, nem kellek neki, nem szeret. Ha ezt felhozom neki finoman, megint napokra elmenekül. Amig az érzelmek nem kerülnek szóba, addig minden jó. Miért van ez szerintetek?
2020. dec. 9. 13:24
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

Érzelmi intelligenciája a béka segge alatt van.


Fejleszthető. Pl. olvassa el Daniel Goleman: Érzelmi intelligencia című könyvét.

2020. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Mindig azzal jön hogy ő ezzel nem tud mit kezdeni, ő annyit tud nyújtani nekem amennyit. De így meg ez nekem nem állapot. Most vagy ennyire irtózik az érzésektől, vagy csak az én érzéseimtől mert nem tudja viszonozni.
2020. dec. 9. 13:28
 3/42 anonim ***** válasza:

Szembesítsd azzal, hogy az csak kifogás, hogy ő nem tud ezzel mit kezdeni. Fejlessze az érzelmi intelligenciáját, ebben segíts is neki.

Ha erre nem hajlandó, akkor nem vagytok egymáshoz valóak.

2020. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
,, Ő annyit tud nyújtani, amennyit". Ez annyit takar, hogy minimálisan sem hajlandó tenni a kapcsolatotokért. Aztán majd jön, hogy ,,ő ilyen, és így kell elfogadni". A kérdés csak az, hogy neked mennyire felel meg egy olyan ember, aki a te érzéseidet semmibe veszi. Elég furcsa a barátnőd. Ahogy előttem írják, vagy nagyon alacsony az EQ-ja, vagy még nagyon fiatal. Minden esetre elég nehéz komolyan venni egy ilyen embert. Mellesleg elég önző dolognak tartom, hogy a te vallomásaidat így kezeli. Ráadásul, ahogy írod nem lehet vele megbeszélni, mert ha felhozod neki akkor is lelép. Döntsd el, hogy mennyire lehet egy ilyen emberrel tervezni hosszútávra.
2020. dec. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:

Óvva intenélek attól, hogy azt érezze meg akarod változtatni, ettől végleg elmehet.


Mindig csak annyit szabad adni, mint amennyit a másik fogadni, és viszonozni képes, különben a kapcsolat felbomlik.Ilyenkor meg lehet csinálni azt, hogy tiszteletben tartod amennyire jelenleg képes, nem adsz te sem többet ennél, és esetleg elkezd majd magától közeledni, és többet adni, ha már komfortosan érzi magát.


Hogy miből származik nála ez, az másik kérdés.A szeretet áramlásának megélése általában visszavezethető a szülőkkel való kapcsolat minőségére, újabb kutatások szerint egészen prenatális korig.De semmiképpen sem tehetsz többet annál, hogy felajánlod a segítséged, hogy ha esetleg ő maga úgy dönt, szeretne máshogyan élni, akkor támogatod.Megváltoztatni ne próbáld, az nem fog működni.


A különbözőség méltányolása nagyon fontos alapköve egy jó párkapcsolatnak.


Ha fontos neked a lány, akkor türelem...

2020. dec. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Türelem? Meddig? 9 hónapja vagyunk együtt. Úgy érzem nem szeret, nem akar engem. Képes arra hogy a vallomásom, dicséreteim, szeretet kifejezéseim után napokra eltűnik. Kezdek belefáradni.
2020. dec. 9. 13:47
 7/42 A kérdező kommentje:
9 hónap alatt a legnagyobb érzelem kifejezése egy messengeren neki írt üzenetemre adott szív volt.
2020. dec. 9. 13:48
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ez most rosszul fog esni, de sajnos a barátnőd nem úgy érez, mint ahogy te. Egy szerelmes lányt alig lehet levakarni magadról. Nem hogy viszonozza, de sokszor még ő maga kezdeményezi a vallomást. Ráadásul nem hogy napokat, de sokszor órákat is alig bír ki, hogy ne beszéljen a szerelmével. Látod a szemén, a viselkedésén, a beszédén, hogy odáig van érted. Ha a te barátnőd 9 hónap után is így áll hozzád, akkor ez sehova nem vezet. De ezt az egészet szerintem te is angyon jól tudod, csak egy kis megerősítésre van szükséged.
2020. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Ezek után már tényleg jobb, ha elválnak útjaitok. Majd keres magának egy hasonlóan nulla érzelmi szinttel rendelkező embert.

Sajnálom, hogy így jártál. :(

2020. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

Az egyik legfájdalmasabb felismerés egy kapcsolatban, amikor rájövünk, hogy a másik fél nem tudja/akarja viszonozni amit neki adunk, vagy nem azt adja vissza amire szükségünk van.


Itt neked kell eldöntened, hogy megpróbálod-e a fentebb vázolt módon, vagy nem maradsz ebben a kapcsolatban.


Megvan az esélye, hogy ez egy egyoldalú szeretet, igen.

2020. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!