Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy párkapcsolatban hozunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy párkapcsolatban hozunk áldozatokat a másikért?

Figyelt kérdés

Van e olyan h ez egy íratlan szabály, hogy egy kapcsolatban áldozatokat hozunk a másikért, hogy egy kapcsolat jól működjön? Pl.nincs kedvem vmihez de megteszem hogy örüljön a másik fél.

Illetve a másik dolog hogy ha az egyik fél öntörvényű, mindig a saját akaratát akarja a másikra ráerőltetni, "mert ez neki így jó" akkor ez régen rossz? F


2020. dec. 16. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is-is. Bizonyos helyzetekben igen is tenni kell a másik kedvére, és vannak dolgok, amiket meg nem kellene ráerőltetni a másikra. És ezeknek a dolgoknak oda-vissza kellene működni.
2020. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, erröl szól. De kölcsönösen.
2020. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen, de ebben az a rossz, ha az egyik fél sokkal többet, mint a másik. :(
2020. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
ALAP!!!
2020. dec. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony. De az életben mindig, a barátainkért is. :)
2020. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs. Megette a fene, ha valaki áldozatnak tekinti, akkor saját magát lealacsonyítja az áldozat szerepébe, a másikat meg felemeli valami irreális éteri magasságba. Mindenki elsősorban a saját maga életéért felelős, tehát semmi olyat nem kell megtenni, ami őt, az egyént megkisebbíti, gátolja valamiben, megfosztja magát valami lehetőségtől, ugyanis a másik fél esetében egyáltalán nem biztos, hogy bekövetkezik a várt vagy remélt pozitívum. A dolgoknak kölcsönösnek kell lenni, de ha mégis valami "áldozatnak" tűnne, akkor azonnal át kell tenni egy másik kategóriába, a "miért ne tenném meg-be", az "én ettől nem leszek kevesebb-be" stb. Én annak idején több kollégámnak megírtam a doktori disszertációját (ami miatt többen hülyének néztek), de én önzetlenül csináltam, talán tetszelegtem is magamnak, hogy én meg tudom csinálni, mert a kisujjamból kiráztam az egészet. Az más kérdés, hogy utána az illetőket nálam magasabb pozicióba tették. Nekem az az elégtétel maradt, hogy ők soha nem érezhették magukénak sem a doktori címet, sem azt a hivatali poziciót, amibe kerültek.
2020. dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mekkora kaliberű az az áldozat.

Megbeszéltem egy találkozót egy barátnőmmel, de a párom megbetegedett és nagyon rosszul van, ezért inkább felhívom a barátnőmet és megkérem, hogy máskor találkozzunk? Alap, bármikor!

A párom kitalálta, hogy külföldre szeretne menni egy állásajánlat miatt, de én itt járok egyetemre és ha kimennék azzal feladnám a biztos jövőm? Nem!


Érted. Rengeteg olyan apróság van, amit megteszel azért akit szeretsz, és megteszi ő is érted, de ha saját magadat teljesen a háttérbe kéne szorítanod és olyan dolgokról lemondani, amik számodra fontosak, akkor nem éri meg. Mindenkinek saját maga kell legyen az első, hiszen elsősorban a saját életedért és a saját boldogságodért felelsz, ahogy a párod is a sajátjáért.

2020. dec. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, de ha szeretjük akkor nem érezzük áldozatnak (szerintem).

Pl a mi életünk most úgy alakult hogy sokszor miatta korán kekek mert viszem melóba...de nem érzem áldozatnak, szivesen teszem. Ő is hoz áldozatot tudom.

2020. dec. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Természetesen igen. De ezt én pl sosem áldozatnak fogtam fel.
2020. dec. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!