Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Agresszió a párkapcsolatban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Agresszió a párkapcsolatban, mi oké és mi nem oké már? Lelki/testi bántalmazás nő és férfi részéről egyaránt

Figyelt kérdés
Bárki akinek volt párkapcsolaton belül bármilyen fajta bántalmazásban része az ha úgy érzi tud vagy szeretne mesélne róla kicsit? Illetve az agresszív viselkedésről egy párkapcsolatban témára is kíváncsi lennék, hogy ki mit gondol.

2021. jan. 12. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Egyik sem oké egy párkapcsolatban, sem a testi, sem a lelki bántalmazás.
2021. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Semminemű agresszió nem oké egy párkapcsolatban.
2021. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos nekem volt egy völegényem, aki eleinte, irtòra rajongot értem mindennel elhalmozott, fözött ràm stb. Aztàn idôvel el kezdet féltékenykedi ràm, pofon ûtött az utcàn is és otthon is bàntalmazott testileg! Ott is hagytam, vissza adtam a gyûrût is neki. Allig tudtam megszabadulni tôle!
2021. jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Ha csak a viselkedést nézzük, az agressziónak az az elsődleges oka, hogy az agresszor nem tanulta meg, hogyan uralkodjon az indulatain. Az egymással szemben kölcsönösen elkövetett agressziónak (még ha csak verbális is) pedig az az oka, hogy a felek nem tudnak egymással normálisan kommunikálni, és / vagy valóban (tehát még ha képesek is lennének erre: higgadt, hosszan tartó viták után is) feloldhatatlan ellentétek vannak közöttük. Ha az utóbbi a helyzet, akkor szépen, udvariasan (tehát valóban kulturáltan) el kell köszönni egymástól.
2021. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4. válaszoló: köszönöm szépen a válaszodat nagyon hasznos számomra
2021. jan. 12. 14:57
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Azért tegyük hozzá, sok nő kifejezetten az agresszív pasikat keresi magának.
2021. jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Exem sosem ütött meg, de nagyon sok jel utalt arra, hogy idővel megfog, úgyhogy elhagytam.

Példák : veszekedésnél megragadta a csuklómat és szorította, ordibált, lelökött dolgokat a polcról / asztalról, falhoz vágta a telefonját.

Nem volt könnyű, ezt utólag beismerem. Mármint elhagyni őt. Hiába féltem tőle, hiába éreztem azt, hogy egy időzített bomba, próbáltam mindig mentegetni őt.

"biztos csak én idegelem fel valamivel"

"biztos bennem van a hiba"

"biztos nehéz időszaka van"

bla. bla. bla.


Én 9 hónapot töltöttem el egy ilyen ember mellett és ez a 9 hónap olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy a mai napig megijedek ha kiabálnak velem, pedig már 3 éve nem is láttam őt.

Gyanús előjel lehetett volna az is, hogy milyen mocskosul beszélt az összes exéről, őket szar embernek beállítva. Ne értsd félre, én se vagyok jóba az exekkel, de egyiket sem szidom. Valamiért szerettem őket akkor és mindegyikkel tisztességesen elváltunk, lezártuk. Ő viszont habzó szájjal k*rvázta az exeit, hogy mit tettek vele stb... Na itt eszembe juthatott volna, hogy itt valami nem klappol :( De tanultam belőle sokat és szerencsére a mostani párommal 2 éve remekül megvagyunk, nincs kiabálás, higgadt probléma megoldás van.


22N

2021. jan. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7. válaszoló: Hálás vagyok amiért írtál, jelenleg én is ilyen helyzetben vagyok. Azt mondja soha nem ütne meg de rászorít a csuklómra csúnyán beszél velem, sérteget, nyílvánosan jelenetet rendez. Azt mondja mindig hogy meg fog változni és nagyon sajnálja. Segített hogy írtál most már annyira nem érzem magam egyedül ebben a helyzetben, Köszönöm:)
2021. jan. 12. 15:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

" csúnyán beszél velem, sérteget, nyílvánosan jelenetet rendez"

Már ez is nagyon nem oké. Ez is verbális agresszió. És ez bármikor átcsaphat fizikai agresszióba.

Án azt nem tudom felfogni, sok nő miért van ilyen pasikkal együtt hónapokon, éveken át.

Talán jobb az ilyen pasikkal a szex?

2021. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Amikor összejöttünk nem tudtam, hogy ilyen, az utóbbi 2-3 hónapban jelentkezett ez a viselkedés (15 hónapja vagyunk együtt).

Nem azért vagyok vele mert hú de élvezem ezeket a helyzeteket, valahol még reménykedem, hogy tényleg megváltozik, hogy jobb lesz. És az sem utolsó hogy szeretem, viszont érzem hogy szakítanom kellene.

2021. jan. 12. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!