Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi értelme van a megcsalásnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a megcsalásnak?

Figyelt kérdés
Pont most olvastam egy hírt,milyen tragédiába torkollott egy megcsalásos téma.Nem értem ha egy kapcsolat nincs rendben és nem ig gondolkodnak a javításán miért nem vetnek inkább véget neki,miért kell a másikat tudtán kívül megalázni.Na most lehet,hogy hamar kiderül lehet évekbe telik de a hazug embert hamarabb utolérik mint a sánta kutyát.Nekem rémisztő,hogy ezek előfordulhatnak,tudom ilyenkor az a kifogás nem akarnak lemondani az életükről ami pl a szex hol ezzel hol azzal,hogy meglegyen az újdonság de ha ismerik az igényeiket miért mennek bele egy kapcsolatba,vagy inkább még a szex dolog előtt miért nem vetnek véget annak ami nem működik?Tisztában vagyok vele,hogy ezzel a kérdéssel valószínű sok ellenszenvet fogok kiváltani de nem érdekel,nekem nem tetszik ez a világ így ahogy van.

2020. dec. 30. 17:18
A kérdező szavazást indított:
Megcsalnám a párom simán,igen
Sosem csalnám meg azt akit szeretek,nem
22 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Több évnyi kapcsolat van mögöttem. Egyik barátnőmet sem csaltam meg, pedig soknál lett volna esélyem. Aztán, végül mindig én szívtam.

Szóval, most már simán kihasználnék minden alkalmat. Lehet engem nyugodtan szemét alaknak tartani, de talán meg kellett volna becsülni.

2020. dec. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Én sosem csaltam volna meg a páromat, utólag, hogy ő megcsalt-e vagy sem, nem tudom, de nem is érdekel.

#1-est megértem, hogy így érez, sokan beletörnek ebbe.

Én még hiszek abban, hogy egyszer lesz egy normális párom, aki oda fog rám figyelni és meg fog becsülni, és nem fog arra játszani, hogy féltékennyé tegyen...

2020. dec. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Az ember alapvetően nem monogám, hanem a társadalom kényszeríti ebbe a szerepbe.

Én is csaltam meg már több páromat is, de utána egyből szakítottam. Érzelmekkel játszani nem akartam, mert nem érdemelték meg. De ekkor a kapcsolat már romokban volt. Aztán jött egy lehetőség, én kihasználtam és aztán viseltem a következményeit.

Egy valaki volt, akit direkt csaltam agyba-főbe. Ő nagyon csúnyán viselkedett a kapcsolatunk alatt, és valamit abból vissza akartam neki adni, mielőtt szakítok vele. Ez a lelkemnek kellett.

Most egy normális párom van, akinek nagyon sokat köszönhetek és soha nem aláznám meg.

2020. dec. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Azért egy kapcsolat, főleg hosszú távon, nem csak fekete meg fehér. Nem tudhatja az ember előre egy kapcsolat elején, hogy az meddig lesz stabil és hogy fog viselkedni ő vagy a párja 5-10-15 vagy akár 20 év múlva. És persze hogy nem akar ember neki véget vetni, mert ott a gyerek, ott a hitel és más egyebek. Ráadásul általában maga a kapcsolat nem rossz, csak nagy valószínűséggel csak a szex nem működik úgy, mint az első néhány évben.
2020. dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Semmi... Lehet ezt csűrni, csavarni, de a többi sallang csak teljesen logikátlan önigazolás.
2020. dec. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Általában ázok csalónak akik így tuningolják magukat,h még másnak is kellenél.
2020. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3/


Most hallgatok egy hangos könyvet és te is az ott tipikusan felsorolt dolgok közzé tartozol,fura volt megcsalásos példa is ,hogy na ha engem megcsaltak én vissza adom ami ugye nem helyes csak nyújtod a szart.Ugye te meg pont írod,hogy direkt csaltál valakit ami ha ép ésszel nézzük tök felesleges ráadásul időpazarlás is volt.És vannak is kifogásaid a lelkednek kellett,meg az ember nem monogám na pont volt a hangoskönyvben ez is,hogy az emberek mennyi kifogást kitalálnak maguknak csak,hogy a lelküket nyugtatni próbálják.

2020. dec. 30. 18:28
 8/11 A kérdező kommentje:

4/


Hát akkor saját felelősségre nyissák meg a kapcsolatot vagy vegyenek be másokat,ha ez nem működik akkor mi értelme együtt szenvedni a hitel és egyéb dolgok végett is.Te is iskolapéldája vagy a most hallgatott könyvben felsorolt dolgoknak :) Kifogás,kifogás,kifogás....

2020. dec. 30. 18:30
 9/11 anonim ***** válasza:

De most mi ezen a kifogás? Leírtam, hogy miért csaltam meg a párom. Ezek tények, az én saját akaratomból és elhatározásomból történt, amihez adom a nevem, akkor is, ha erkölcsileg, illetve más ember számára elítélendő. Nem magyarázkodom senkinek, mert nem tartozom magyarázattal, ezért nincs szükségem kifogásokra sem. Nem nyugtatgatom a lelkemet, mert jól vagyok és akkor is jól voltam, amikor kiléptem az ajtón és a másikhoz mentem. Tudtam, hogy mit akarok és mi fog történni, ha rossz lett volna a lelkiismeretem, akkor nem mentem volna oda. A lelkemnek kellett, tehát a dolog adott nekem valami jót, akkor meg miért keresnék kifogásokat? Nekem nem volt felesleges és időpazarlás sem volt, mert a legjobbkor léptem ki a kapcsolatból.

Én így gondolom, nem minden fekete és fehér.

Úgy látszik, még nem volt hiteled, hidd el, hogy nagyobb visszatartó erő, mint a gyerek.

De ha a hangoskönyv minden kérdésedre megadja az egyetlen jó választ: kifogás, akkor meg minek kérdezed?

2020. dec. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9/


Fura más erősebb emberek meg ki tudtak szállni a hiteles szar kapcsolatból is,ez megint csak kifogás.

2020. dec. 30. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!