Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hosszú távon mérgező lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú távon mérgező lehet egy kapcsolatra ha valamelyik fél képzettebb a másiknál?

Figyelt kérdés

Úgy látom, hogy ha a nő nem annyira képzett mint a férfi akkor nincs probléma, de ha fordítva van akkor már jönnek a problémák.


Ti hogyan választotok párt? Legyen veletek egy szinten? Például egy doktornő melyiket választaná párjául, egy másik orvost aki még szakmabeli is, esetleg egy jogászt vagy egy villanyszerelőt?


Mennyire szempont a végzettség?



2021. jan. 12. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Van az a tipus aki rinyál és ostobának érzi magát mellettem, meg van az aki nagyszerű fejlődési lehetőséget lát. Utóbbit választom.
2021. jan. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a két félen múlik. Ha már a megismerkedés során tisztázódik a dolog és nincs ebből probléma, akkor gondolom hogy később sem lesz.
2021. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Na itt lép színre az emberség és intelligencia ami nem jár együtt végzettséggel
2021. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem a végzettség a fontos, hanem a szellemi szint, egy orvos ugyanúgy lehet gyökér. Férfiként azok a munkák legszimpatikusabbak, ahol segítenek másokon, szükséges az empátia, türelem, mint óvónő, tanár, pszichológus, stb, örülnék, ha nem karrier mániás, mert úgy nehézkes a családalapítás.
2021. jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Elvárok egy szintet, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy már az ismerkedés is döcögős, ha az illető alulképzettebb nálam (mennyi "minek neked ennyit tanulni", "minek neked a munka mellett még tanulni", "minek kell még itthon is ezzel foglalkozni", "egy burkoló is keres ennyit, mégsem vesztegetett el ennyi időt az egyetemen", "egy értelmiségi (diplomás) nem csinál ilyet", "nem igaz, hogy diplomás létedre nem értesz ehhez meg ahhoz", stb beszólást kaptam, hogy a tököm tele az egésszel, inkább választok egy diplomást, aki át tudja érezni, hogy mit miért csinálok ahelyett, hogy folyamatosan csak piszkálna és lehúzna).


Ugyanakkor én kártyázni tudnék a végzettségeimmel. Így alakult egyszerűen, volt egy pályaváltás is benne, aztán kellett egy a munkámban az előrelépéshez, kellett egy a hobbimhoz, végül annyi lett, amennyit talán egy ismerősöm csinált még rajtam kívül és még hobbiból szeretnék doktori képzésre is jelentkezni, szóval úgy gondolom, ezen a szinten ebből már nem lehet és nem is érdemes ebből versenyt csinálni.


A párom ilyen szempontból nálam jóval alulképzettebb. Diplomás, de egy alapszakos papírja van és ez nekem bőven elég. Nincs is olyan élethelyzet, ahova annyi végzettség kell, mint ami nekem van, minek mérnék ebben bármit? Ő végig támogatott a papírjaim megszerzésében (nem tartott el, de elviselte, hogy munka mellett még tanulok, mert nem intézményesen, de ő is képezte magát folyamatosan). És nekem ez így tökéletes. Sok phaszkalap nem ezt csinálta volna, hanem elkezd garasoskodni a képzésdíjakon (ami csak engem terhelt mindig is) meg azon, hogy mennyire értelmetlen hobbi ez. Na, az nem kell, hogy valaki arcon pörögjön a kisebbségi komplexustól, cserébe mindig is meg tudtam ígérni, hogy nem érvelek vagy kérkedek a végzettségeimmel. Ez így korrekt. De ez a mentalitás szerencsére azokban a körökben nem jellemző, ahol megfordulok. Nálunk ebből sosem volt probléma, sőt. Büszke férjként karolt át minden diplomaosztómon.

2021. jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Huszas éveim elején Angliába menten 0 angol tusással és más emberek mocskát takarítottam.

Közben tanultam a nyelvet, megismerkedtem 2 férfival az évek alatt.

Mindkettő egészségügyis diplomás volt, (ez tök véletlen egyébként)

és marhára nem érdekelte őket hogy mit csinok, de én nagyon szégyelltem.

Addig rágtam magam ezen hogy mindkettővel megszakítottam a kapcsolatot. Az egyikért nagyon odavoltam, az különösen fájdalmas volt számomra

2021. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon megbántad, hogy ellökted magadtól őket? Boldog vagy így?
2021. jan. 12. 11:37
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

A rövidebb csak 5 hónapos dolog volt, annyira nem viselt meg, de nagyon jó ember volt.


A hosszabb 2 évig tartott, nem csak okos volt de eszméletlen jó testű is.

Egyébként életem legjobb szexe is vele volt.

Hozzáteszem hogy az utolso egyetemi éve alatt nem kevés pénzt adtam neki kölcsön amit később megadott.

Ő el is vett volna, sőt gyereket is akart.


Csak összehasonlítás képp nekem akkor egy Opel corsam volt, egyiknek egy nagy terepjáró Range Roverje a másiknak egy Jaguarja.


Én azota is egyedül vagyok.

Róluk igazábol semmit nem tudok

2021. jan. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Semmit sem számít. Az, hogy kinek-milyen a végzettsége nem feltételez észt, intelligenciát, még csak normális viselkedést sem. Sőt még anyagi boldogulásban sem mérvadó egy diploma halmozó nem feltétlenül keres többet, mint egy kétkezi dolgozó.
2021. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8as kicsit szomorú ezt olvasni, mert úgy tűnik, hogy elfogattak olyannak amilyen vagy és biztos segítettek volna ha fejlődni szerettél volna.De tudom milyen érzés az ha az ember kevesebbnek érzi magát, nagyon rossz.
2021. jan. 12. 12:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!