Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha elköltözök a barátomtól,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elköltözök a barátomtól, az olyan, mintha szakitanánk?

Figyelt kérdés
Kb 5 hónapja élek együtt a barátommal és tobb, mint egy éve vagyunk együtt. Eleinte azt gondoltam, hogy majd összecsiszolódunk, de úgy tűnik, hogy állandósult ez a helyzet, amiben én nem tudok élni. Próbáltam vele többször beszélni, de mint falra hányt borsó, szóban egyetért, meg igerget, de semmi sem változik. A legnagyobb baj az, hogy az én cuccaimnak nincs elég hely, a ruháim nagy részéhez nem férek hozzá, mert a szekrény legalján táskákban van már csak nekik hely, a fürdőszobában én nesszeszerben tartom a holmimat, mert a beépített fürdőszobai szekrény az ő holmijaval van tele. Kértem, hogy csináljon nekem is helyet ott, de semmi. Ezeket el tudnám viselni még, de a legnagyobb baj, hogy nekem nincs terem arra, hogy a munka meletti tanulmányaimmal és az önképzéssel foglalkozzak. Konkrétan nincs egy saját íróasztalom, a szakkonyveim be vannak dobozolva, nem férek hozzájuk, mert a konyvespolcok az ő könyveivel vannak tele. Ha mindketten home officeban vagyunk, akkor ő van a nappaliban, én a hálóba szorulok és az ágyon kuporogva tudok csak dolgozni. (Amit nem szavadna geriincbezegsegemem miattt, csak speciális széken ülhetek, vagy labdan egy normális magasságú asztalnál.) Szóban azt kommunikálja, hogy szóljak, ha szükségem van a nappalira, de gyakorlatban ő soha nem engedi át a terepet. A nagy asztalon csak a laptopomnak van egy kis hely, de azért is pakolásznom kell. Az önképzéshez viszont nekem sokkal több hely kellene a könyvek miatt. Munkaidő után hetente max 1x van lehetőségem nyugiban foglalkozni a saját dolgaimmal, mert ő heti 3x edz este a nappaliban, más napokon meg ott tv-zik, vagy zenét hallgat stb. És most már eljutottam arra a pontra, hogy nem vesztegethetek több időt. Nekem fontos a karrierem, szeretnék doktorálni, de ahhoz saját tér kell, egy külön helyiség, ahol csak a munkához szükséges saját cuccaim vannak, ahova elvonulhatok és alkothatok. Ezért azt fontolgatom, hogy elköltözök tőle és majd, ha osszejon a pénz egy nagyobb lakásra, ahol biztositott a saját tér, akkor újra összekoltozunk. Szerintetek működhet ez így? Volt valaki hasonló helyzetben?

2021. jan. 9. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyan ilyen cipőben voltunk.

Én férfi, ő nő, saját lakásom.Nálam lakott ideiglenesen, külföldi egyébként, 5 hónapot élt korábban Budapesten.


A ruhaszekrény rész röhej számomra, nekem az volt az első, hogy a cuccaimat összepakoltam, mert tudtam hogy a páromnak fontosabb a változatos öltözködés mint nekem, és semmi értelme mind a 12 pulóveremnek elöl lennie, ha csak 4et hordok rendszeresen és hasonlók.


Fürdőszoba dettó, az volt az első hogy a szekrény felét és az egész csapot "megkapta" barátnőm.


Az íróasztal és könyvespolc rész macera. Hány nm a lakás? Fontos részlet szerintem. Ha elég nagy, és lenne hely egy íróasztalnak, te is vehetnél valamit, egy furnér asztallap 4 lábbal nem olyan drága az IKEAban.


A párod önző és lekezelő módon viselkedik veled szerintem. Fontosabb maga, mint te. Ilyen emberrel akarsz tervezni hosszútávon?

2021. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én elköltöztem szakítási szándék nélkül fél éve páromtol. Most azt mondja, hogy akkor nagyot csalódott, és mostanra kiszeretett belőlem
2021. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb csak megtűr az életében nekem ugy tünik.
2021. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted nagyobb lakásban jobban oda fog figyelni a barátod az igényeidre? Mi is laktunk kicsi ingatlanban, 40 négyzetméter volt. 1 konyha+ étkező, egy háló és egy fürdő. Egy asztali számítógépünk volt, meg egy tévénk. (Meg 1-1 butatelefonunk) Mégis végig tudtam csinálni a főiskolát úgy, hogy mind a ketten dolgoztunk. Én egy 36 négyzetméteres lakásba születtem. Mégis megoldották a szüleim, hogy apukám elvonulhasson imádkozni, zenélni. Mindezt úgy, hogy anyukám egyáltalán nem hisz Istenben. De tiszteletben tartotta, hogy apukám hisz.
2021. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#1 Volt saját asztalom, meg más bútorok, de nem fért el, így haza kellett vinni a szülői házba mindent.


Én már nem akarok ilyeneken pörögni. Az ő lakása, idősebb nálam, nem olyan rugalmas. Majd, ha nagyobb helyre költözünk, akkor meglatjuk, hogy jobb lesz a helyzet, ha nem, akkor vége, de legalább bem kellett felaldoznom a saját dolgaimat.

2021. jan. 9. 21:01
 6/17 A kérdező kommentje:
#4 Ez nagyon szép, irigylésre méltó. De nem akarok most azon keseregni, hogy nekem ebből nem jutott ki, csak próbálom megoldani a helyzetet.
2021. jan. 9. 21:04
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

1) vagyok.


Nem, legyen önbecsülésed. Doktorálni akarsz, bocsáss meg, de akkor meg pláne. "Idősebb nálam" Uram Atyám, 2021 van, a párodról beszélsz, nem a nagyapád.

Rossz érzés hogy más emberek kapcsolatát szítom, mentségemre szóljon hogy ritkán teszem, csak véletlen idetévedtem.

Ezt ne hagyd.

"Én már nem akarok ilyeneken pörögni. " Akkor az egész életedben ilyen leszel? Nem fogsz pörögni, mert most épp kicsi a lakás, nem fogsz pörögni, mert épp jön a baba, nem fogsz pörögni mert épp középsulisok a gyerekek és kritikus ez az időszak, és nem fogsz pörögni, mert ennyi idősen minek?


Mondom, én férfi vagyok, és nem hagynám, hogy a párom, akivel együtt élek, ennél fogva a legfontosabb nő az életemben, egy szaros neszesszerből tisztálkodjon hónapokig, a ruháit meg úgy kaparja össze minden nap mint harry potter a lépcső alatt.


Valóban, a helyzeted javulni fog, de Ő nem.

2021. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a kapcsolatnak egyszerűen nincs jövője. Hiába tervezgeted hogy majd később nagyobb házba költöztök nem fogtok. Abban a pillanatban ahogy kilépsz az ajtón hogy külön mész ennek annyi. Bár ahogy elnézem már így is annyi. Ha neked fontos a karriered akkor hagyd most a kapcsolatot. Szakíts költözz külöm tanulj dolgozz de ezzel a pasival nem fogsz haladni sehova.
2021. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, drágám, nálunk is ez volt az exemmel. A könyveim bedobozolva, mert ne rakjam fel az övéi mellé (kiadási sorrendben voltak elrendezve, bár több éve nem nyúlt már hozzájuk).

Nem rakhattam egy képkeretet bárhova, mert már húzta a száját, hogy kupis vagyok, szétpakoltam.

Szóljak ha kell az íróasztal, de valahogy sose jutottam oda és az ágyon kuporogtam én is több könyvvel körbevéve. A home office időszakában az is kiderült, hogy a munkámat abszolút lenézi és nem tartja tiszteletben a privát szférámat (ha egy barátnőmmel átmentem beszélgetni a hálószobába, akkor hirtelen kikapcsolta a zenét és rátapadt az ajtóra).

Konkrétan amikor szakítottam és elköltöztem, akkor 30 perc alatt végeztem a pakolással, mert minden dobozban volt még (ez kb 14 hónap volt együtt élve). Ez jobb már nem lesz.

2021. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy áll hozzá, hogy ez a te otthonod is, inkább csak megtűrt személy vagy.

Vagy rendezzétek át a lakást együtt, a közös bútorokat felhasználva.

2021. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!