Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy bántalmazó párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy bántalmazó párkapcsolat tönkrevágta az önbizalmam, akkor hogy merjek újra ismerkedni?

Figyelt kérdés

Sajnos a másik fél lekezelő volt velem egy idő után, de nem léptem elég hamar.

Mindenkit ellenem hangolt, a saját barátait és a közös barátokat is. :(


Nem bízom többet az emberekben.

Évekkel ezelőtt volt.



2021. jan. 11. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Járjál társaságba, ismerkedj minél több emberrel, érezzed meg ismét, hogy vannak jó emberek. Ezek után gondolkozhatsz a társkeresésen.
2021. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha évek alatt ezt nem voltál képes egyedül feldolgozni, akkor keress fel egy szakembert, mert akkor nem is fog menni. Félmegoldásokkal nem mész sokra, ide már pszichológus kell.
2021. jan. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezek már megtörténtek.
2021. jan. 11. 15:56
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Magyarul azóta senki olyannak nem kellettél aki tetszett volna.
2021. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem tetszett senki eddig.

Nem vagyok alloszexuális.

2021. jan. 11. 16:29
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Pszichológus ide vagy oda, ezt bizony egész életedben magadban fogod hordani! Én 45 évesen több év pszichológus és tréningen túl sem tudom elengedni a múltam azon részét. Vannak jobb időszakok, de csak egy szikra kell és ugyanott vagyok. Én már azóta megházasodtam, de bennem vannak a dolgok. Ha a páromon azt érzem amit régen, akkor összekötöm a két szálat, máris egy lesz belőle. Befordulok, idegessé vállok, egyfajta zsigeri gyűlölet lesz rajtam úrrá. Nem fizikai erőszak volt, hanem pszichés, konkrétan elvette a nemi identitásom. Nem tudok közeledni szexuálisan senkihez, hiába szeretném, a páromhoz sem. Egyik feled akarná, a másik meg tiltakozik. Azért az egy embernek borzasztó érzés, amikor maga a szex gondolatától is gyomorgörcsöt kapsz, megalázónak tartod. Nos, én ezt hordom magamban, nem hiszem hogy ez valaha is változni fog. Még annyi, hogy az önbizalmam is örökre elveszett, mert azt érzem hogy csak szánalomból vagy a békesség kedvéért kezdeményezne. Na ilyenkor jön elő bennem a győlölet. Kérdező! Nem írtad hogy neked milyen mélységű és jellegű a problémád.
2021. jan. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En nem hiszem, hogy ez így van, rajtad áll, hogy felallsz-e, nekem több ilyen kapcsolatom is volt és nem akarom magam halalomig sajnálni. Egy félelmem van, hogy mindig csak ilyen nyomorult pasikat fogok-etalalni, de épp ehhez kellene a terápia szerintem.
2021. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es. Ez a mondatod kb olyan szintű, mint amikor a depressziósnak azt mondják, hogy legyél már vidám.

Van az a rombolás, amit pszichésen el tudnak érni a bántalmazók egy kapcsolatban, és még csak nem is kell verni, vagy kiabálni. A sok lebegtetéstől, bizonytalanságban tartástól, hallgatásoktól, manipulációtól össze lehet nagyon zavarodni. Engem annyira kicsinált a gyerekeim apja, annyira nem bíztam önmagamban, hogy nem tudtam, mit csináltam az előző pillanatban. Felvettem a nadrágom? Hiába láttam magamon, nem bíztam abban, hogy felvettem. Ez csak egy példa volt.

Amikor ténylegesen bántalmazó volt a kapcsolat, abból nem jössz ki úgy, hogy na felállok, koronát igazítok és megyek tovább.

2021. febr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos tudom miről beszélek, kemény tapasztalataim vannak és nem csak exemmel kapcsolatban. Panikbeteg lettem, PTSD stb.. Nem a levegőbe beszélek. De eljon az a pont mikor rajossz, csak egy életed van és rettegve nyomorultan nem lehet leelni. Ráadásul már tudom kit kell elkerulni. Akkor? Oka van, ha valaki ilyeneket bevonz.
2021. febr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sehogy
2021. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!