Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jegyesem veszi föl a telefont...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jegyesem veszi föl a telefont 2 napja, hogyan tudnám kiengesztelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 éve vagyunk együtt a párommal (mindketten 24 évesek vagyunk, Ő nő, én férfi) és már jegyben járunk. Sajnos azonban távkapcsolatban élünk, tervek szerint tavaszig, ő külföldön dolgozik, én itthon.


Úgy alakult, hogy a szakdolgozatom pont a határidőre adtam le. Párom nagyon precíz és pontos típus, próbál mindent a lehető leghamarabb leadni, ennélfogva nagyon ki volt rám akadva, hogy így elhúzódott a konzulenssel való egyeztetés. Többször ledorgált miatta, de hagytam, igaza volt tulajdonképpen.

Mivel eltérő időzónában vagyunk, az a kérése, hogy mindig 8 körül hívjam hogy legyen elég időnk beszélni. Vasárnap azonban, mivel az utolsó módosításokat végeztem a szakdogámon (melyet aznap reggel kaptam meg a témavezető Tanár Úrtól) , csak este 9-kor hívtam.

Nagyon dühös volt, én pedig picit flegmatikus, mivel rossz néven vettem hogy ahelyett hogy osztaná az örömöm, ne adj isten gratulálna-mivel egy szakdolgozat leadása mégis csak fontos életesemény.

Ő ehelyett kifogásolta hogy szerinte emiatt az egész élethez így fogok hozzáállni, és semmire sem viszem, és "létesítsek szexuális aktust magammal ". Azóta sajnos nem veszi föl a telefont és az üzenetekre sem reagál. (egy snapchet nevű programom amin egy puzzle-el játszunk, néha válaszol a lépéseimre, és folytatja a puzzle kirakását).


Más kapcsolatunkat súlytó problémáról nem tudok, folyamatosan, a napokban is a közös jövőről beszél, mint jövő karácsonykor hogyan díszítjük föl a lakást, mit szeretne adni nekem akkor ami egy jellegzetes dolog gyermekkorából és látnom kell, munkavállalás itthon, ingatlanvásárlás, még közös gyerek neve is)


Kérdésem igazából nem is tudom mi, tapasztalatlan vagyok ilyen téren, Ő az első komoly kapcsolatom. Ilyenkor mi van?


Nagy köszönöm hogy időt szántatok a kérdésemre!



2020. dec. 15. 14:12
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, nem voltam egyértelmű, tehát a konzulens a módosítások után elfogadta a szakdolgozatom, amelyet beadtam, és ezután azonnal hívtam a párom fülig érő vigyorral, ő pedig kapásból elküldött melegebb éghajlatra.
2020. dec. 15. 14:15
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

"már jegyben járunk"

"távkapcsolatban élünk"

"Ő az első komoly kapcsolatom"


Talán jegyben járás előtt össze kellett volna költözni.

2020. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
1.5 évet éltünk együtt, Magyarországon is, külföldön is, tudom mibe ugrok bele.
2020. dec. 15. 14:22
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Pff, ennyit tudok mondani így egyből. :D Irigylem a párod problémáit...Nem dől be a világ, amiért később hívtad egyszer az életben, főleg úgy, hogy nyomós okod volt rá. Annyit megjegyezhetett volna, hogy igyekezz tartani a megbeszélteket, de azért ez már elég nagyfokú rugalmatlanság a részéről. Enyhén szólva is túldramatizálja a dolgokat a párod...
2020. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
No letemre nem tudom hova tenni ezt az intolerans, empatia-hianyos szeretetlen hozzaallast a reszerol. En nem ot szeretnem kiengesztelni, hanem en lennek kiengesztelhetetlen.
2020. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt igazán megérthetné. Attól még nem leszel kevesebb, hogy pont határidőre adtad le. Gratulálok a szakdolgozatodhoz!


Az én párom sajnos rengeteget csúszik az egyetemmel, és még most sem bántja különösebben, hogy idén is megbukott egy tárgyból. Persze így a közös élet elkezdése is csúszik. Most két végletet írtam. Én joggal vagyok dühös, de a te menyasszonyod nem. Beadtad a szakdolgozatot, mehetsz államvizsgázni.

2020. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Tehát röviden: Az volt a baja, hogy nem tudott veled annyit beszélni, amennyit szeretett volna, ezért most azzal büntet, hogy egyáltalán nem beszél veled; amivel tulajdonképpen saját magát bünteti :D
2020. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne keresd. Majd keres ő. Akkor meg Te nem fogod felvenni a telefont. Ennyi.
2020. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Most bocsánat, hogy ezt mondom, de ez a nő hülye. Emellett kontrollmániás. Mit fog csinálni, ha valóban problémaitok lesznek? Ha ennyitől meging egy kapcsolat és napokig be van sértődve, nem veszi fel a telefont, akkor mégis mire számítasz? Konfliktuskezelés 0. Én nem kötném össze az életem egy ilyen karótnyelt hisztikirálynővel, és ezt nőként írom.
2020. dec. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Jól kifogtad, neki sincs sok elképzelése az életről, meg ezek szerint a szakdolgozatírásról sem...


Hogy ne csak a barátnődet szídjam, hanem tanácsot is adjak, szerintem hagyd kicsit lenyugodni. Próbáld keresni a megadott időpontban, esetleg picit előbb, de ne sokkal.


Még azt javasolnám, hogy küld el pszichológushoz, hátha tudatosul benne, hogy a te tetteidért nem tartozik felelősséggel.

2020. dec. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!