Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akiket a párjuk eltart, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiket a párjuk eltart, hogy élik meg? Hogy tudják kezelni?

Figyelt kérdés

A párom és köztem 12 év korkülönbség van. Én 25 éves vagyok.


Ő nagyon jól keres, saját vállalkozása van, ügyesen vezeti az életét.

Én 25 éves, szinte pályakezdő vagyok. Több éve dolgozom, de alig egy éve sikerült a szakmámban elhelyezkedni. A keresetem nettó 300 ezer forint, az övé ennek a triplája (a többiről nem is beszélve).


Szüleim meghaltak, adósságot hagytak rám, plusz diákhitelem is van. Sajnos a fizetésem nagy része minderre elmegy. Igyekszem beszállni a közös költségek legalább egy kis részébe, tv, internet, élelmiszer, háztartási kellékek stb. - nyílván ez meg sem közelíti az Ő ráfordítását. A saját dolgaimat természetesen én állom.


Most házat szeretne venni. Azért írom így, mert tudom, hogy jelenleg ebbe én nem tudok beleadni.

Egyszerűen teljesen kiborít ahogy tervezgeti a "jövőnket", amibe tulajdonképpen én nem tudok hozzátenni. Más színvonalon gondolkodik.


Nem tudom ezt jól kezelni, sajnos ez vitát is okoz, hisz ő meg nem érti, hogy miért nem fogadom el. Persze felhozza időnként ha lenne családom; vagy nem olyanok lettek volna amilyenek akkor máshogy lenne a jelenlegi helyzetem. Félek, ha összeköltözünk és gyerekünk lesz teljesen kileszek szolgáltatva ennek a helyzetnek, neki.



Nem sírni szeretnék nektek, mivel tudtam mibe megyek bele. Csupán olvasnék pár tanácsot, tapasztalatot olyanoktól akik eltudják képzelni ezt a helyzetet.


Min kellene változtatnom, hogy jobban kezeljem ezt? Hogy álljak hozzá?


Köszönöm mindenkinek, aki vette az energiát és elolvasta a kérdést, illetve normálisan válaszolt.



2021. jan. 2. 22:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Ha nagyon nagy probléma, akkor kössetek szerződést, de szerintem ha szivesen adja, akkor simán el kell fogadni és kész.
2021. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Mást nem öröktél? Ezt le lehet mondani, hacsak nem örököltél mást is, az adósságon kivul. Az örökségről ha lemondasz, az adósságot sem kell fizetned!
2021. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ez nem eltartás. Jól látható pénzösszeget keresel jelenleg. Akkor sem volt eltartás, amikor keveset kerestél, mert pályakezdőként nyilván nem veti fel az embert a pénz.


Azzal meg ne törődj, hogy ő mennyit keres, én alaphangon a dupláját kerestem minden páromnak, de volt, akinél inkább 4x volt a különbség.


Azt sosem vettem eltartásnak, hogy nekem kell nagyobb részt vállalni a dolgokból, vagy pl egy drága étterembe csak akkor megyünk, ha én kifizetem. A párjaim ezt sosem követelték ki, viszont én is tudtam, hogy 200 ezerből nem engedhet meg magának olyan helyet, mint én a sokszorosából.


Szerintem az eltartás ott kezdődik, ha a nőnek esze ágában nincs munkát keresni, esetleg valami nagyon kis kényelmeset keres, aminél a pénz nem számít, és elvan azzal, hogy a férfi mindent fizet.


Azza semmi gond, ha te is dolgozol a karriereden, és ő biztosít egy magasabb életszívonalat, hiszen ő sem akar a mekibe járni enni csak azért, mert neked esetleg csak az fér bele.

2021. jan. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

“ Sajnos a fizetésem nagy része minderre elmegy.”


Én azon jobban aggódnék a helyedben, mi lesz ha esetleg szakítotok.

2021. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Majd ha lesz karriered jobban fogod érezni magad....egy nő jellemzően nem fog annyit keresni mint egy férfi - kivételek persze vannak - de egyelőre még az a családmodell hogy apa pénzt keres anya a gyerekekkel van. Más kérdés hogy ezt sok férfi elég furan értelmezi, ahogyan sok nő is. Enyhít a terheden ha leraksz valamit az asztalra. Akkor majd nem mondhatja hogy csak vakartad a bul.d míg ő hozta haza a pénzt. Csak tedd amit kell, dolgozz, ne legyen oka az orrod alá dörgölni hogy neki köszönheted a hátteret. Ennél többet nem tehetsz
2021. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
4: azért nettó 300 ezerből egyedül megtud élni. Akkor majd szépen keres valaki mást akivel családot alapíthat, addig meg abból él amit keresek. Magyaroszágon fiatalok tízezrei élnek jóval kevesebb pénzből, és senki nem mondja hogy ennyire kellene családot vállalni. A családalapítás társas dolog. Két fizetés kell hozzá. És a 300 ezer nem rossz kezdőként, én még félre is tudnék tenni belőle.
2021. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Te bolond vagy. Egy az nem tart el, hanem segít neked,mivel szeret. Inkább örülj neki, kár ilyesmi miatt generálni a feszültséget.
2021. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%

Tudom, hogy GYKs viszonylatban ott a legenda állandóan, hogy a nők csak a pasas pénzére mennek, de pont az ilyen sztorik mutatják, hogy ez mennyire nem igaz.



Ha jól keresel (és ez alatt tényleg jól keresést értek), akkor egyrészt nagyon kicsi az esélyed, hogy találsz egy olyan nőt, aki ugyanannyit keres mint te, másrészt sok nőt meg is ijeszt, pont azért, amit a kérdező is fantáziál, hogy ez már eltartás.

2021. jan. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%
Le kell mondani az örökségről az állam javára!
2021. jan. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem érted, mit jelent az eltartás szó.
2021. jan. 3. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!