Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A páromról kiderült, hogy roma?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromról kiderült, hogy roma?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

egy hónapja vagyunk együtt a párommal, minden tökéletes, figyelmes, intelligens, törődő, a szex terén is minden működik, én komolyan terveztem vele.

Tegnap elvitt bemutatni a családjának, és kicsit sokkolódtam.

A családja tipikus roma család, roma mentalitással, káromkodnak, koszosak és nincsenek tisztában az alapvető társadalmi elvárásokkal sem.

Nem vagyok rasszista, ha normális, intelligens értelmiségi család lenne, egy percig sem problémáznék, de most nagyon elbizonytalanodtam.

A párommal semmi gond nincsen, egyébként külsőre meg sem lehetne róla mondani, kreolos bőre és sötét haja meg szeme van, de nagyon ápolt, egyáltalán nem az a tipikus roma, a viselkedése is teljesen rendben van, mintha nem is ebből a családból jött volna.

Azt érzem rajta, hogy szégyelli, hogy ilyen családja van, és tényleg mindent megtesz, hogy kitörjön ebből.

Ti mit tennétek a helyemben? Jogosan zavar, hogy ilyen környezetből jön?


2021. jan. 11. 16:21
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
15%
"Egy koszos műveletlen cigánytelepről nincs kitörés" Erre az általánosításra reagáltam kapásból két ismert példávail, nem azt mondtam, hogy minden borsodi roma rákkutató, de értő olvasást hiába várok:D
2021. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
29%

Az én egyik osztálytársnőm úgy jött középsuliba, hogy már megvolt a roma pasija.

1x nem szakítottak, a csávó és rendes, dolgos és most 2 év érettségi után már közös házuk is van.


Meg aki a cigány szomszédokkal jön, tudom sok helyen milyenek de nálunk nem.

Az utcánkban sok roma lakik, ennek ellenére még hangjuk sincs..nem zeng tőlük az egész utca...

2021. jan. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
70%
20-as te továbbra is egy-két ellenpéldát emelsz ki! Ráadásul róluk sem tudhatjuk, hogy viselkednek otthon,amit kifelé nem mutatnak. De továbbra is kívánok neked olyan putris romákat, amilyen a 99 százalékuk! Ja, hogy te is az vagy! Bocs.
2021. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
0%
Hú de beteg ember vagy. Hát így a tőled származó kommentek alapján megmondom, hogy nem vagy különb náluk.
2021. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

köszönöm az értelmes válaszokat!

nem, tényleg nem vagyok rasszista. az egy tény, hogy a romákra, mint egy népcsoport tagjaira, igenis jellemzőek tulajdonságok, amik az esetek nagy százalékában igazak.

ennek ellenére, vannak a roma barátaim, mint ahogy az látható, a barátomat sem hagytam el azért, mert roma, mert nem ez zavar, hanem a családja viselkedése.

róla tényleg nem mondható meg: egy neves egyetemen tanul ösztöndíjjal, különköltözött és dolgozik egyetem mellett. nem akarom megbántani azzal, hogy kérdezgetek, de fel nem tudom fogni, hogy ha a családja úgy viselkedik, mint egy állatcsorda, akkor ő hogy tudta ezt elérni, a saját erejéből.

nem tudom, miért nem mondta el, de ez egy olyan dolog, hogy én sem mondom, hogy Anna vagyok, és most hazaviszlek bemutatni a magyar családomnak, úgyhogy még ezt is meg tudom érteni valamennyire.

egyedül azt nem szeretném, hogy a családja bármilyen konfliktust szüljön köztünk.

bár még nem vagyunk régóta együtt, én komolyan tervezek vele, és ha egyszer oda jutnánk, hogy baba, akkor nem szívesen engedném a koszba és a trágár emberek közé a gyerekemet...

2021. jan. 11. 18:28
 26/52 anonim ***** válasza:
75%
Biztos,hogy nem ! Hagyd ott és ne is emlegesd senkinek! Feher maradjon a fehernel! Ez a termeszet rendje!
2021. jan. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
3-as: ha fehérek lennének is ugyanez lenne a helyzet. nem azért van benne a kérdésben a “roma” jelző, mert pejoratív jelentése van számomra, hanem mert a roma társadalomnak azon részére, ahonnan ő jön, igenis jellemzőek olyan dolgok, amik a “fehér” emberekre nem. konkrétan félig cigányul beszéltek egymással, és alig értettem valamit az elején. ettől nem kevesebbek, mint ember, de nekem nem fér bele, hogy cigány káromkodást és ordibálást hallgassak, ahogy az se férne, ha magyarul hallgatnám ugyanezt.
2021. jan. 11. 18:32
 28/52 anonim ***** válasza:
24%

26-os


Az ilyen emberek miatt akarok én is roma párt.Hadd pukkadjanak csak meg a méregtől! :D

2021. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
26: nem gondolom, hogy egy roma kevesebb lenne a származása miatt. sokkal értékesebb lehet egy tanult roma, mint egy kanapé előtt fetrengő tanulatlan magyar.
2021. jan. 11. 18:34
 30/52 anonim ***** válasza:
61%
Miattam legyél fehércigány de utána ne sírjon a szád ha te is azt kapod majd ami ott hétköznapi!
2021. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!