Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A páromról kiderült, hogy roma?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromról kiderült, hogy roma?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

egy hónapja vagyunk együtt a párommal, minden tökéletes, figyelmes, intelligens, törődő, a szex terén is minden működik, én komolyan terveztem vele.

Tegnap elvitt bemutatni a családjának, és kicsit sokkolódtam.

A családja tipikus roma család, roma mentalitással, káromkodnak, koszosak és nincsenek tisztában az alapvető társadalmi elvárásokkal sem.

Nem vagyok rasszista, ha normális, intelligens értelmiségi család lenne, egy percig sem problémáznék, de most nagyon elbizonytalanodtam.

A párommal semmi gond nincsen, egyébként külsőre meg sem lehetne róla mondani, kreolos bőre és sötét haja meg szeme van, de nagyon ápolt, egyáltalán nem az a tipikus roma, a viselkedése is teljesen rendben van, mintha nem is ebből a családból jött volna.

Azt érzem rajta, hogy szégyelli, hogy ilyen családja van, és tényleg mindent megtesz, hogy kitörjön ebből.

Ti mit tennétek a helyemben? Jogosan zavar, hogy ilyen környezetből jön?


2021. jan. 11. 16:21
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 23 és 24 évesek vagyunk.
2021. jan. 11. 16:21
 2/52 anonim ***** válasza:
83%
Igen, jogosan zavar. Vezetékneve? Nem árulkodott? Én sem vagyok rasszista de nem szerettem volna hogy a gyerekeim Nagyszülője roma legyen.
2021. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
15%

"tipikus roma család, roma mentalitással"


Később: "Nem vagyok rasszista!"

:D

A rasszizmus azt jelenti, hogy a bőrszíne és származása alapján megítélsz valakit.

Azon gondolkodj el szerintem ,hogy ha fehérek lennének és így viselkednének, akkor hogyan reagálnál rá?

Vagy ha ázsiai vagy tök mindegy akármilyen.


Szerintem ha full fehérek lennének és azt látnád, hogy a családja így viselkedik, de a párod nem, akkor simán meg tudnád beszélni vele. Azt tanácsolom tegyél így.

2021. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
27%
Mivel én tényleg nem vagyok rasszista, ezért nem érdkelne. Amennyiben ő normális nem izgatnának a szülei.
2021. jan. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
78%

Arról nem tehet, hogy milyen a családja, nem tudja őket megváltoztatni.


Szerintem ha ő is szégyelli őket, akkor nem valószínű, hogy olyan sűrűn át akar majd járni hozzájuk, ne aggódj!

2021. jan. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
73%
Én hanyagolnám. Nem szeretnék félvér gyerekeket. Plusz nem szeretnék egy olyan közösség tagja lenni, ahova nem vagyok való.
2021. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
85%
Gyerekkori barátnőmnek a családja az az igazi beszélni nem tudó, piás, putris cigány család volt. Összejött egy sráccal, nagy szerelem, pár évig ő járt a fiúhoz, akinek a családja is nagyon szerette. Aztán terhes lett. A srác tudott a családi háttérről, de a szülei nem. Hát volt dőbbenet, mikor a kórházban szembesültek a barátnőm szüleivel. A srác szüleihez költöztek, ahol megromlott a barátnőm viszonya az anyóssal, aki a származását mindig a fejéhez vágta. Ezért visszaköltöztek, suerencsére kaptak egy önkormányzati lakáat. A barátnőm tanult, ápolt, tiszta, 2 gyereket nevelnek és már 20 éve együtt vannak. Facebookon szoktam látni, hogy épp hová utaznak, színházba járnak stb. Pont, hogy azt tisztelem benne, hogy abból a családból így ki tudott törni.
2021. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
97%

MÉG nincs baj a családdal. Nyugi, lesz ;) Azok mindig ott lesznek, és a legváratlanabb pillanatban fognak felbukkanni.


Ismerősnek is volt roma férje. Minden hepi, két gyerek is lett, csak közben ezzel egyidőben a család is megjelent, mert "az unokák". Na, hagyjuk inkább, itt a pasas visszakerült a családi befolyás alá, meg ha "mama" ott volt unokázni, akkor anyukának kss a neve... 5 évvel házasság után elvált tőle a nő.

2021. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon ritka, de vannak kedves, intelligens romák. Soha nem velük van/lesz baj, hanem a díszes rokonsággal. És arra mérget vehetsz, h lesz. Nekem jobban tetszenek a szép roma lányok, de soha nem kezdtem ilyen kapcsolatba. Mert nem akartam a putriba járni rokonlátogatásra, meg sógoromnak segíteni lovat nyúzni , meg kocsit lopni apósommal, stb. De én sem vagyok rasszista.
2021. jan. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
76%

Ha így van akkor nem tudom elképzelni, hogy nem vetted észre rajta. Egy koszos műveletlen cigánytelepről nincs kitörés. Az első konfliktushelyzetben ki fog jönni belőle a cigány vér.

Nekem ez a kérdés nem életszerű és nem hihető.

2021. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!