Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Okozhat a túlzott féltékenység...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Okozhat a túlzott féltékenység ok nélküli problémákat?

Figyelt kérdés

Mondjuk az egyik fél túlságosan féltékeny a párjára, annak ellenére, hogy az nem csalta meg soha, nem beszélgetett más férfiakkal/nőkkel a háta mögött, nem járt el bulizni éjszakánként, hanem ezektől jóval kisebb, általa vélt problémákkal rombolja saját magát, és ezzel üti a szegeket a kapcsolat koporsójába.

Előfordulhat az, hogy így is-úgy is a másik félben találja meg a problémák gyökerét, vagy "hibába kényszeríti" azt, amiből aztán kezdődik újból minden elölről?



2020. dec. 23. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Ezt hívja a pszichológia Pygmalion-hatásnak vagy önbeteljesítő jóslatnak. Például amikor valaki retteg hogy megcsalja vagy elhagyja a párja akkor érződik a bizalmatlanság, folyton feszült, jelentéktelen apróságokon kicsapja a balhét stb, és ezzel tényleg elüldözi magától a másikat a végén.
2020. dec. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Persze, ahogy az első is írja. Kevesen vannak annyira sérültek, hogy hosszútávon elviseljenek egy féltékenykedő partnert. Pár évig még talán, de senki se bírja a kínzást a végtelenségig. Az a szomorú, hogy a féltékenykedő fél meg szinte soha nem tanul abból, ha emiatt elhagyják, így minden partnerével el fogja játszani ugyanazt. Ő már előre eldöntötte, hogy akivel összejön, az egy szar, mindent megtesz annak érdekében, hogy igaza legyen, aztán amikor igaza lesz akkor az még rá is erősít a téveszméire.
2020. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem...

Persze nem azt mondom, hogy a másik, nem féltékeny fél hibátlan, de ha valamit mégis vét, akkor abból óriási balhé lesz, és a féltékeny barát/barátnő el is akarja hagyni.

Ilyenkor mindig én próbálom békíteni a nagyon féltékeny páromat, hogy félreérted, ez nem annyira súlyos mint ahogy te véled, de kissé talán felnagyítja az adott szituációt.

Pedig tudom azt, hogy szeret, de nagyon nehéz elviselni, hogy abból állnak a viták napokig, hogy felsorolja, hogy milyen ember vagyok, aki őt megalázta és becsapta.

2020. dec. 23. 14:59
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Féltékenység ide vagy oda egy rossz szokás az embereknél. Ha ad rá okot az illető ha nem. Az egész ott kezdődik, hogy kevésnek érzi megát a másikhoz képest és erre még rájön az, hogy nem tud megbízni benne. Így nem sok értelme vagy működtetni egy kapcsolatot akár adnak rá okot akár nem.
2020. dec. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Nálad is be fog telni a pohár, te is el fogsz tőle emiatt hidegülni. Szívből kívánom, hogy tanulj ebből a kapcsolatból és utána szóba se állj olyan emberrel, akinek ez a jellemhibája. Egyelőre még valamilyen elcseszett okból szereted, de még pár év és vagy észhez térsz, vagy teljesen leépülsz. Más kiút nincs, őt nem változtatod meg.
2020. dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként a megalkuvó, behódoló viselkedéseddel azt támasztod alá benne, hogy igaza van, hogy helyesen cselekszik. Nem tudom van-e arról fogalmad, mennyit ártasz azzal, hogy megalázkodsz és nem húzod meg a határaid. Magadnak is, de neki is.
2020. dec. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt szerettem még volna mondani, hogy szerinte azok a kérések, amiket ő kér tőlem, és én nem teszem meg, az mi másnak a jele, ha nem annak, hogy én nem is szeretem őt?!

Aztán végül mindig megalkudtam, belementem, mert mást nem tehettem, ha nem akartam hallgatni, hogy ha ennyit sem vagyok képes érte megtenni, akkor hogyan kérhetne bármit is az életben?

Legutóbb két régebbi lány ismerősömre volt féltékeny, akiket instagramon követtem. Nem vagyok velük állandó beszélő viszonyban, de ismerem őket azért. Arra kért, hogy vegyem ki a követésüket, ha szeretem őt. Itt már megszólalt bennem a csengő. Végül én nem akartam, mert akkor megint csak őt erősítem, erre elkérte a telefonom,(szó nélkül odaadtam) kivette ő az egyikőjüket. Majd addig erősködött míg csak megtettem, engedtem neki. Nagyon dühös voltam magamra. Tisztára mint a tinik, vitatkozunk a nyüves közösségi médián. Tehetetlenséget éreztem, amolyan legyőzöttnek, ezért mérgembe visszaállítottam őket.

S ezután jött az, hogy elhagy és ennyi volt, mert én megaláztam és átvertem.

Valóban megbántam, hogy mégis visszakövettem őket, mert ez lett belőle, az óriási balhé, de úgy érzem, hogy ha akkor szó nélkül elfogadtam volna, akkor ezzel nem jutottam volna előrébb, csak elnapoltam volna egy vitát. Attól tartok, hogy hosszútávon ezek az apró kérések, azt tenni amit nem akarok teljesen kikészítenének, és elnyomva érezném magam.

2020. dec. 23. 15:47
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Ez egy szörnyű kapcsolat. Idő kérdése és oltári módon utálni fogod magad, mert papucs vagy, őt meg még jobban és kb az első emberrel lelépsz, aki kedvesen néz rád. Jogosan.
2020. dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy szép kis bántalmazó kapcsolat klasszikus kezdete. A másik korlátozása, érzelmi zsarolás ("ha szeretsz...") stb.
2020. dec. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!